Wciąż słyszysz o Funduszach Europejskich? Masz znajomych, którzy dzięki nim rozwinęli firmę lub dostali pracę? Może nie wiesz, że od 2004 r. w Polsce dofinansowanie uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Przejrzyj poniższe informacje, aby znaleźć dofinansowanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.

 

odc1_lodzkie

 

 

Odcinek 1: Sięgaj po fundusze DLA MŁODYCH: Zdobywają doświadczenie zawodowe lub otwierają własne firmy

Młodzi z POWER-em

Szukasz pracy i nie masz jeszcze 30 lat? Marzysz o zdobyciu doświadczenia pod okiem fachowców albo chcesz założyć własny biznes? Świetnie się składa, bo na ternie naszego województwa realizowany jest Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Jak z niego skorzystać? (czytaj więcej)


odc2_lodz

 

 

Odcinek 2: Sięgaj po fundusze NA INNOWACJE: Innowacyjność w małych i średnich firmach

Rozwiń biznesowe skrzydła

Uwaga! Uwaga! Poszukiwani są odważni przedsiębiorcy, którzy chcą zdobywać nowe rynki. Środki unijne naprawdę pozwalają na rozwój. Konkursów w ramach których można starać się o dofinansowanie jest w tej chwili sporo. Ministerstwo Rozwoju prowadzi nabór wniosków w ramach, którego będzie można dofinansować powstanie lub rozwój centrów badawczo-rozwojowych. Podpowiadamy, nad którymi warto się zastanowić (czytaj więcej)


odc3_lodzkie

 

 

Odcinek 3: Sięgaj po fundusze NA START-UPY: Młodzi łódzcy przedsiębiorcy zakładają start-upy

Od pomysłu do sukcesu

Poszukiwanie pracy i ciekawych zajęć dla dzieci skłoniły Katarzynę Pławską ze Zduńskiej Woli do tego, by uruchomić – na zasadach franszyzy – Akademię Twórczego Rozwoju „Bystrzak”. Kobieta skorzystała z funduszu pożyczkowego dla osób dopiero otwierających własną firmę. Jeśli podobnie jak pani Kasia masz ciekawy pomysł na biznes, ale brakuje Ci wsparcia mentorów i pieniędzy, to rozejrzyj się za możliwościami wsparcia, jakie można uzyskać dzięki Funduszom Europejskim. (czytaj więcej)


odc4_lodzkie

 

 

Odcinek 4: Sięgaj po fundusze NA REWITALIZACJĘ

Łódzkie samorządy w kolejce po fundusze

Sieradz, Piotrków Trybunalski, Zduńska Wola czy Skierniewice już w poprzedniej unijnej perspektywie finansowej przekonały się, ile można zdziałać w zakresie rewitalizacji dzięki Funduszom Europejskim. W kolejce po pieniądze z UE stoją kolejne samorządy. Na rewitalizację przeznaczone są fundusze przyznane w ramach programów regionalnych. Tylko w naszym województwie zostało przeznaczone na ten cel blisko 770 mln zł. Jest zatem o co walczyć (czytaj więcej)


odc5_lodzkie

 

 

Odcinek 5: Sięgaj po fundusze NA AKTYWIZACJĘ SPOŁECZNĄ

Wsparcie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji

Aktywizacja społeczna daje możliwości rozwoju i wyjścia z trudnej życiowej sytuacji, w jakiej znajduje się wciąż wiele osób. Szkolenia, staże, praktyki, sesje z doradcą i psychologiem – to tylko niektóre ze sposobów wsparcia (czytaj więcej)


odc6_lodzkie

 

 

Odcinek 6: Sięgaj po fundusze NA AKTYWIZACJĘ ZAWODOWĄ

Nowe możliwości na lokalnym rynku pracy

Na łódzkim rynku pracy sytuacja wygląda znacznie lepiej niż kilka lat temu. Stopa bezrobocia spadła, wielu pracodawców twierdzi, że pilnie poszukuje pracowników. Z drugiej strony nie brakuje osób, które nie widzą dla siebie szans na zatrudnienie. To można zmienić, korzystając z poradnictwa zawodowego, wsparcia psychologa, a niekiedy poprzez kształcenie i zmianę zawodu. (czytaj więcej)


odc7_lodzkie

 

 

Odcinek 7: Sięgaj po fundusze NA EDUKACJĘ

Czas na zawodowców

Uwaga! Poszukiwani fachowcy! Ogłoszenia o pracę są naszpikowane ofertami dla ludzi z konkretnym fachem w ręku. Pracownicy z zawodowym wykształceniem mogą zawojować rynek pracy. Jeszcze się wahasz? Nie wiesz, czym zajmować się w życiu? Zobacz,ile możliwości dają środki unijne (czytaj więcej)


Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców

Odcinek 8: Sięgaj po fundusze dla przedsiębiorców

Nasi ruszają na zagraniczne rynki

Polscy producenci nie powinni mieć kompleksów, bo produkty, które oferują, są w stanie zawojować zagraniczne rynki. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś postawić pierwsze biznesowe kroki na obcej ziemi, masz pomysł, ale nie wiesz, jak go wcielić w życie – skorzystaj ze wsparcia funduszy unijnych (czytaj więcej)
 

fundusze_dla-niepelnosprawnych
Odcinek 9: Sięgaj po fundusze dla osób z niepełnosprawnością
 

Praca bez barier dla każdego

Unia Europejska to nie tylko otwarte granice, to również szansa na likwidację barier. Przekonają się o tym osoby z niepełnosprawnościami, które dzięki projektom unijnym mogą liczyć na rozwój zawodowy. Szkolenia, staże, podnoszenie kwalifikacji, a także fachowa opieka medyczna – to tylko niektóre z propozycji.(czytaj więcej)


f-sze2017r
 
Kolejny rok bogaty w konkursy i dotacje unijne
53 konkursy i prawie 3 mld zł dofinansowania dla wszystkich projektów – to najkrótsze podsumowanie działań prowadzonych w 2016 roku w województwie łódzkim dzięki regionalnemu programowi. Co zaplanowano na przyszły rok? Właśnie poznaliśmy harmonogram naboru wniosków, jaki będzie realizowany w 2017 roku. (czytaj więcej)
 

bezplatne_informacje_fundusze_europejskie

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9
Godziny pracy: pon. 8.00-18.00, wt.-pt. 8.00-16.00.
Telefony do konsultantów:
tel: 42 663 31 07, 42 663 34 05, 42 291 97 60
fax: 42 663 30 94

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16
Godziny pracy: pon. 8.00-18.00, wt.-pt. 8.00-16.00.
Telefony do konsultantów: 46 874 31 54, 46 816 68 17

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu, ul. Kościuszki 6
Godziny pracy: pon. 8.00-18.00, wt.-pt. 8.00-16.00.
Telefony do konsultantów: 43 678 40 80; 43 822 89 25

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie, ul. Kościuszki 17
Godziny pracy: pon. 8.00-18.00, wt.-pt. 8.00-16.00
Telefony do konsultantów: tel.: 44 633 34 63; 44 633 05 13

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łowiczu, ul. Świętojańska 1
Godziny pracy: pon. 8.00-18.00, wt.-pt. 8.00-16.00.
Telefony do konsultantów: 46 837 52 67, 46 837 72 29


 

stropka_fundusze_europejskie

Projekt jest współfinansowany w ramach Konkursu dotacji dla prasy lokalnej na działania dotyczące Funduszy Europejskich ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

Komentowanie nie jest możliwe.