To, że będzie w Łowiczu druga tura wyborów burmistrza było pewne niemalże od początku wczorajszego wieczoru wyborczego. Już po pierwszych wynikach było wiadomo, że do II tury przejdzie dotychczasowy burmistrz Krzysztof Kaliński. Przez wiele godzin wyborczej nocy nie było jednak wiadomo z kim się w niej zmierzy.

Michał Trzoska i Jakub Wolski w sztabie PiS
Michał Trzoska i Jakub Wolski w sztabie PiS

Dopiero około godziny 5 nad ranem jasne stało się, że kontrkandydatem burmistrza Kalińskiego będzie Jakub Wolski z KW PiS. Oczywiście są to dane nieoficjalne – zbierane przez nas oraz sztaby wyborcze wprost z obwodowych komisji wyborczych.

Jeszcze ok. godz. 2 w nocy Michał Trzoska ze sztabu PiS mówił nam: – Mamy nadzieję, że będzie to nasz kandydat Jakub Wolski. Z naszych informacji wynika, że ma w 10 spośród 23 obwodowych komisji wyborczych przewagę 67 głosów.

Nie ukrywał wtedy, że ma nadzieję, że Jakub Wolski nie tylko utrzyma tę przewagę, ale nawet ją zwiększy.

Kilkanaście minut później, po uzyskaniu danych z kolejnych komisji obwodowych przewaga ta nieco zwiększyła się. Nie można było jednak jeszcze przesądzać czy dane z kolejnych komisji jej nie zniwelują.

Tym bardziej, że należy cały czas pamiętać, że są to ciągle dane nieoficjalne i w zależności od tego, z którego sztabu pochodziły, mogły się nieco różnić.

Tymczasem tuż przed godziną 3 w nocy przewaga Jakuba Wolskiego zmniejszyła się do 49 głosów. Można by wtedy rzec, że Mariusz Siewiera powoli, ale jednak “odrabiał straty”.

Przed godziną 4 sytuacja ponownie zaczęła zmieniać się na korzyść kandydata PiS i różnica pomiędzy nim a Mariuszem Siewierą wynosiła 151 głosów – bez danych z 5 komisji obwodowych, w tym z dwóch przy ul. Bolimowskiej, przedszkola przy Ułańskiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Powstańców i przedszkola przy ul. Księżackiej.

Po kilkunastu kolejnych minutach przewaga Wolskiego wzrosła, głównie za sprawą wyników z komisji mieszącej się w budynku Orlika przy ul. Bolimowskiej, by po chwili nieco zmniejszyć się po uzyskaniu wyniku z komisji w przedszkolu przy Ułańskiej.

Ok. godz. 4.30 przewaga Wolskiego ponownie wzrosła i stało się to za sprawą drugiego obwodu głosowania przy ul. Bolimowskiej. Różnica pomiędzy nim a Mariuszem Siewierą przekroczyła 200 głosów. Przy czym nie były policzone jeszcze głosy z 2 komisji obwodowych nr 15 (SOS-W przy ul. Powstańców ) i 16 (przedszkole przy ul. Księżackiej). Ostatecznie Jakub Wolski uzyskał 269 głosów przewagi nad Mariuszem Siewierą. Nieoficjalne, zebrane przez nas wyniku prezentujemy w tabelce.

Emocje w tych dwóch sztabach: KW PiS oraz Łowickie.pl były tej nocy największe.

Mariuszowi Siewierze nie udało się przejść do II tury wyborów mimo bardzo dużego wysiłku oraz nakładu pracy i pieniędzy na kampanię. Jego banery reklamowe były pewnie jednymi z lepiej widocznych w  Łowiczu. Kampanię rozpoczął jako pierwszy.

Walczący o reelekcję Krzysztof Jan Kaliński stwierdził, że jest zadowolony z liczby głosów zebranych w I turze.
– Bardzo się cieszę, ale też mam nadzieję, że są też jeszcze niezdecydowani, których jeszcze przed II turą przekonam – powiedział.
Dopytywany przez nas przyznał, że po cichu miał nadzieje na wygraną w pierwszej turze, ale od początku zdawał sobie sprawę, że przy piątce kandydatów byłoby to bardzo trudne.

