Brak prądu m.in. w części osiedla Kostka i Dąbrowskiego w Łowiczu był efektem wypadku drogowego, do którego doszło 20 stycznia przed godz. 22 na ulicy Ułańskiej. Nietrzeźwy kierujący stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożny słup energetyczny. Uszkodzona została linia energetyczna.

Słup uszkodzony po wypadku
Słup uszkodzony po wypadku

Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna oraz pogotowie energetyczne.

Z wstępnych ustaleń wynika, że 54-letni kierowca samochodu Volkswagen Touran, mieszkaniec Łowicza, jechał od strony ulicy Długiej. Na wysokości marketu Tesco i bloku nr 17 na osiedlu Kostka stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny.

Przewody energetyczne zostały zerwane i część z nich niebezpiecznie zbliżyła się do bloku. – Miałem je prawie na balkonie. Gdyby to nie był podwójny słup, to pewnie by się przewrócił na blok – powiedział nam mieszkaniec bloku nr 17.

Słup uszkodzony po wypadku
Słup uszkodzony po wypadku

Badanie kierowcy alkomatem wykazało, że miał 0,84 mg/dm3 alkoholu w powietrzu wydychanym z płuc. Podczas wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pasażer jadący z kierowcą próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak został zatrzymany przez policję do wyjaśnienia.

Słup uszkodzony po wypadku
Słup uszkodzony po wypadku

3 komentarze

  1. Również jestem mieszkańcem bloku 17 i przewody w żadnym stopniu nie zbliżyły się do bloku. Co ma słup do linii? On ją tylko podtrzymuje. Więc wzmianka o podwójnym słupie nie była przemyślana. Gdyby słupa nie było przewody by były na ziemi. Teraz jest pojedynczy słup i co, przewody są blisko bloku?
    Pozdrawiam

  2. Tego typu linia powinna być już dawno zamieniona na kabel w tak gęstej zabudowie, jest niebezpieczna i to jeszcze w pobliżu szpitala przebiega. To samo dotyczy wspólnej linii 15KV/NN na Powstańców i Katarzynowie.

  3. Ja to widziałem to słup mu wyszedł na droge

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.