Tylko tydzień dzieli nas od wyborów samorządowych. To widać po aktywności komitetów, które nie marnują okazji do spotkań z wyborcami. Dzisiaj, 13 października, na targowisku miejskim byli obecni wszyscy z pięciu kandydatów na burmistrza Łowicza.

Jakub Wolski wraz z kandydatami na radnych miejskich i powiatowych z PiS częstowali kawą. KWW Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki, który wystawia jako kandydata na burmistrza ubiegającego się o reelekcję Krzysztofa Kalińskiego, częstował chlebem ze smalcem i barszczem białym, który ugotowała Zofia Mycka, a także jabłkami.

Od Mariusza Siewiery i członków komitetu Łowickie.pl można było dostać słodkiego cukierka – krówkę, a komitet wyborczy Porozumienie Łowickie, popierający Michała Sobczaka, przygotował dzisiaj kurs pierwszej pomocy, który prowadzili ratownicy Piotr Kowalski i Hubert Okruch. Na targowisku pojawił się też Paweł Kolas, który rozdawał mieszkańcom swoje ulotki.

Jutro kandydaci na burmistrza spotkają się na debacie w Hotelu Eco w Łowiczu. Ponieważ jej organizacji podjął się jeden z komitetów wyborczych, nasuwa się pytanie, czy wszyscy wezmą w niej udział?

Która z form przedstawiania się kandydatów w wyborach samorządowych była wg Ciebie najlepsza?

Loading ... Loading ...

 

78 komentarzy

 1. Wolski to Kosiorek i spółka skarbu państwa ?. Tragedia dla PiS i dla Łowicza. Widzieliście na ich banerach i plakatach te czerwone gęby, oni piją czy i tego te nieudaczniki nie umieją zrobić???

 2. Nikt nie zna się lepiej na sprawach budżetu i księgowości jak Siewiera – dlatego ma mój głos!!!

 3. Siewiera jest jednym z najbardziej merytorycznych i aktywnych radnych, dlatego na niego zagłosuję!!!!

 4. Wolski i jego drużyna gdyby byli poważni to wiedzieliby, że debata wyborcza z pozostałymi kandydatami jest ważniejsza niż inne spotkanie z fanami. Owi fani PiS gdyby byli rozgarnięci to wiedzieliby i zrozumieli gdyby ich Wódz uznał że powinien jednak udać się na otwartą debatę aby zapoznać ze sobą otwartą część społeczeństwa, a nie tylko siedzieć w bezpiecznym gniazdku sympatyków.. PiS jesteście mocni tylko w otoczeniu tłumu własnych krzykaczy.

  • PiS rezygnując z debaty dał mocny policzek mieszkańcom Łowicza i nie będzie to zapomniane. Mieszkańcy Łowicza jeśli wybierzecie Wolskiego czyli PiS, to tych lekceważących plaskaczy będzie więcej. Panie Wolski, dzierżenie władzy to nie jest zabawa lecz odpowiedzialna funkcja, a jako kandydat zachował się Pan nieodpowiedzialnie bo zignorował wyborców i adwersarzy, a taki burmistrz nie ma wstępu do ratusza. Polityka to nie pichcenie kiełbasy i uśmieszki lecz podejmowanie również niewygodnych wyzwań. Pan nie sprostał wyzwaniu, nie nadajesz się Pan aby reprezentować nawet swoich wyborców.

 5. Najmocniejsi zawodnicy debaty:)!kelner i zapładniacz

 6. HAHAHa Siewiera zorganizował debatę i nie znał zasad. Od takiego burmistrza uchowaj nas panie!

 7. Największrym przegranym tej debaty jest Siewiera, który zbłaźnił się swoją arogancją i niewiedzą. Jak radny może nie wiedzieć ile jest przedszkoli w Łowiczu?!

 8. Tylko Kolas powiedział jak powinna wyglądać dieta radnego czyli zwrot kosztów, a nie jako pensyjka.

 9. Największy przegrany debaty –
  Wolski!!!

 10. Paweł Kolas w debacie najlepszy ale kto jest największym przegranym tej debaty? Nie nie Jakub Wolski , lepiej ze nie przyszedł bo wypadł by gorzej niż Siewiera. Największym przegranym jest Waligórski właściciel Nowego Łowiczanina.. Tak Panie Waligórski na debatę przyszło ponad 300 osób, w internecie ją śledziło ponad 500- i możesz Pan tłuc wściekłe teksty.. albo idź Pan wreszcie uczciwie do spowiedzi i zacznij Pan byc obiektywny- stracił Pan monopol

  • Prawda. Kolas klasa sama w sobie. Siewiera troszkę niegrzecznie się zachował. Zaskoczył mnie Sobczak pozytywnie. Jednak z tych wszystkich osób Kolas bezkonkurencyjny jest na plus.