159 komentarzy

 1. Apeluje do szanownego moderatora strony aby łaskawie usunął wpuścić niejakiej “łowiczanki” w którym wspomina o dzieciach jednego z kandydatów. Takie chamstwo to już przegięcie nawet dla patologii. Można za to spokojnie złożyć pozew sądowy.

 2. Druga “łowiczanko” uprzejmie uprasza się ciebie o zmianę nicku bo żadna szanująca się łowiczanka nie chce być identyfikowana z taką patologią jak Ty. Podpisuj się po imieniu. “Trolica z ŁnŁ” 😉

  • Ale Łowiczanka brzmi tak pięknie i dumnie, utożsamiając wszystkie kobiety w gminie, że pomysł pewnie wyszedł prosto ze szefa PR

 3. Kuba wszyscy trzymamy mocno za Ciebie kciuki! Nikt normalny mający choć ciut rozumu nie da się nabrać na te tanie zagrywki troli z ŁnŁ 😉 Mogą sobie pisać co chcą w tych swoich żenujących komentarzach. Patologia sama się wykończy 🙂 Mieszkańcy chcą znany i pokazali to dobitnie w I turze. Za dwa tygodnie trolom zrzedną miny. Za dwa tygodnie Łowicz zyska nowego burmistrza ;(

 4. Zofia P. nie rób czarnego pijaru! Nie pisz głupot i tak wiadomo, że jesteś człowiekiem Kalińskiego, więc na te tanie chwyty nie wiem kto może się nabrać. A co SKANDALIZUJĄCEJ informacji niejakiej Łowiczanki, że Wolski siedzi z dziećmi w kościele w pierwszej ławce, to chyba lepiej niż pod budką z piwem! A jak sama widzisz go w pierwszej ławce, to sama gdzie przebywasz?? pod ołtarzem?? Ludzie ogarnijcie się

 5. Wolski taki, siaki, a cóż reprezentuje sobą owa wielkości JKK, naczelny historyk Łowicza to fakt, ale jak wypada w porównaniu z b. kandydatami w kwestii : studia podyplomowe, inne formy dokształcania – mizernie. Uważa, ze posiadł wiedzę absolutną, żadnych dodatkowych kwalifikacji, zadufanie w siebie, wszystko mu wolno, wszystko pasuje nawet flaszka wystająca z kieszeni, chwiejny krok, spotkania z nieustępliwym drzewem, holowania w asyście stróżów. A co potrafił zrobić samodzielnie JKK w przeciwieństwie do tak krytykowanego J.W. – nic.

 6. BRAWA DLA MIASTA SŁUPCY KTÓRA NIEWPROWADZIŁA PISIORÓW ANI DO RADY ANI DO RZĄDÓW

 7. Na pielgrzymce do Mediugorje cały autokar sie modlił o moją intencję żeby powstał kościółek na Górkach. I minęło trochę czasu i będzie nowy burmistrz który dokona tego dla nas wszystkich. Dlatego trzeba głosować na Wolskiego ! Normalnie nie mogę się doczekać i zobaczyć te miny przegranych. Trzeba nie było odmawiać tej budowy. Pan Gędek dobrze chciał z tym kościołem jednak niebo zesłało nam młodego człowieka.

  • Co za bzdurny trolica ŁnŁ 🙂 co Wy macie ludzi za idiotów? Nie każdy jest takim idiotą jak Wy 😉 nie rusza nas taka tania prowokacja

 8. Po co Łowiczowi wąsaty burmistrz w wieku przedemerytalnym??? Ludzie tu jest potrzebna jakakolwiek zmiana, nawet Miś Colargol byłby lepszy….

 9. I tu masz racje gosciu,popieram cię ze pasoźytom kopa w dupe i do kosciólka. Aku rat teraz trwa jeszcze miesiąc rózańcowy,i odmawianie zdrowa siek,a niemota Wolski siedzi codziennie w pierwszej ławce z dziecmi.

