Wręczenie nagród w IV Łowickim Przeglądzie Twórczości Literackiej „O Pióro Pelikana” nastąpiło dzisiaj, w czwartek 24 listopada, w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury.

Przegląd Twórczości Literackiej O Pióro Pelikana
Przegląd Twórczości Literackiej O Pióro Pelikana

Uroczystość uświetnił występ aktorki (ale też pisarki, felietonistki i pedagoga) Joanny Szczepkowskiej, w której wykonaniu można było wysłuchać interpretacji ballad Adama Mickiewicza.

Joanna Szczepkowska znana jest m.in. również z tego, że 28 października 1989 w Dzienniku Telewizyjnym TVP powiedziała zdanie, które stało się symbolem zmian, jakie nastąpiły w Polsce po wyborach parlamentarnych w 1989 roku: „Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm.”

Na ogłoszony przez Miejską Bibliotekę im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu przegląd wpłynęło 278 utworów – krótkich form literackich (wierszy, esejów, noweli, reportaży, opowiadań). Zostały zgłoszone przez 94 uczestników z całej Polski.

Zdecydowana większość prac pochodziła od autorów spoza Łowicza czy też powiatu łowickiego. Konkurs ma bowiem charakter ogólnopolski i jest coraz bardziej popularny wśród młodych, debiutujących autorów.
Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 1 nagroda: Katarzyna Zychla, Sieniawa Żarska (woj. lubuskie, pow. żarski), 2 nagroda: Agnieszka Marek, Bielsko-Biała, 3 nagroda: Robert Kowalski, Rachowice (woj. śląskie, pow. gliwicki).

Nagroda Specjalna i Pióro Pelikana 2016 trafi natomiast do Iwony Świerkuli z Warszawy.

 

Jury przyznało też siedem wyróżnień.
Żadne z nich też nie trafiło do osób z Łowicza.

Komentowanie nie jest możliwe.