 11. Pierwsza decyzja Jakuba Wolskiego – przekazać ziemię pod kościół na górkach – jestem tego pewien. Nie bez powodu Gędek go poparł

 12. A p. Wolski zamiast uczestniczyć w debacie rozdaje kiełbaski wyborcze, bo nie ma nic do powiedzenia……jak cała parta PIS, ludzie przestańcie się łudzić, jaka parta taki kandydat.

 13. co wziol ten Pan pomiędzy kadyndatami ?

 14. niedouki z PiS zaprzeczcie temu albo kłamcie dalej

  https://www.youtube.com/watch?v=F_Ji3WSMKRA

 15. co zrobił Mateuszek kłamczuszek
  https://www.youtube.com/watch?v=Op4pJV116OE

 16. oszukiwanie wyborców

  oszustwa PiS , kłamstwa do kwadratu
  https://www.youtube.com/watch?v=5XI0t8OoyKM

 17. Proszę państwa, Wojna Burmistrzowości stała się faktem!
  https://www.youtube.com/watch?v=EK_arnntshk

 18. Gdy idę gdzieś prywatnie to mówię na dzień dobry wszystkim, że pracuję w Urzędzie Miasta. Liczę wtedy na to, że zrobię wrażenie i będę traktowana jak ktoś z kim trzeba się liczyć. Wiem, że nie mam nic mądrego do powiedzenia ale ważne że to działa.

 19. Cała prawda o wyborach, kto jest kto, wybierajmy świadomie, czas wizyt burmistrza na targowicy skończy się , nie będzie gorących dań, które raczej przydałyby się w mroźne zimowe dni, kiedy handlujący mają zielone dłonie ubrane w jednorazowe rękawiczki. Kasa pobierana z targowicy trafi do Pelikana a handlujący i ich klienci dalej będą płacić napiwki na utrzymanie sponsorowanych przez miasto grup.
  http://pawelkolas.eu/portfolio/kto-jest-kto-w-lowickich-wyborach/

  • link się nie otwiera

  • “Nową jakość” przedstawiał P.Kolas jako wiceburmistrz i będąc “przy władzy”, gdy robiono wiele bez udziału mediów – nawet stworzono specjalną gazetę (za pieniądze podatników). Wiele ukrywano, tych którzy mieli śmiałość wystąpić przeciw władzy czyli P. Kolasowi i I.Jabłońskiemu, wrzucano do ANONIMOWEGO magla, oczywiście w tej prowadzonej przez siebie gazecie (propagandowej tubie tej spółki) i szkalowano. To dopiero było ZARZĄDZANIE i JAWNOŚĆ. I tego Państwu i Dorocie życzę. A nie, Dorocie nie, bo ona jak widać swoja.

   • Pamiętam jeden artykuł. To był majstersztyk upokorzenia drugiego człowieka ale widocznie mu się należało, no chyba że nie…

 20. Ale my sie wczorej obżarli i napili,taka nagonka na suwerena mogła by byc caly rok jak poszli my o chalupy i poprawili po secie f16 to dziń zleciał na wesoło.Tera bedzimy czekac do wyborow,kto da wincy tego poprzemy cała łowicka ferajną.

 21. Łączy nad dieta…całą trójkę

 22. Niech ta błazenada się już skończy a P. Wolski niech zaprzestanie imprez na wolnym powietrzu w każdą sobotę w swoim prywatnym domu bo nie koniecznie pół osiedla M. Konopnickiej musi tego wysłuchiwać!!!

  • Czy to rzeczywiście prawda z tym imprezowaniem i zakłócaniem spokoju okolicznym mieszkańcom ? Pytam bo nie mieszkam na Konopnickiej ale wkurza mnie ignorowanie spokoju innych ludzi poprzez głośne zachowywanie się. Jeśli TOMAS napisałes prawdę to w takim razie dużo to mówi o owym kandydacie. Przydałby się inny głos potwierdzający lub zaprzeczający tej informacji.

