Starosta kutnowski Daniel Kowalik podał wczoraj, że potwierdzone są dwa przypadki zakażenia koronawirusem: u kobiety w Żychlinie oraz u mężczyzny w Kutnie. Kwantanną objetych jest 125 osób, kolejnych 56 osób jest w nadzorze epidemiologicznym, 6 osób jest hospitalizowanych (w tym 2 z już potwierdzonym koronawirusem).

Tymczasem wojewoda łódzki informuje, że w powiecie kutnowskim jest tylko jedna osoba z koronawirusem. – Sanepid w Kutnie został poinformowany o chorej osobie, która została zdiagnozowana w szpitalu w Warszawie i zapewne dlatego w statystykach wojewody łódzkiego nie ma jeszcze takiej informacji – mówi daniel Kowalik, starosta kutnowski. – Ja podaję informację, w których gminach są osoby zarażone, by ludzie byli jeszcze ostrożniejsi, by nie wychodzi niepotrzebnie z domów i stosowali wszystkie możliwe środki ostrożności.

Informacja o kobiecie zarażonej koronawirusem już w niedzielę po południu pojawiła się w portalach społecznościowych, a mieszkańcy sami ustalili,o którą osobę chodzi.

– Taka informacja powinna być podawana, bo ludzie najlepiej wiedzą, czy mogli mieć kontakt z taką osobą – mówi jeden z mieszkańców Żychlina. – Brak informacji powoduje, że jest dezinformacja. W niedzielę wieczorem, gdy jeszcze starosta nie podał z których gmin są zakażone osoby, pojawiały się np. w sieci plotki, że chodzi o mieszkańca gminy Bedlno i Wojszyc.

1 komentarz

  1. Brawo i to się nazywa zdrowe i profesjonalne podejście w tych czasach

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.