Zespół trenera Jarosława Rachubińskiego, w ramach przygotowań do rundy wiosennej, rozegrał kolejny mecz kontrolny. Wyszedł z niego zwycięsko, pokonując w sobotę, 2 marca 2019 roku, GKS Olimpia Chąśno 5:2 (2:1).

Olimpia Chąśno nie była dla zespołu rezerw Pelikana dużym wyzwaniem, o czym świadczy pięć strzelonych bramek. Jednak i tym razem nie udało się uniknąć błędów w defensywie, gdyż podopiecznym trenera Jarosława Burzykowskiego udało się dwukrotnie skutecznie zaatakować. Pierwszą połowę zamknął wynik 2:1 dla Pelikana, z czego jedną bramkę zdobył Krystian Kruk z rzutu karnego. Po przerwie zdecydowaną kontrolę nad meczem przejęli biało-zieloni przeprowadzając jeszcze trzy owocne ataki na bramkę Olimpii, która w 82. minucie zmniejszyła stratę o jednego gola.

– Musimy poprawić grę obronną całego zespołu. To jest nasz największy mankament. Jeżeli się z tym uporamy, włożymy do tego więcej zaangażowania, więcej damy od siebie, to pójdzie to w dobrym kierunku. Myślę, że wygraliśmy zasłużenie, byliśmy zespołem lepszym. Niepokoi mnie to, w jaki sposób tracimy bramki, bo to kolejny sparing, w którym tracimy dwie bramki. To jest niepokojące… – ocenił trener Rachubiński.

Grę swojego zespołu ocenił trener Burzykowski słowami: – Słaby mecz w naszym wykonaniu. Widać poprawę w grze zespołowej, jednak w dalszym ciągu zdarzają się nam juniorskie błędy indywidualne, wynikające z braku koncentracji, które przekładają się na utratę bramek. Musimy skupić się na poprawie gry defensywnej.

Sparing:
KS Pelikan II Łowicz – GKS Olimpia Chąśno 5:2 (2:1); br.: Jan Haczykowski (34), Krystian Kruk (38 karny), Maciej Dudkiewicz (67), Marcel Wnuk (73) i Michał Fabijański (90) – Marcin Matuszewski (36) i Marcin Grocholewicz (82).
Pelikan II: Andrzej Rutkowski (40 Oktawian Zimny) – Dawid Konikowski, Dominik Wójcik, Krystian Rutkowski, Marcel Wnuk – Patryk Papuga, Hubert Matyjas, Jakub Bylewski, Przemysław Kochanek – Jan Haczykowski, Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Oktawian Zimny (70 Sebastian Gładki) – Miłosz Owczuk, Dominik Wójcik, Krystian Rutkowski, Dawid Konikowski – Patryk Papuga (70 Kaźmierski), Adam Siekiera, Maciej Dudkiewicz, Marcel Wnuk – Michał Fabijański, Adrian Musialik (70 Jan Haczykowski).
Olimpia: Mateusz Gać – Michał Perzyna, Robert Czarnota, Rafał Kołaczyński, Patryk Okraska – Marcin Matuszewski, Rafał Bogus, zawodnik testowany – Bartłomiej Skoneczny – zawodnik testowany, Kamil Gać. Na zmiany wchodzili: Sebastian Lenarczyk, Przemysław Bury, Jakub Gać, Mateusz Siejka i Tomasz Budzeń.

Sparing KS Pelikan II Łowicz:
2019.03.09 (s), godz. 12.00: KS Pelikan II Łowicz – MKS Zjednoczeni Stryków (OSiR Łowicz)

Sparing GKS Olimpia Chąśno:
2019.03.09 (s), godz. 18.00: GKS Olimpia Chąśno – KS Promyk Nowa Sucha (OSiR Łowicz)