Kacper Pałatyński, uczeń ZSP nr 4 w Łowiczu został Mistrzem Europy w yoyo podczas zawodów, które zostały rozegrane 22 i 23 marca w Ostrawie w Czechach.

Miały one przebieg dwudniowy: w piątek 22 marca odbyły się eliminacje, zaś nazajutrz 23 marca – finały. W kilku mistrzowskich kategoriach zaprezentowało się łącznie ok. 400 zawodników z całej Europy, a nawet spoza niej – w kategorii Open.

W kategorii 1A PRO, w której triumfował Kacper Pałatyński, startowało łącznie ok. 90 zawodników. II miejsce sprzed roku obroniła też Dominika Stanisławska, która startowała w kategorii 1A WOMEN.

Uczeń „Ekonomika” przyznaje, że kiedy stało się już jasne, że zdobył mistrzostwo, jego ekipa dosłownie zniosła go na rękach ze sceny. Teraz Kacper rozpoczyna poszukiwania sponsora, który umożliwi mu wyjazd na Mistrzostwa Świata w yoyo, które zostaną rozegrane pod koniec wakacji w Stanach Zjednoczonych.