Jedna z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie powiatu łowickiego wzbogaci się we wtorek, 23 czerwca, o kolejny samochód strażacki. Powitanie wozu rozpocznie się o godzinie 14.00 na placu przy strażnicy.

fot. facebook OSP Złaków Kościelny

Z nowo nabytego samochodu ratowniczego-gaśniczego Man cieszyć się będzie Ochotnicza Straż Pożarna w Złakowie Kościelnym w gminie Zduny. Jednostka zaprasza do wspólnego witania wozu wszystkich mieszkańców i sympatyków straży.

Straż w Złakowie Kościelnym posiada już trzy samochody ratowniczo-gaśnicze: Volvo z 2017 roku, Star z 1986 roku i Volkswagen Transporter T4 z 2001 roku. Man, który przyjedzie we wtorek do jednostki będzie czwartym pojazdem w ich garażu. Został zabudowany przez firmę Stolarczyk.

Jest to dokładnie model Man TGA 26.430 GCBA 9/64. – Posiada zbiornik wodny o pojemności 9200 litrów i autopompę o wydajności 6400 litrów na minutę – informuje nas Wojciech Wieteska. – Będzie to największy samochód w powiecie – dodaje.

7 komentarzy

  1. Czyżby nastąpił mały handelek? Jak oświadczysz się pobożnej córce to przyszły teść pomoże zdobyć kolejny pojazd do kolekcji… Z tą wielkością to chyba jakiś kompleks druha Wojtka. Nie zawsze liczy się wielkość czasem istotniejsza jest technika… Ciekawe kiedy towarzysz obywatel Wojciechowski jakąś ładowarkę przekaże jednostce? Bardziej ciekawe kiedy sprawa finansów jednostki się rypnie…

  2. A jak cię zaleje to nie dzwoń po STRAŻ

  3. Ale po co nowe samochody tylko do straży państwowej kto będzie opłacał za niego składki straż w Zlakowie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.