To nie był najlepszy mecz w wykonaniu zawodników trenera Dawida Ługowskiego, ale trzy punkty udało się zdobyć. W rozgrywanym w niedzielę, 9 czerwca 2019 roku, spotkaniu 12. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2 MUKS Pelikan-2005 Łowicz pokonał LUKS Juvenia Wysokienice 1:0 (1:0).

Biało-zieloni z marszu rozpoczęli atak na bramkę Juvenii i już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Skutecznym strzałem zaprezentował się Bartłomiej Kowalski. Niestety kolejne minuty nie wniosły już żadnej udanej akcji i do końca spotkania utrzymał się wynik 1:0. Temperatura z pewnością też nie sprzyja grze na boisku, ale nie zawsze taki poziom gry przełoży się na zwycięstwo. Tym razem się udało.

– Wygrana 1:0 po słabym meczu. Szybko strzelona bramka Bartka Kowalskiego z rzutu wolnego uśpiła nas. Zespół z Wysokienic tylko się bronił i przeszkadzał.  Mieliśmy kilka okazji do strzelenia bramki, ale słabo wyglądaliśmy pod względem skuteczności. Musimy dużo pracować nad atakiem pozycyjnym.  W sobotę jedziemy po punkty do Radomska… – ocenił trener Ługowski.

Ciasno jest obecnie w tabeli rozgrywek ligowych. Pelikan zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, mając jeden punkt straty do TS Sokół Aleksandrów Łódzki, ale tuż za nim, również ze stratą jednego punktu jest KP Sporting Radomsko.

12. kolejka II ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:
MUKS Pelikan-2005 Łowicz – LUKS Juvenia Wysokienice 1:0 (1:0); br.: Bartłomiej Kowalski (3).
Pelikan-2005: Piotr Włodarczyk – Mateusz Sierota, Jakub Milczarek, Krystian Wróbel, Kornel Woliński – Bartłomiej Kowalski, Kacper Misiak, Jakub Oblicki, Alan Palos – Igor Woliński, Igor Wróblewski. Na zmiany wchodzili: Jan Mikoś – Szymon Kowalski, Filip Deka, Jakub Fabiszewski, Mikołaj Modzelewski i Maciej Wojda.

LKS Ceramika Opoczno UKS Warta Sieradz jr 4:2
TS Sokół Aleksandrów Łódzki – KP Sporting Radomsko 2:0
Pauza: MGUKS Pogoń Zduńska Wola.

1. MGUKS Pogoń Zduńska Wola (1) 10 26 60-9
2. TS Sokół Aleksandrów Łódzki (3) 10 18 27-15
3. LKS Ceramika Opoczno (3) 10 17 41-22
4. MUKS Pelikan-2005 Łowicz (5) 10 14 21-27