  • Burmistrz powinien wszystkich zachęcać do różańca i nawet w godzinach pracy wspólnie z pracownikami raz dziennie odmówić zdrowaśkę. Dyrektorzy i podwładni powinni spotykać się obowiązkowo na sumie. Powinny powstać kaplice w urzędach i w ratuszu.

  • I jeszcze o g. 15 pracownicy w urzędach powinni mieć zgodę aby mogli włączyć radio Viktorię i skupić się na koronce.

   • Zifia P. Co za bzdurny troling ŁnŁ 🙂 co Wy macie ludzi za idiotów? Nie każdy jest takim idiotą jak Wy 😉 nie rusza nas taka tania prowokacja

 10. Czy burmistrz Wolski wywierałby presję na podległych urzędników i dyrektorów w mieście aby uczestniczyli w uroczystościach religijnych ?

 11. Kolas i Siewiera powinni się dogadać przed wyborami. Powinni się połączyć…no bo przecież łączy nas Łowicz. Niestety nie umieli czytać sondaży i tego nie zrobili. Szkoda bo pozostaje nam tylko Kaliński. Wolski musi się jeszcze wiele nauczyć (co i tak jest niemożliwe z jego predyspozycjami) albo liczyć na szczęście jak Kosiorek. Nie rozumiem jak można głosować na takich miglanców i niemoty.

  • Właśnie, że nie, bo Pan Wolski ma wiarę w sercu i wie co dobre. To On może dać przykład jak łączyć pracę z modlitwą. Jestem za !

   • Zofia ŁnŁowska trolico jesteś tak płytka że się słabo robi 🙂 nikt nie jest aż tak głupi jak Ty żeby wierzyć w te bzdury

 12. To ty sie wez za robote bo jestes chyba taki sam pasozyt jak te pedofile w kosciołkach których utrzymują owieczki emerytki a za pogrzeby tez sciągają ze z człowieka zdarlyby skóre.takie są te kosciołowe pasozyty.

 13. U mnie poparcie w 2 turze będzie miał tylko pan Kalinski,ale na pewno nie taki niemota jak Wolski,ktory by wykradał kase z łowickiego budzetu i wysyłał do Torunia do ojć dyrektora.

  • I bardzo dobrze. Trzeba wspierać wielkie dzieła ojca Tadeusza. Powinna być składka od narodu co miesiąc od każdego domu, rodziny, a od Górek co tydzień. Wtedy ojciec Tadeusz budowałby szybciej i więcej. On naszą otuchą. Nasze osiedle mogłoby mieć nazwę im. o. Tadeusza. Rozmawiałam z sąsiadkami i napiszemy w tej sprawie petycję do nowego burmistrza.

   • Zofia P. Trolica z ŁnŁ nie wysyłaj się 😉 jesteś za płytka żeby ktoś się na te twoje bajki złapał 🙂

 14. Ja jako mieszkanka łowicza jestem biedna,to chociaz dostaje dodatek mieszkaniowy od pana burmistrza Kalinskiego i nie musze martwic sie o opłaty,a jakby wszedl memda od pisiorow to by zabrał biednym i dawał ,,kosciołowi na ofiare!!!

  • Ale żenujący trolling 😉 jasne będziemy głosować na Kalima bo Ci daje kase. Weź się do roboty darmozjadzie.
   Tylko Wolski:)

   • Też jestem za młodym Wolskim. Nie dość że jest tak przystojny i ma znajomości ze słynnymi ludźmi to ma wiarę w sercu i to jest najważniejsze. Zna też Arkę Noego. Nasz ukochany.

   • Zofia serio daruj sobie. Taka z Ciebie słaba trolica że aż mi smutno 🙂

 15. Pisiorkowy burmistrz już doskonale zadba po wygranej aby mieszkańcy górek mieli blisko do kościółka a cały naród łowicki się nawróci i pozwoli na budowę jeszczcze nie jednego w małej klitce Łowiczu

  • Masz ludzi za idiotów? Do tej pory PiS mial w Radzie Miasta wiekszosc i kościoła nie ma. Nie strasz bo od sraszenia to są duchy. Nikt sie na te tanie zagrywki nabrac nie da. Trolu z ŁnŁ

  • Chciałabym aby budziły mnie dzwony na Górkach gdy tam śpię. Chętnie przepisze swoją działkę na potrzeby nowej parafi i kościoła na Górkach.

