W niedzielę 10 września na Nowym Rynku w Łowiczu, po raz kolejny odbędzie się festiwal dobrej żywności Księżackie Jadło. Pokaz kulinarny poprowadzi MasterChef Damian Kordas, zaś muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek. Atrakcji przygotowano jednak znacznie więcej.

Kamil Bednarek przyciągnął tłumy na ubiegłoroczne święto Głowna. Rozbujał publiczność w rytmach reggae. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Łowicki Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Łowiczu zapraszają na Nowy Rynek już od godz. 14. Poza pokazami i koncertami na scenie, prowadzone będą bezpłatne warsztaty ludowe, a także będzie możliwość wybicia okolicznościowej monety. Na rynku rozstawione zostaną stoiska KGW, a także wystawców komercyjnych i producentów zdrowej żywności.

Na scenie jako pierwszy wystąpi o godz. 14.30 zespół Jumper, który bawić będzie publiczność piosenkami disco polo. O godz. 16 nastąpi zmiana klimatu, za sprawą występu olsztyńskich Romów z grupy Hitano.

Zwycięzca IV edycji polskiego MasterChefa Damian Kordas będzie gotował na scenie od godz. 17.30. Zaprezentuje przepis na przygotowanie łososia na orzeźwiającej sałatce z marynowaną cukinią, szpinakiem, suszonymi pomidorami i kaparami. MasterChef będzie też jurorem w konkursie na najlepszą zupę regionalną Księżackiego Jadła, tzw. zalewajkę.

O godz. 18 rozpocznie swój koncert legendarny polski zespół Trubadurzy. Znani są z takich przebojów jak „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Krajobrazy” i „Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno”.

Na największe wydarzenie wieczoru zapowiada się jednak koncert Kamila Bednarka, którego początek zaplanowano na godz. 20. Najbardziej znanymi utworami wokalisty są „Chwile jak te”, „Talizman” i Poczuj luz”, „Euforia” i „Chodź ucieknijmy stąd!”. Koncerty Kamila są takie on sam – pełne pozytywnej energii.

Kamil Bednarek. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

4 komentarze

 1. Swietny pomysł na Bednarka w Łowiczu, wreszcie cos dla Młodych 😉 Dzieki Włodarzu

 2. Apoloniusz 54 lata

  Rege w Łowiczu deb..ny pomysł.
  jak mają ludzie się bawić jak nie znają tego rodzaju muzyki
  Włodarzu POMYŚl 5 razy zanim coś postanowisz

  • Wiesiek 62 lata

   Skoro nie znają to poznają, a może się spodoba. Nawet starsi mają prawo poznać coś nowego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.