Gmina Kocierzew Południowy dzisiaj, 25 sierpnia, dziękuje za tegoroczne plony. Dożynkowo impreza, przy pięknym słońcu i bardzo dobrej frekwencji, odbywa się na placu przy strażnicy OSP.

Jedną z wielu atrakcji w programie był występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca “Boczki Chełmońskie”, założonego przez Stanisława Madanowskiego w 1974 i do dziś, nieprzerwanie, promującego w Polsce i zagranicą folklor regionu łowickiego i subregionu kocierzewskiego. Zespół dał dzisiaj  brawurowy występ z okazji 45-lecia istnienia.

Wcześniej zaprezentowały się też zespół śpiewaczy “Księżanki” oraz dziecięcy zespół ludowy “Kocierzewiacy”. Impreza potrwa do godziny 20.

6 komentarzy

 1. ironicznie na zakończenie dnia 😁

  Dlaczego napis “Dożynki gminne” są w kolorach tęczy?! Jako prawdziwy Polak żądam aby były w kolorze smutno-szarym ponieważ kolorowy napis jest wspieraniem ideologi LGBT+, a jako patriota nie toleruję odmienności!
  Sprawa leci do jedynego słusznego, niezłomnego rządu (dusz)!
  Nie o taką Polskę walczyłem!

 2. Boczki Chełmońskie jedna z atrakcji?!?!?!?! Tak właśnie wygląda szacunek pań z gminy Kocierzew dla ludzi którzy poświęcali swój czas dla tego zespołu. Mam nadzieję że w końcu trafi się tam wójt z jajami i zrobi porządek. Gratuluję pięknego występu i pięknej rocznicy

  • Ta szacunek się należy zespołowi hahaha a sami członkowie zespołu pozująć do zdjec siadali niemalże na wiencach dozynkowych….

 3. Boczków, a nie Boczek???

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.