Około 300 osób, kobiet z gminy Kocierzew Płd. i ich gości bawi się dzisiaj, 25 maja, na zorganizowanym już po raz 20. Gminnym Dniu Matki. Życzenia dla wszystkich mam składało wielu gości, a pośród nich był m.in. były wójt tej gminy – Robert Sikorski.

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Kocierzewie Płd. Następnie wszyscy przeszli do sąsiedniej sali OSP, gdzie rozpoczęła się oficjalna część imprezy. Jej kulminacyjnym momentem było uhonorowanie dyplomami i grawerowanymi wazonami wszystkich byłych i obecnych przewodniczących KGW z terenu gminy.

Z programem artystycznym pt. „Koncert dla Mam” wystąpił zespół śpiewaczy „Księżanki”. Toast za zdrowie mam wzniesiono lampką szampana, nie zabrakło też chóralnego „Sto lat!”, licznych życzeń i słodkiego upominku w postaci czekolad. Po części oficjalnej, przyszedł czas na obiad i wspólną zabawę przy muzyce.

4 komentarze

  1. Nie zgodził bym się z tym że się dzieli na te lepsze i gorsze,a na uroczystości typuje się osoby które wyróżniają się w danej społeczności a więc takie które udzielają się społecznie nie mniej Pani Wójt powinna ustalić,że na taka uroczystość maja być w pierwszej kolejności zapraszane mamy które maja po kilka dzieci bo one nie zawsze maja czas na udzielanie się społecznie wychowując kilkoro dzieci.

    • jesli jest Gminny Dzien Matki to zaproszone powinny byc wszystkie MATKI Z GMINY a nie tylko wybrane. A jak to sa wybrane zKGW, czy z radnych, czy sołtysów tio nie nazywajmy tego impreza GMINNA

  2. Szkoda ze nie wszystkie Mamy wiedziały o takiej wspaniałej imprezie….. Jak widać w gminie Kocierzew Mamy dzieła się na te lepsze i gorsze….

    • W gminie mamami sa tylko te kobiety które sa w KGW. Reszta to nie “MAMY” sa. Tylko nie wiem skąd nazwa imprezy :GMMINNY DZIEŃ MATKI” . powiniem być Dzien matki gospodyni wiejskiej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.