15 grudnia, świętowano 55. rocznicę funkcjonowania domu kultury w Żychlinie. W atmosferę świętowania wprowadził licznie zebranych mieszkańców miasta i okolicy, występ Soni Bohosiewicz, która zaprezentowała „Domówkę”, czyli podróż do czasów PRL.

Burmistrz Grzegorz Ambroziak składa na ręce dyrektor ŻDK Magdaleny Rzeźnickiej podziękowania i życzenia. Przekazał – własnoręcznie zrobiony podczas warsztatów świątecznych w domu kultury – stroik. fot. Dorota Grąbczewska

Był też jubileuszowy tort, a nawet 2 identyczne torty, gdyż na sali spotkało się ponad 300 osób, a każdy został poczęstowany.

– Domu Kultury nie byłoby bez ludzi dobrego serca – mówiła Magdalena Rzeźnicka, dyrektor ŻDK, która zapraszała na scenę wszystkich dyrektorów placówek oświatowych z terenu Żychlina oraz Ilonę i Zbigniewa Cieniewskich i Sylwię Wójcik z dziewczynkami, które uczestniczą od kilku lat we wszystkich zajęciach prowadzonych przez ŻDK. Dziękowała strażakom i wszystkim, którzy z placówką współpracują.

Naszą obszerną relację z tego jubileuszu przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny oraz w wydaniu cyfrowym.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.