Dziś, 26 października, Starostwo Powiatowe w Zgierzu wydało pozwolenie na budowę kompleksu szkolno-sportowego za Hotelem 500 w Strykowie. Gmina musi poczekać jeszcze na uprawomocnienie decyzji.

16 października z dokumentacją inwestycji zapoznawała się komisja rewizyjna Rady Miejskiej dobiegającej końca kadencji. fot. ljs

Decyzja stanie się ostateczną po upływie 14 dni od momentu, w którym doręczona została stronom postępowania, o ile nie wniosą one odwołań. Jeśli tę formalność gmina Stryków będzie miała za sobą, może czynić przygotowania do rozpoczęcia budowy. Wykonawcą projektu jest firma Architekt Radosław Guzowski. Koszt dokumentacji  to ponad 1,02 mln zł. 

Warunkiem oddania do użytku kompleksu wartego na razie tylko szacunkowo ok. 45 mln zł, jest wykonanie przez gminę przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 14 z ul. Cegielnianą, której koszt nie został jeszcze oszacowany. 

Dalsze decyzje w kwestii realizacji inwestycji leżały będą już w gestii gospodarza gminy, który wybrany zostanie podczas drugiej tury wyborów, 4 listopada.

O tym, jak do projektu nowego kompleksu i zagospodarowania terenu wokół podeszli radni z komisji rewizyjnej kończącej kadencje Rady Miejskiej Strykowa, w najbliższym gazetowym wydaniu WG. 

4 komentarze

  1. Ta wiadomosc jest dla Strykowa bardzo oczekiwana . Powinna uspokoić krytyków i powinni zrozumieć , że wszystko wymaga przygotowania i realizacji nic nie rodzi się z dnia na dzień ! Panie Jankowski TAK TRZYMAJ ! Pozdrawiam serdecznie☺?

  2. Super trzymam kciuki za powodzenie, obawiam się tylko, że teraz grono popleczników Pana K. zacznie swoją “dobrą” robotę, podobnie jak z DK, dlatego dedykuję im ten filmik, który doskonale obrazuje sytuację:
    https://www.youtube.com/watch?v=KZP5aZ5HqzA

    • Tak pani Justynko. Ten filmik doskonale obrazuje sytuację tego marazmu strykowskiego, tego rządzenia betonu komunistycznego już od nastu lat – wataha precz od żłobu. W pory robi Jankowski i w pory robi starosta zgierski. To dlatego teraz ta decyzja.

      • O Panie Bogadnie, widze że już Pan zaczął działać 😉 brawo za czujność – bo co, bo przy onie? zachęcam do do obejrzenia jeszcze raz tego fragmentu… wiem, filmy Pana Koterskiego zasadzają się na dość specyficznych żartach i nie wszyscy rozumieją. Panie Andrzeju trzymam kciuki, a Panu Bogdanowi życzę miejsca przy oknie 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.