W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu pracuje od 16 lat, zaś od sierpnia jest kierownikiem zespołu do spraw świadczeń: Justyna Haczykowska-Kotlarska otrzymała wyróżnienie w konkursie Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego Roku 2019, organizowanym przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Fot. PCPR Łowicz

Politykę społeczną ukończyła na Mazowieckiej Wyższa Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. Po tym, jak została skierowana na miesięczne praktyki w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu, związała się z tą instytucją do dzisiaj. – 1 grudnia minie dokładnie 16 lat odkąd tu pracuję – mówi nam Justyna Haczykowska-Kotlarska.

Wyróżnienie otrzymała „za wrażliwość na problemy osób wykluczonych społecznie oraz pomoc w ich aktywizowaniu i wzmacnianiu w pokonywaniu codziennych trudności”. – Lubię pomagać ludziom. Wystarczy, że czasami ktoś przyjdzie i powie „dziękuję” – mówi nam Justyna Haczykowska-Kotlarska o swojej pracy.

Finał konkurs został rozstrzygnięty podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, które w tym roku odbywały się 20 listopada w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina w Łodzi.

Dyrektor PCPR w Łowiczu Małgorzata Wagner podkreśla, że to dopiero drugi w historii przypadek uhonorowania w tym konkursie pracownika socjalnego łowickiego centrum pomocy rodzinie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.