Najprawdopodobniej już jutro, w piątek 5 kwietnia, rozpocznie się na ulicach Łowicza łatanie dziur powstałych w okresie zimowym. Potrwa około tygodnia.

Łowicz. Łatanie ulic. fot. arch./NŁ

Prace te miały rozpocząć się już wczoraj, w środę 3 kwietnia, jednak jak powiedział nam prezes Zakładu Utrzymania Miasta Grzegorz Gawroński, na przeszkodzie stanęła awaria koniecznego do ich prowadzenia walca.

W związku z łataniem ulic, które obejmie całe miasto, kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu. Pracownicy ZUM będą bowiem wycinać asfalt wokół powstałych dziur, aby po pewnym czasie wypełnić je masą bitumiczną.

W pierwszym rzucie będzie to masa na zimno oraz masa gorąca uzyskana z mobilnego recyklera, który produkuje ją z odzyskanych fragmentów asfaltu. Ubytki w jedniach o większych powierzchniach będą wypełnione masą, którą dostarczy w kwietniu Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Łowiczu. Najwięcej do naprawiania jest na ulicach: Mickiewicza, Żabia, Kiernozka, Strzelecka, Kaliska, Powstańców, Koński Targ, Składowa, Radziecka, Katarzynów, Tuszewska, Nadbzurzańska, Nadbzurzańska Dolna.

1 komentarz

  1. To już tradycja że łatanie, malowanie itp. rozpoczyna się w piątek, najbardziej ruchliwy dzień tygodnia, po to żeby na weekend zostawić coś rozkopanego i dokończyć w poniedziałek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.