   • Masz ludzi za idiotów Zofia? Do tej pory PiS mial w Radzie Miasta wiekszosc i kościoła nie ma. Nie strasz bo od sraszenia to są duchy. Nikt sie na te tanie zagrywki nabrac nie da. Trolu z ŁnŁ

 16. Ludzie! Przestańcie biadolić nad Panem Kolasem. Jeść ma co, prowadzi firmę, doradza dużym miastom. Gdyby został burmistrzem bez żadnego radnego, to mógły tyle co nic. Poza tym mógł wykazać się 20 lat temu. Niestetety wyborcy się na nim chyba nie poznali. Mamy wybór (P. Kaliński albo P. Wolski) lub zostać w domu.

 17. To nie Łączy nas Łowicz ale Łączą nas Łupy to hasło przewodnie odsłaniające prawdziwe oblicze tej grupy. Wszystko można nazwać inaczej byleby nie oderwali od żłoba sytego, dostatniego, darmowego. Ponad 60 % aktywnych wyborców nie głosowało za burmistrzem Kalińskim, więc w II turze wyborów z łatwością mogą to zmienić.

  • Mam ogromną nadzieję że mieszkańcy się zmobilizują, zintegrują i wspólnie wyślemy tą starą klikę w kosmos. Wolski jest szansą na zmiany.

 18. Pan Kaliński i Jego ekipa to poukładani, elokwentni i uczciwi ludzie. A Pan Wolski i Jego ekipa to pukładani, elokwentni i uczciwi ludzie. Taki żart wyborczy. Szalki wyborczej wagi wyrównały się. Nie wiem kogo poprzeć. Rzucę siekierą w stodołę. Jeśli trafię trzonkiem to zagłosuję na Kalińskiego, a jeśli ostrzem to na Wolskiego. Idę rzucić…… po 10 minutach, hmm hmm siekiera poleciała w ciemności i nie wiem. Po siekierze i po wyborach.

 19. Łowicka ciemnota i prostaki nie wybrały Kolasa , zagłosowali za burakiem Kalińskim.Cóż począć trzeba skupić siły na niemowie pis-marionetce Wolskim , żeby przepędzić do Błędowa zadufanego chłopka.Amen.

 20. Szkoda, że Pan Mariusz nie wygrał, bo potrzebna jest prawdziwa zmiana. Może uda się komuś z łowickiego.pl za 5 lat wgrać wybory burmistrzowskie, ale teraz przynajmniej będzie w radzie miejskiej bardzo dobra opozycja!!! Koalicja z PiS jest niestety nie możliwa ze względu na wyborców łowickiego.pl (PO i SLD), a z Kalińskim nie wchodzi w grę, bo Pan Mariusz krytykował go przez cztery lata podczas sesji i kampanii, co znalazło uznanie w oczach jego wielu wyborców. Panie Mariuszu, niech się Pan nie poddaje. Niech lowickie.pl znajdźcie właściwego kandydata na burmistrza i wybory za 5 lat są Wasze!

 21. Jak ludzie tak bardzo chcieli zmiany, to może zamiast na ciemnotę i niemowę jaką jest Wolski powinni byli głosować na Pana Pawła Kolasa? Gość miał największą wiedzę i jest doświadczony w sprawach samorządowych i kierowania miastem, ale jak widać wolicie jak to kaczka pociąga za sznurki..

 22. A ja zagłosuje tym razem na Wolskiego, gdyż najgorszym scenariuszem jest powtórka Kalińskiego, wyrwać ten układ z korzeniami jest ciężko ale warto. Jeszcze nic straconego, wszystko od nas zależy, jeśli ludziom naprawdę zależy na odsunięciu od władzy tego pożal się Boże burmistrza to mamy realne szanse. W tamtych wyborach Kaliński zawiązał porozumienie z 3 komitetami, cóż stoi na przeszkodzie aby się dogadać i te ratuszowo- urzedniczą klikę odsunąć od żłoba. To jest wstyd aby ta grupa ludzi utrzymywanych za nasze pieniądze decydowała co dla nas dobre a co nie.

