Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej od dzisiaj, 15 lipca, będzie codziennie, nieodpłatnie wypożyczać kajaki wszystkim zainteresowanym chcącym popływać na Bzurze. Sprzęt będzie czekał na zainteresowanych od godz. 10 na przystani, w parku Błonie.

Wicestarosta łowicki Piotr Malczyk powiedział nam, że oferta centrum będzie obowiązywać codziennie do końca wakacji, kajaki będzie można wypożyczyć nieodpłatnie w godzinach 10 – 17. Na przystani kajakowej nad Bzurą w godzinach tych będzie obecny pracownik centrum oraz kilkanaście kompletów kajaków, kamizelek i wioseł. Będzie można na nich pływać po rzece na odcinku pomiędzy mostami na ul. Zamkowej (DK14) i na ul. Mostowej. Kajaki nie będą udostępniane na dalsze spływy. W tej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z Centrum. Obecność kajaków nad rzeką będzie uzależniona jedynie od warunków atmosferycznych, nie należy się ich spodziewać w niepogodę.

Wicestarosta powiedział nam także, że ma kilka innych pomysłów na wykorzystanie kajaków, które zostały pozyskane ze środków unijnych przez centrum, tak aby mogli z nich korzystać mieszkańcy Łowicza i powiatu.

 

13 komentarzy

  1. Kuba masz rację. Jeśli nie czujesz się na siłach zaprasza Klub Turystyki Kajakowej “Tratwa” w dniu 17 .07. Czekamy na Ciebie z instruktorami turystyki kajakowej. Zapoznamy Ciebie z pływaniem w kajaku od A do Z.

  2. Krystian

    Wspieram powiat jak tylko mogę.

  3. Wreszcie!!! Brawo Krystian. Pogoniłeś tych leni w Powiecie to coś zaczęli robić.

  4. Pomysł fajny i chętnie skorzystam, ale czy tak mało doświadczone osoby jak ja w pływaniu kajakiem dadzą sobie radę aby płynąc Bzurą pod prąd?

  5. W końcu ktoś zaczął myśleć.

  6. super pomysł

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.