 23. ładna z nich para WW,Wolski-Wójcik,czy któryś zmienił poglądy,czy to barszcz łączy ludzi

 24. Nosz kuźwa żenada ?

 25. Wąsacz wyszedł do Ludzi ale już za późno miał na to 12 lat

 26. Mariusz tak trzymaj. Wykształcony i doświadczony 🙂

 27. Nie posrajta się wielcy komentatorzy!!

 28. Debata jest o godzinie 18 w hotelu Eco , niestety nasze lokalne media wycofały się z roli organizatora, dobrze , że odbyła się debata w TVP 3 we wrześniu b.r, będzie nagranie na Youtube, będziemy mogli ocenić przygotowanie merytoryczne i zdolność kandydatów do godnego reprezentowania nas łowiczan. Czasy ośmieszania nas zachowaniami burmistrza powinny skończyć się w dniu 21.10.2018r. Wizerunkowo Łowicz po występach włodarza w dniu 14 maja b. roku w Krakowie nie zyskał a wypadł jak zaścianek ze swym sumiastym sołtysem..

  • Nie będę na niego głosował, ale akurat w Krakowie zachował się znakomicie i pokazał, że ma cojones, czego o innych kandydatach trudbo powiedzieć.

 29. Wciągniecie przez Ł nas Ł w swą kampanię wyborczą najmłodszą grupę wyborców jest zamierzonym, nikczemnym, podyktowanym działaniem wzięciem władzy na następne 5 lat . Takiego cyrku dawno nie widzieliśmy, urzędujący włodarz z młodziutkimi dziewczynami na targowicy rozdający tym razem biały barszczyk ( chyba z myślą o przejęciu wyborców do Rady Powiatu). Śmieszne scenki z jego udziałem raczej sprowadzają do stwierdzenia , że najlepiej wypada w roli wodzireja na imprezie folkowej, brakowało kapelusza i surduta. Ale czego nie robi się do utrzymania u żłoba wartego 13 tys. m-cznie.

 30. Wreszcie jakaś debata nie zrobiona przez Waligórskiego- ale musiało zaboleć. No cóż demokracja to nie monopol na prawdę ( własną} Powinien Pan dziś jeszcze zadzwonić do Kandydatów i prosić żeby się zgodzili także na Wasz patronat a nie namawiać by nie brali udziału

 31. Jutro debata kandydatów na burmistrza – czy ktoś o tym wie? Wiadomości mało jak na lekarstwo, ale proszę udostępniajcie tę informację. Szkoda, że niektóre media (być może nie zaproszone do udziału/organizacji) wolą nie wspominać o tym w ogóle, czasu jest mało i nawet nie wiadomo jak i kiedy to zostało ustalone, jednak to najlepszy sposób, żeby uczciwie zobaczyć “prawie” wszystkich kandydatów.

 32. Może warto zaapelować do odpowiednich służb aby w nieoznakowanych samochodach pojeździli po mieście w dniu wyborów i poprzyglądali się tzw kupowaniu głosów?

 33. szkoda tylko, że Nowy Łowiczanin jest uwikłany i stronniczy po stronie Kalińskiego i nie mamy jasnego obrazu :

  • Jesteś najlepszy to widać, słychać i okazujesz to szanowny Panie swoim zachowaniem i umiarkowanym dystansem. Brawo !

 34. Największy polot ma komitet popierajacy Kalińskiego. Ludzie mili, uśmiechnięci, w różnym wieku, ale dużo młodych. Widać ich aktywność, przykładają dużą wagę do jakości, co jest ważne. Inni prezentują się znacznie mizerniej.

  • Polot polo disco-polo. Sprowadzanie polityki do robienia konkursów na barszcz. Może by tak wprowadzić jeszcze śpiewanie piosenek aby ludzie wybierali kandydatów na podstawie zdolności wokalnych !

   • A wiesz,w kampanii wyborczej A.Kwasniewskiego być moze piosenka:OLEK,OLEK zespołu TOP ONE przesadzila o jego zwyciestwie nad Walesa.Na “łowickim jadle” nie kto inny jak Zenek Martyniuk spiewajacy wiejskie piosenki zgromadził najwieksze tłumy…

   • powiedz to rozdającym jedzenie za głosy

   • do Bonifacy M – i taki jest poziom wyborców, pojeść, popić, pośpiewać i głosować za igrzyskami

   • Do barszcz:to zarcie za darmoche to jeszcze nic.Pojezdzij po mieście w dniu wyborow a zobaczysz wiecej!Wez z soba kamere i sfilmuj w wybranych dzielnicach “sztaby wyborcze” przy ktorych klebi sie tlumek w postaci lumpenproletariatu dla ktorych wsio rybka kto bedzie burmistrzem czy radnym byle bylo na spirytus dumnie zwany F16!!!