 23. Chodzil Kaliński po rynku i nie tylko,zaś jego poplecznicy usilnie namawiali kogo się dało żeby na niego głosować jak żadnego z innych kandydatów.A tych ogromnych plakatów Kalinskiego przy wejsciach do lokali wyborczych wstawionych podczas ciszy wyborczej to komisje nie widzialy?Za co biora pieniądze,podobno powinny być bezstronne,ale wiadomo,kto może się tam dostać,w każdych wyborach ci sami,urzedasy,rodziny i znajomki

 24. Czy ktoś zna skład przyszłej rady miejskiej oraz przyszłej rady powiatu?! Gdzie można takie info znaleźć?

 25. Brawo Kaliński,nie chodził Pan i nie zebrał głosów jak ci idioci,tanczyli,grali,gotowali,nie chodził po domach jak ci kretyni,a i tak ludzie Pana wybrali,mam nadzieję że znowu Pan wygra.

  • Nie chodził? A barszczyk i jabłuszka to kto rozdawał na rynku? Nagle się dofinansowanie znalazło? Nagle jakaś sala, nowy projekt? Projekt Bzury sprzed 4 lat odżył? Śmieszne, ze Pan/Pani tej kiełbaski wyborczej już nie widzi:)

 26. Kaliński powinien przedstawić ile obietnic zrealizował przez te 3 kadencje!! Za odstąpienie jednostki wojskowej kumplowi sąd!!! To co zrobił w Łowiczu to za unijne, nic własnej inicjatywy !!! Teraz jak nie daj Boże wygra, to już tym bardziej nic nie zrobi dla Łowicza bo po 4 kadencji będzie miał 66 latek nic już nie musi !! do historii przejdzie i mega duża emerytura i śmiać się z nas łowiczan będzie, że mu sytą emeryturę zafundowaliśmy!!

 27. Oby skończyło się obsadzanie posadek rodzina i znajomymi jak za Kalinskiego,bo gdyby swoja rodzinę miał wyzywic z zarobków w miejscach pracy które powstały podczas jego burmistrzowania to na dzień by nie starczyło.Pizzerie,sklepy,burdele-ci,co nigdy nigdzie nie pracowali i wiadomo z czego żyli,przyzwolenie było na wszystko,jeszcze trochę a Lowiczem będzie rządzić mafia,Kalinski tego nie widzi ze na to zezwala?

 28. Został wybór między dżumą a cholerą. czyli między pisiakami. Dziękuję. Nie wchodzę w to. Ale szkoda Łowicza. Skoda Polski.

 29. Mam nadzieję że wygra Kaliński,nie wolno dopuścić tych darmozjadów do koryta,kopa w dupę i do kamieniołomów.

 30. Kaliński Wolskiego zje 🙂 AntyPiS!!!

  • Buhaha Kalin to tez PiS. Teraz to wybor jest pozorny.

  • Aha… Tylko ze ja w taka nagla “odmiane” wierzyc nie zamierzam. Nie jestem przedszkolakiem ktory wierzy w mikolaja. Kalin jest jak horagiewka powie wszystko byleby na stolku pozostac 🙂 wiec chyba juz wole jawny PiS a nie scieme dla poddanych.

 31. dawny Łowiczak

  Gratuluję Łowiczowi wyboru dwóch kandydatów z pis. I tak trzymać. No bo przecież “damy radę”, a jak nie to pis da.

 32. dźwigacz jądra

  Bończak się ledwo w kadrze zmieścił 😀

 33. Kandydat Wolski fantastycznie zaprezentował sie podczas debaty, pewnie dlatego to poparcie… Ale gdzie te jego 30% z sondażu na pewnym portalu? No tak, nie mozna bylo głosować kilkanascie razy na tego samego kandydata 😉 nie szczekajcie pisowskie klakiery wasz skowyt wzbudza tylko smiech.

