Awionetka wykonała wiele przelotów na niskiej wysokości w obrębie lądowiska oraz nad drogą krajową nr 70 w okolicach Nieborowa. Robiła też ostre zakręty z przechylaniem około 90 stopni – takie zapisy znalazły się we wstępnym raporcie o wypadku lotniczym w Bobrownikach (do którego doszło 31 maja br.), opracowanym przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Awionetka spadła na ziemię w okolicach pasa startowego w Bobrownikach.

Przypomnijmy, że w wypadku, do którego doszło w okolicach lądowiska w Bobrownikach w gminie Nieborów śmierć poniosły dwie osoby – 43-letni pilot oraz 48-letni pasażer. Obaj byli mieszkańcami Warszawy.

Wstępny raport potwierdza wstępne to, co nieoficjalnie mówiło się o tej sprawie. Ultralekki Aerosport Qualt 200 w czasie wykonywania akrobacji stracił prawe skrzydło. Pilot stracił panowanie nad nim, samolot spadł na ziemię, ulegając całkowitemu zniszczeniu. Pilot – właściciel samolotu i pasażer – dla którego lot widokowy miał być prezentem urodzinowy – ponieśli śmierć na miejscu.

Na razie nie jest znany termin opracowania końcowego raportu komisji.

3 komentarze

  1. Dla ŁOWICZANKI .pisać gwaŕą bo nierozumie

    • Jak ktoś pisze tak jak Ty, to nie powinien pouczać nawet analfabety. Masz w wypowiedzi więcej różnych błędów niż wyrazów.

  2. Łowiczanka

    Język Pani redaktor, język!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.