   • do Bonifacy M.
    nie chcę tego widzieć bo jeszcze bardziej znienawidzę owe uroki demokracji gdzie dwa menelskie głosy mogą pokonać jeden właściwy; i przykre jest że niektórzy mogą posilać się takim wsparciem zamiast honorowo przegrac ale wygrać moralnie

   • Jestem łowiczaninem od urodzenia i niestety,to jest nagminne od 1989r.Wiecej jak połowa radnych dostaje sie do ratusza dzieki patologicznej czesci miasta!Jezeli interesujesz sie tym zapewne pamietasz jak radnymi zostawały osoby,ktore nawet nie potrafiły sie wyslowić…zapewne teraz tez tak bedzie…

   • do Bonifacy M.
    tupet niektórych przewyższa ich nieokrzesanie ale co zrobić ? Popisać sobie można.
    Pewien radny… nie mogłem uwierzyć oczom gdy zobaczyłem gdzie się obecnie załapał, a raczej jakie ugrupowanie go przyjęło.

   • Bonifacy-wujek dobra rada.

   • To w Łowiczu jest patologiczna część miasta? Coś takiego!

   • a gdzie chodzą po dachach z nożami ?

   • Całymi rodzinami chodzą?

 35. Ludożerka rzuci się na wszystko co jadalne, nic nie przepuści, żadnego kęsa, nie ważne kto nalewa. Instynkty górą. Programowanie wyborców na poziomie brzucha.

 36. Dzisiaj na targowicy widzialam jakąś młodzież rozdającą zupę i Pana Wolskiego z kawą…
  Panie Jakubie powiem szczerze zaufam Panu w tych wyborach. Bo ma Pan jako jedyny naprawdę konkretny program… z pomocą panujących władz możliwy do zrealizowania. Ale jeśli Pan wygra i nie dotrzyma Pan słowa to nie chce być w Pana skórze!

  • Robienie jadłodajni z targowiska i traktowanie ludzi jak cielaków, które trzeba nakarmić. A po nakarmieniu i utuczeniu zjeść.

  • Marto,chyba jestes”kościołkowa”osobą,jak Wolski!Wierzysz w bajki?To posłuchaj Morawieckiego,najwiekszego łgarza tej kampani wyborczej!Pan premier ma radykalnie odmienne poglady od swojego ojca-Kornela nota bene szefa partii showmena W.Gedka ktory poparł swoim “elektoratem” (!?)p.Wolskiego!

   • jak się nie chce widzieć faktów to potem są rozczarowania… Morawiecki jak to bankier mówi szczerą prawdę i wie kogo namaścić hehe

 37. Po wyborach wszyscy Ci Panowie i wszystkie te Panie więcej na targowisku niczym częstować nie będą. Nawet ulotkami czy dobrym słowem. Nie będzie kawy, barszczu, cukierków, rozmów o przyszłości i o tym, czego ludzie chcą. Pamiętajmy o tym.
  A kandydatom życzę tego, żeby w ostatnim tygodniu nie zrobili z siebie jeszcze większych (…)

  • Ulotka – informacja pozostaje i nie trzeba jej ponownie po wyborach wręczać. Dlatego Kolas tu wygrywa. Natomiast kawy, smalce i cukierasy są na chwilkę i po wyborach wypadałoby wrócić i dokarmiać przechodniów.

 38. Czyli będziemy głosować na kawę, cukierki, chleb ze smalcem itp… cały program wyborczy

  • Dlatego uważam, że Kolas wyróżnia się od wszystkich kandydatów bo nie podejmuje modnych zachowań ze świata małej polityki czyli cukierki-bajerki czy nie udaje kelnera z kawą licząc na wyborczy napiwek.

 39. Brawo Panie Kolas – tylko ulotki czyli odwołanie się do intelektu, a nie do żołądka. Nie wywieranie wpływu na innych poprzez smakołyki czy manekiny od pierwszej pomocy. Bez teatrzyków lecz krótko i zwięźle jak na youtube.

  • Najlepiej ci Kolasie wychodzi słodzenie samemu sobie w internecie 🙂

   • Słodzenie to było do kawy na targu. Niektórzy nie pojmują wciąż że Pan Kolas nie słodzi innym, ani sobie lecz ma poparcie bo nie gorączkuje się na modłę wyborczą lecz spokojnie przedstawia to co ma do przekazania, czego efektem są te wpisy zwolenników takich jak ja.