  • Śmiać to się chce z takiego żenującego trolowania. Choć właścowie nad takim rynsztokowym poziomem wypowiedzi raczej powinno się kocham dnak płakać. Każdy ma prawo do własnych decyzji a Ty chcesz ludziom odmowic prawa do wolnosci wybiru? Wmowic ze jedynym dobrym wyborem jest jedyny sluszny ŁnŁ… Co to powrot do prl?

 34. Ponad tysiąc pięćset głosów oddanych na P. Kolasa jest pocieszjące ale ostatecznie nie satysfakcjonuje. Niestety stare nawyki myślenia, koleiny przyzwyczajeń, marazm intelelktualny sprawiły, że jakościowych zmian w mieście nie będzie. Kolejna tura mnie już nie obchodzi, nie widzę różnicy – niech wybierają się sami. Z jednej strony kompletnie niewiarygodny premier namaszczający osobę bojącą się debatować. Z drugiej strony stara sieć pajęczych układzików… brrr. Mówi się trudno. Łowicz sam się zaorał.

 35. Oby udało się w końcu zmienic coś w ratuszu. 12 lat wystarczy czas coś zmienić.

 36. Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić – jaką „zmianę” w stosunku do polityki burmistrza Kalińskiego może zaproponiwać przedstawiciel środowiska, które go popierało przez ogromną część czasu sprawowania przez niego urzędu?

 37. Kandydat pisu niech wygra chcemy pomniki smoleńskie i apele o zamordowanych przy każdej okazji tylko pis

 38. Tylko Krzysztof nikt więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 39. Wolski Wolski Wolski!
  Jeden krok do zmiany obecnych władz za nami. Oby druga tura pozwoliła na zmiany w mieście. Z całą rodziną mocno trzymamy kciuki.

 40. trzeba pamietać, że wolski to PIS i wytyczne będą od partii kaczora , niestety….także wolę kalina

  • Kalin też z PiSem w jedne stołki pierdział i pierdziałby do tej pory gdyby sami się na niego nie wypięli wiec sory ale podziękuję. Jakoś nie bardzo wierze w taki sztuczny “anty-pis”. Za to mam dość starych układów i ludzi bez ppjęcia na listacj ŁnŁ. Chce zmiany bo jest tak źle że gorzej już napewno nie będzie. Może być tylko lepiej. Mam nadzieję że te 60% głosujących solidarnie wykopie stary układ w kosmos.

   • Łowiczanko, nie płacz tak, ponad 5 tys głosów ma burmistrz, wiec Łowiczanko od Mariusza nie wylewaj już tych łez

  • Drogi Bodku….
   Kaliński ma tylko ok 40% głosów. 60% głosujących pokazało że chce go zmienic. Więc nie byłabym na Twoim miejscu taka pewna. Bo może się okazać że niechęć do obecnego układu jest większa od niechęci do PiS 😉 do boju Wolski!

 41. W drugiej turze zagłosujesz na? Ja swój głos daje Kubie.

 42. Burmistrz + ? To niech da KAZDEMU obywatelowi Łowicza po 500 ale każdemu nie tylko dzieciatym. Inaczej głosuje na Kalińskiego

  • Kaliński za to da swoim z ŁnŁ 😉 ja się nie zgadzam na rozdawanie komukolwiec za darmo z budżetu miasta. 500 + idzie od rządu nie samorządu i nie życze sonie żeby jeszcze samorząd do tego dokładał.

  • Jaki niesamowity tok myślenia. Albo ktoś się dorzuci do i tak rozdmuchanego rozdawcnictwa Rządu albo na złoslść zagłosuje przeciw bo ja też chce dostać coś za darmo…. Intelygentne!

 43. Ja chce zmiany ten obecny układ musi odejść. Kalinski do szkoly. Przynajmniej nie
  bedzie szkodzi miastu.

 44. Brawo Wolski. Ludzie mają dość obecnego burmistrza więc pewnie otrzymasz w część głosów wyborców Siewiery Sobczaka i Kolasa. Jest szansa za zmiane!

