70-lecie Koła Gospodyń Wiejskich i 55-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej obchodziła dziś, 5 maja, lokalna społeczność Bąkowa Dolnego (gmina Zduny).

Najpierw uczestnicy uroczystości modlili się na mszy świętej w swoim kościele parafialnym w Bąkowie Górnym. Po mszy i procesji wokół kościoła, przenieśli się do remizy w Bąkowie Dolnym. W uroczystości wzięło udział przeszło 100 mieszkańców samego Bąkowa Dolnego, a poza tym także wielu gości z gminy Zduny czy też gmin ościennych, jak na przykład strażacy z ze Zdun i Bedlna. Wśród gości znaleźli się m.in. senator Przemysław Błaszczyk, przedstawiciele władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich, a także kółek i organizacji rolniczych.

Jednostka OSP w Bąkowie Dolnym została odznaczona srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Odznaczenia odebrali także strażacy, w tym młodzieżowe drużyny pożarnicze, a także gospodynie wiejskie.

Uroczystość została zorganizowana z pieniędzy pozyskanych za pośrednictwem LGD “Ziemia Łowicka” w ramach projektu realizowanego wspólnie przez Bąków Górny i Dolny (wnioskodawcą była OSP w Bąkowie Górnym).

https://www.youtube.com/watch?v=E0CfFyf_teQ

4 komentarze

  1. Zimny rosół

  2. A już myślałem fajna impreza. A tu na końcu tęczowy Gnat.

  3. karolina

    Bal na 100 par….
    Bravo za organizację:-)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.