Szkoła Podstawowa Nr 2 w Strykowie wchodząca w skład Zespołu Szkół Nr 1 im. Noblistów Polskich świętuje w tym roku swoje 50-lecie. Dziś, 26 maja, odbyły się główne obchody jubileuszu.

Gratulacje i życzenia dyrekcji szkoły składa burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Przemówienia gości, gratulacje, życzenia i kwiaty składane na ręce dyrektora Eugeniusza Jacela i wicedyrektor Marzeny Ciesielskiej stanowiły istotną, choć nie jedyną część dzisiejszej uroczystości, którą zorganizowano na dziedzińcu szkoły. Uczniowie przedstawili rys historyczny placówki, a później program artystyczny, czyli piosenki, wierszyki, scenki i tańce przypisane każdej z 10 jubileuszowych dekad. 

Występy artystyczne najmłodszych uczniów SP 2. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Szkoła pochwaliła się swoim dorobkiem. Oprócz wystawy kronik i zdjęć, na korytarzach zaprezentowane zostały m.in.prace plastyczne obecnych uczniów i absolwentów oraz drzewo genealogiczne tych ostatnich. Na Orliku zaplanowano mecz absolwenci-kontra nauczyciele. Nie zabrakło poczęstunku: przysmaki z grilla przygotowała obsada szkolnej kuchni, natomiast słodkości – rada rodziców, wszystko serwują uczniowie ZS Nr 1 w Bratoszewicach.

Najstarsze szkolne kroniki zostały udostępnione do wglądu wszystkim gościom jubileuszu. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Wczoraj, czyli 25 maja, w ZS Nr 1 nastąpiło odsłonięcie jubileuszowej tablicy pamiątkowej ufundowanej przez Burmistrza Strykowa, która powstała z inicjatywy byłych i obecnych pracowników szkoły, jak również rodziców. 

O tym, jak strykowską “Dwójkę” wspominają jej dawni nauczyciele i pracownicy, a jak dziś patrzą na nią starsi i młodsi absolwenci, w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

Komentowanie nie jest możliwe.