28 listopada Sąd Okręgowy w Łodzi ogłosił wyrok w sprawie apelacyjnej braci Mirosława i Kazimierza W., oskarżonych o dokonanie dwóch bliźniaczo podobnych napadów na sklepy jubilerskie w Łowiczu i Skierniewicach, do których doszło w 2012 roku. W kwietniu obaj zostali uniewinnieni, jednak w minionym tygodniu to się zmieniło…

Przypomnijmy, że w tym ciągnącym się od 7 lat procesie, Kazimierz W. odpowiada przed sądem za usiłowanie rabunku na sklep jubilerski w Skierniewicach, zaś jego brat Mirosław W. – za dokonanie rozboju na sprzedawczyni w sklepie jubilerskim przy ul. Stanisławskiego w Łowiczu.

Bracia W. już raz zostali uznani winnymi popełnienia przypisanych im czynów, po czym wyrok został uchylony i przekazany do ponownego rozpatrzenia. Sąd w Skierniewicach uzupełnił materiał dowodowy, po czym w kwietniu oczyścił obu braci z zarzutów. Z takim rozstrzygnięciem nie zgodziła się prokuratura, która zaskarżyła wyrok.

Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w mocy zaskarżony wyrok tylko odnośnie Mirosława W. i ta część rozstrzygnięcia jest już prawomocna. – W zakresie Kazimierza W. wyrok został uchylony i sprawa została przekazana do ponownego rozpoznania – informuje Paweł Sydor, rzecznik prasowy ds. karnych SO w Łodzi. Oznacza to, że w tej części postępowanie będzie się toczyło ponownie.

Sensacyjny wyrok: Bracia W. uniewinnieni!

Wyrok SR w Skierniewicach ws. napadów na sklepy jubilerskie uchylony

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.