W serwisie internetowym YouTube można już oglądać film, jaki powstał z połączenia etiud dokumentalnych nakręconych przez uczestników warsztatów „Nakręć się na Łowicz”, które odbywały się w ŁOK i w przestrzeni naszego miasta od 30 września do 8 października.

Uczestnicy warsztatów odwiedzili z kamerą m.in. Wojciecha Brzozowskiego w jego muzeum ruchomych figur w Sromowie, dziennikarza sportowego i wieloletniego współpracownika Nowego Łowiczanina Pawła Dolińskiego oraz przeprowadzili sondę z mieszkańcami miasta o tym, czym jest film dokumentalny.

Redakcja Nowego Łowiczanina przyglądała się pracy jednego z młodych filmowców, Janka Dałka z I LO, który na temat swojej etiudy wybrał ginące zawody rzemieślnicze i odwiedził m.in. pracownię renowacji obrazów Jerzego Bazaka na placu Przyrynek. Byliśmy tam z nim.

Naszą relację z powstawania etiudy oraz spotkania podsumowującego warsztaty zaprezentujemy w wydaniu papierowym NŁ już w kolejnym wydaniu – 19 października.

Jerzy Bazak w swojej pracowni na placu Przyrynek. Fot. Agnieszka Antosiewicz

Tymczasem polecamy waszej uwadze film dokumentalny autorstwa uczestników warsztatów. Można go znaleźć na YouTube pod nazwą „Nakręć się na Łowicz 2 – Warsztaty filmu dokumentalnego 2017”.

Autorami i prowadzącymi warsztaty byli Agnieszka Wąsikowska i Marcin Kundera. Na film finałowy złożyły się ćwiczenia warsztatowe oraz etiudy dokumentalne uczestników:
„Codzienność”, reż. Kaja Podrażka;
„Drugie pokolenie” bohater: Wojciech Brzozowski, reż. Rafał Łopusiński;
„Pasterz” bohaterowie: Krzysztof Sokalski, Steryd, Angus, reż. Sebastian Karaśkiewicz;
„Ale to jeszcze powróci” Paweł Doliński, reż. Aleksander Jaros.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.