Zaszczytny tytuł Młodego Łowiczanina Roku 2010 otrzymał w plebiscycie organizowanym przez stowarzyszenie Forum Młodych Łowiczan 19-letni Kacper Piorun – znany łowicki szachista.
Wręczenie honorowego tytułu odbyło się dzisiaj, we wtorek 14 grudnia o godzinie 17.00 w kawiarni Powroty w Łowiczu.

 

W imieniu Kacpra tytuł odebralii rodzice. W ubiegłym roku Kacper skończył liceum pijarskie w Łowiczu, obecnie studiuje matematykę i ekonomię w Warszawie.

Posiedzenie Kapituły Tytułu odbyło się kilka dni wcześniej, 9 grudnia. Tytuł przyznawany jest już po raz piąty za szczególne osiągnięcia w dziedzinach edukacji, kultury i sztuki, sportu i upowszechniania turystyki, działalności społecznej i samorządowej oraz przedsiębiorczości i biznesu. Mogą go otrzymać mieszkańcy Ziemi Łowickiej w wieku od 15 do 30 lat. Dotychczasowymi laureatami nagrody byli: Joanna Borecka, Kamil Sobol, Jarosław Michalski oraz Marta Wróbel.

Urodzony 24 listopada 1991 roku w Łowiczu Kacper Piorun jest od 2008 roku międzynarodowym mistrzem szachowym. Jego kariera szachowa rozwija się wyjątkowo szybko. Na liście rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE po raz pierwszy pojawił się 1 lipca 2004 roku z wynikiem 1825 punktów. W ciągu dwóch lat zanotował przyrost 301 punktów, a po kolejnych dwóch – 319 punktów, co jest w świecie szachowym wydarzeniem niecodziennym.

 

Najwyższe miejsce w rankingu w dotychczasowej karierze osiągnął 1 listopada tego roku. Z wynikiem 2513 punktów zajmował wówczas 25. miejsce wśród polskich szachistów. W tym roku zdobył m.in. tytuł drużynowego wicemistrza Europy oraz tytuł drużynowego mistrza świata w rozwiązywaniu zadań szachowych.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu NŁ w najbliższy czwartek.

((mak) | reporter@lowiczanin.info)

Komentowanie nie jest możliwe.