  • już widzę, jakie zmiany czekają nas pod ewentualną władzą Pana Wolskiego…zrobimy z Łowicza drugą Warszawę…ludzie czas się obudzić – nie będziemy nigdy zarabiać w Łowiczu tyle co w Warszawie – a informacje, jakoby w Skierniewicach, Sochaczewie czy Kutnie zarabiało się o niebo lepiej są sztucznie nadmuchane – trzeba by porównywać te same branże, firmy, a z tego co wiem w Łowiczu są inne firmy aniżeli chociażby w Kutnie..
   Pan Kaliński wygra II turę, czego mu serdecznie życzę i naszemu miastu również!

   • Pan Kaliński to nawet zarabia jak w Łodzi… Jak prezydent Łodzi. Więc chyba się da… Tylko przy obecnych władzach takie rarytasy tylko dla wybrańców z ŁnŁ… Wiec ja szczerze dziękuję za takie atrakcje i z nadzieją wypatruje zmiany. Lepsze nowe nieznany niż stare chore układy.

   • Ha ha ha lepiej zarabiać sie nie da? Jakoś burmistrz ma pensje jak prezydeny Łodzi…. To paradoks.

  • Anonim, ty chyba masz dosc burmistrza, nie płacz tak bardzo. Stabilny rozwój to Kaliński

   • 60% głosujących pokazało że ma dosyć obecnego Włodarza więc mieszkańcy chcący zmiany mają dużą szansę za dwa tygodnie do niej doprowadzić. 🙂

  • Wolski,wolski,wolski!precz z komuna!!!!

 45. Jest naturalnym, że słabeusze odpadają.

 46. Tak musiało być, tylko teraz muszą się dogadać i schować wzajemny animozje dla dobra wszystkich i w Urzędzie i w Radzie Miejskiej i w Powiecie. Pragmatyzm musi wygrać

 47. Niezależne_media

  Ciekawe, że w artykule o II turze pojawia się zdjęcie tylko 1 kandydata.
  Podonie było w przypadku debaty na której nie było jednego jedynego kandydata, a jego zdjęcie było ustawione jako główne.

 48. I znów będzie wybieranie mniejszego zła… Ale mimo że liczyłam na zmianę, to jednak nie odważę się oddać głosu na kogoś, kto przestraszył się debaty, bo przypuszczam, że kryć się za tym może brak wiedzy merytorycznej, a poza tym obawiam się, że wtedy realnie będzie rządził pan Marcin Kosiorek…

 49. Nie jestem zadowolony z tego, że w drugiej turze są panowie Kaliński oraz Wolski.
  Z jednej strony 12-letnie rządy Kalińskiego to dość sporo i świeża krew by się przydała.
  Z drugiej zaś mamy pisowca, który wszędzie dodaje + (jak to widzę, to mnie krew zalewa) i ma poparcie taczkowego Gędka.
  Szanowne Media, ruszcie tyłki i zorganizujcie debatę, bo gra toczy się o poważną stawkę.

 50. Wazne ze anty,-pis czyli PO odpadlo z walki.

  • Czyli nie glosujemy na nikogo? Obydwaj panowid to Pis. Teraz lub wczesniej.

   • Moze ty jestes z PIS i dlatego tak piszesz i knujesz, zeby ludziom mieszac w głowie. Nic to nie da Burmistrz Kalinski wygra 60% do 40 % z Wolskim

   • Ja akurat nie głosowałam na żadnego z dwóch kandydatów którzy weszli do drugiej tury. Sle z dwojga złego (i to PiS i to krypto PiS) wole zmane a nie stare uklady. Wszystko zalezy teraz od tego jak bardzo inni mieszkańcy są zmęczeni obecnymi władzami. Bo wybór Pis-inne partie przepadł w pierwszej turze niestety…. Teraz to ułuda a nie realny wybor między partiami.

 51. Łowicz nie dla PIS-u!!!!!!

  • Czyli nie dla obu kandydatów? Obaj z Pisem mają coś wspólnego. Kaliński to też PiS. Zawsze startować z ich poparciem i nigdy nie miał mic przeciwko. Tym razem pewnie też by tak było gdyby PiS się na niegi nie wypiął. Nie dla starych układów w Łowiczu- nie dla ŁnŁ!

 52. Łowicz żąda debaty!!

