W czwartek 15 grudnia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Żychlinie odbyła się Wigilia. Młodzież przygotowała uwspółcześnioną, bardzo refleksyjną wersję jasełek, w której pokazała, że 2000 lat temu Józef i brzemienna Maryja szukali schronienia, ale miejsca w gospodzie dla nich nie było. Teraz, pomimo ustnych deklaracji, sytuacja się powtarza. Znów nie ma miejsca dla żebraków, odsyła się ich do pomocy społecznej.

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i radości fot. Dorota Grąbczewska
Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i radości fot. Dorota Grąbczewska

Specjalnie na potrzeby widowiska zrobiono specjalną konstrukcję szopki z sianem na dachu, z owieczkami z kartonu. W rolę ciężarnej Maryi wcieliła się Paula Cichocka. Na koniec wszyscy zaśpiewali optymistyczną kolędę „Bóg się rodzi”.

– Młodzież w jasełkach pokazała nam, że żyjemy w zagonionych czasach. Święta to czas, aby zwolnić, by się zastanowić co jest ważne, abyśmy umieli się spotkać z drugim człowiekiem – mówiła Ewa Rutkowska, dyrektor ośrodka.

Więcej o chwilach wzruszeń na tym spotkaniu, o życzeniach i prezentach – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.