W sali Domu Ludowego przy rynku miała dziś 7 czerwca miejsce uroczystość 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej i 30-lecia Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie. Jak tłumaczyła na spotkaniu dyrektor placówki Irena Śmigiera-Milewska, dotąd podobnych imprez nie organizowano.

Jubileusz powstania biblioteki i ośrodka kultury w Bolimowie. fot. tb

– Nie jest to dużo, są starsze placówki, ale my dotąd nie mieliśmy takiego jubileuszu – powiedziała jeszcze dyrektor – My śmiejemy się, że w sumie jest to 100 lecie.

W uroczystości udział wzięli reprezentanci bibliotek z okolicznych gmin, także ze Skierniewic i Łowicza. Władze gminy wójt Stanisław Linart, jego zastępca Patryk Kołosowski a także wcześniejszy wójt gminy Andrzej Jagura. Na sali obecni byli dawni pracownicy biblioteki i ośrodka: Danuta Nowińska, Helena Strożek, Wiesława Buczek, Krystyna Sobieraj, Ewa Głowacka, Elżbieta Zabost, Teresa Mechocka i jedyny mężczyzna Eugeniusz Ciszewski.

Historia Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolimowie rozpoczęła się 17 maja 1949 roku, jest to data pierwszego wpisu inwentarzowego. Wówczas stan księgozbioru zamykał się na 428 woluminach, z którego korzystało 45 zarejestrowanych czytelników. Książki biblioteka pozyskała z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu. Obecnie biblioteka oferuje 22,168 woluminów, a stale korzysta z niego 611 zarejestrowanych czytelników.

GOK został powołany 19 października 1989 roku, dyrektorem została Irena Śmigiera-Milewska, która swoją pracę w bibliotece rozpoczęła w 1983 roku. Otwarcie ośrodka nastąpiło rok później, po gruntownym remoncie wnętrz Domu Ludowego.

Więcej o jubileuszu w najbliższym, czwartkowym wydaniu Nowego Łowiczanina, także w jego e-wydaniu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.