 53. W 1 turze poparłem co prawda Pawła Kolasa, ale w 2 będę głosował za zmianą w Łowoczu, czyli za Jakubem Wolskim.

 54. Nigdy w zyciu nie wybiorę Wolskiego, bo pod jego rządami wszystkie pieniądze będzie ładowal na koscioły,a Rydzyk i jego pasoźyty bedą sie tylko z tego cieszyć ze owieczki im ładują do skarbca.

  • Kolejny troll. A za kalińskiego znów dyrektorki będą wybierane bez konkursów a po oskarżeniach o mobbing trafią na listuly wyborcze do powiatu… To chyba wole już ładować w kościół niż promować kandydatów z conajmniej wątpliwą reputacją…. Po za tym ja w programie Wolskiego nie doczytałam takich punktów więc albo podaj konkretne dowody albo nie troluj bo to słabe.

  • Masz całkowitą rację!!! Nie dla kleru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 55. Wolski nie głosowałem na ciebie, ale w II turze masz mój głos i rodziny.
  A wąsacz niech wraca do szkoły

 56. generalnie nie popieram Kalinskiego ale wybierajac mniejsze zło (wole jego niz pis) wybralbym jego. Szkoda ze Siewiera do 2 tury nei trafil …. Ale na 99 % KAlinski wygra

 57. Wszyscy tylko nie obecny Burmistrz. Zagłosujm mądrze. Wolski na Burmistrza.

  • Zgadzam się w 100%
   Głosowałem na Kolasa teraz zagłosuje na Wolskiego. WSZYSTKO tylko nie Kaliński.

   • jasne, niech P. Wolski wali na rydzyka. Rydzyk dostanie a Twoja rodzina nie!!!!! wtedy będziesz wył….baranim głosem

   • Masz jakieś konkrety? Gdzieś w programie jest dofinansowanie kleru? Nie? To nie strasz bo od straszenia to są duchy. Myślisz że ludzie to idioci i dadzą sie złapać na takie zagrywki? Dosyć starych układów i podejrzanych ludzi bez doświadczenia i pojęcia o ekonimii z ŁnŁ. Już sie nachapali czas im pokazać że mieszkańcy mają ich dosyć.

 58. Chcemy lepszej zmiany

  Kuba masz mój głos.

 59. Głosujący na Siewierę Sobczaka i Kolasa mają dość Kalińskiego. Chcą zmiay w ratuszu. Ja jestem przykładem takiej osoby. Szkoda że mój kandydat odpadł ale teraz oddam swój głos na Wolskiego to jedyny spodób żeby uwolnić sie od tych starych układów układzików.
  Chcevie zmiany? Druga tura dla Wolskiego!

  • jasne, niech P. Wolski wali na rydzyka. Rydzyk dostanie a Twoja rodzina nie!!!!! wtedy będziesz wył….baranim głosem

   • Nie strasz bo od straszenia to są duchy… Masz na to jakieś dowody, konkrety czy tylko swoje gadanie. Myślisz że w Łowiczu mieszkają idioci i nadzą sie złapać na takie gadanie? Mieszkańcy mają dość starego układu. Wątpliwi kandydaci bez doświadczenia i pojęcia o ekonomi. ŁnŁ to porażka i pora to zmienić.

 60. Czerwony Kapar

  W Łodzi to mamy przykład na to to, że zjodziejstwo i skurwy’syństwo tak wśiąkło w PO, że oficjalnie do tego się już przyznają…
  Oszustka Prezydentem? A co tam, wszyscy * kradną i oszukują!
  *czytaj PO

 61. W Łodzi to będzie skandal i komisarz… masakra… Tyle stołków Pisiory złapią…

 62. Brawo Panie Kaliński. Świetny wynik w niełatwej rywalizacji.

  • A miał zapędy wygrać w I turze. Co za buta i zadufanie. 60% głosujących nie wybrało Kalińskiego. Teraz wystarczy że zagłosują zgodnie przeciw niemu i zegnajcie stare układy! Brawo mieszkańcy.

 63. Gratulacje Kuba!
  Druga tura Twoja! 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.