Jakie mają dotychczasowe sukcesy, dlaczego zdecydowali się na kandydowanie na burmistrza Łowicza, które dziedziny życia miasta leżą im szczególnie na sercu, co zawarli w swoich programach? Jak oceniają ich inni?

W najnowszym numerze Nowego Łowiczanina piszemy obszernie o trzech kandydatach na burmistrza Łowicza – Krzysztofie Kalińskim, Michale Sobczaku i Jakubie Wolskim. W naszym tygodniku przeczytasz też o wydarzeniach, jakie za sprawą komitetów wyborczych Łączy nas Łowicz, PiS oraz Porozumie Łowickie organizowane były w Łowiczu.

A były to np. konferencja na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego, który ma powstać w okolicach Grodziska Mazowieckiego, koncert jazzowy, rozdawanie jabłek i czerwonego barszczu na miejskim targowisku.

Która z form przedstawiania się kandydatów w wyborach samorządowych była wg Ciebie najlepsza?

Loading ... Loading ...

65 komentarzy

 1. Skoro urzędujący nam burmistrz nie stworzył swojego Komitetu a bazuje na grupie młodzieży Łączy nas Łowicz to nasuwa się pytanie czy nie lepiej by było gdyby sami spośród siebie wybrali odpowiedniego kandydata, na pewno nie byłby gorszy. Wsparcie ” szczodrego wujka z publicznej kasy” nie jest wizerunkowo dobrym rozwiązaniem dla aktywnej grupy młodych łowiczan. W budżecie miasta są bowiem pieniądze wspierające aktywność poszczególnych grup , stowarzyszeń , realizujących programy społeczne zatem każdy z kandydatów zapewne o tym wie i będzie taka działalność wspierał.

 2. Trzeba wreszcie przewietrzyć urząd miasta otworzyć drzwi i zmienić na innego lepszego szefa… a potem posprawdzać czy aby czegoś nie brakuje !!!

 3. Fanki Kalina, poczytajcie sobie życiorysy 4 kandydatów , ich wykształcenie, dorobek zawodowy, przedsiębiorczość to może zrozumienie , że Wasz idol stoi na samym końcu, ponadto brak obycia, wulgaryzm, nałogi to cechy robiące wrażenie na takich paniach jak Wy. na nas nie robi , będziemy wybierać świadomie.

 4. Przygotowuje dokumentację projektową do budowy tunelu, która rozpocznie się w 2021 roku a kiedy zakończy, nie wiadomo, obwodnice też obiecuje rozpocząć , wstrzyma ruch Tirów itd, parking na Koziej, też wybuduje, wyda nowe pieniądze na zakup działki, nie wiedząc , że miasto ma własne tereny . Pomysłów ma ponoć na te chwile ponad 74 , skoro 16 realizuje w roku to musimy mu dać przynajmniej 6 lat rządzenia.

 5. Do Pani Kamili.
  Naginanie faktów to właściwość KW ŁnŁ. Wiadukt , to nie zasługa Burmistrza , to czysty przypadek , że przypadł na jego kadencję, inwestycja realizowana przez PKP w ramach rządowego Programu Rozwoju Kolei , który rowniez współfinansuje infrastrukturę drogową. Baty dla naszych radnych na czele z urzędującym burmistrzem, że tak zbagatelizowali tę sprawę, Inwestycja wiaduktu trwa, przejazdy kolejowe będą zamknięte a Pan burmistrz obudził się dopiero teraz przed wyborami.

 6. Lubię spotykać Pana Krzysztofa Kalińskiego w Kauflandzie i powiedzieć dzień dobry i usłyszeć to samo. Natomiast Pan Jakub Wolski gdy na ulicy wręczał flagi biało czerwone raczył mnie nie zauważyć. Po wyborach powiem w Kauflandzie Panu Kalińskiemu: dzień dobry, jak dobrze że nic się nie zmieniło.

 7. W każdym mieście,wielkością podobnym do Łowicza nie ma nowych zakładów pracy ,a młodzież ucieka do większych miast.TO NIE WINA BURMISTRZA!!!

 8. Wiadukt to właśnie P.Kaliński!!!!!!To za jego kadencji podpisano umowę z PKP na budowę wiaduktu.Nikt wcześniej nie zajął się tym tematem-Przez tyle lat-tylko P.Kaliński.

  • jak można się chwalić wiaduktem, który zrealizowało PKP a Burmistrz nie przypilnował nawet aby zadbać o rozwiązania nie blokujące miasta!!!! Korabka będzie odcięta od miassta (będzie zablokowany przejazd zarówno przy Dworcu, jak i ten głowny/przedłużenie Chełmońskiego) ….ale to juz po wyborach przecież/kto by tam się zagłębiał w szczegóły.

 9. Za kadencji Pana Burmistrza Kalińskiego Łowicz wypiękniał.To za jego “panowania”doczekaliśmy się nareszcie budowy WIADUKTU. Tego nie dokonał żaden jego poprzednik i myślę ,że żaden z obecnie kandudujących(opróczP.Kalińskiego) by nie dokonał.

 10. Wy tu rozważacie czy wygra Kaliński czy Wolski, a przecież wygra Pan Kolas ku zaskoczeniu niektórych. To juz nawet w kularach PiS mówi się szeptem, że jednak nie mają szans i rozważają czy nie poprzeć Kolasa.

  • Nowy przekaz prosto ze sztabu Kolasa :p

   • ahahahaha – generalnie całe to forum to rozmowy ludzi komitetów wyborczych/ kto z normalnych ludzi zna te całe meandry (kosiorków/szefów Wolskiego/kto tam odszedł od niego i że to było akurat 4 czy tam 9 radnych i inne nieuanse). Najlepij pooglądać albo przyjść na debatę w niedzielę – kawa na ławę: 1. kto nie przyjdzie to wiadomo – ze strachu (bo niewiele wie/i ludzie zobaczą). 2. kto rozsądnie opowiada/a kto ściemnia i bajkopisarz i tylko o pierdołach chce dyskutować (chodnikach, kto kiedy załogosował na co i dlaczego choć to 2 lata temu juz było) .

 11. Dorobek Wolskiego: w klubie radnych miejskich PiS miał 9 radnych, pozostało 4 radnych.

  I taka konfliktowa osoba ma ambicje kandydować na Burmistrza. Panie Wolski spójrz pan w lustro, wstydu pan nie masz?

 12. Przecież Sobczak to jest PSL bis. Ludzie nie kupujcie tego. Nie ma porozumienia jest PSL

 13. wolski expert od kostki brukowej sie znalazł niech sprawdzi czy próg zwalniajacy przed jego domem z kostki sie nie rozwala..

 14. Chlopaki siedzą w urzędzie i lecą z komentarzami na grubo. Pan Kalinski się skończył i o ile możecie tutaj wszyscy siedzieć i komentować to już do urny za wyborców nie pójdziecie. I tam nie wygracie

  • niestety – w wyoborach bierze udział bardzo mało ludzi. I Panu Kalińskiemu w zupełności wystarczą głosy rodziny oraz urzędników (tak wspaniale dopieszczanych za jego kadencji przecież)

 15. Panu Kalińskiemu pozostali kandydaci nie dorośli do pięt.

 16. kalinski – Persona non grata

 17. te wszystkie komentarze za panem Kalińskim to komentatorzy z ,,ŁĄCZY NAS ŁOWICZ”.LOGO Z PODROBIONYM ZNACZKIEM WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY-JAK ZOBACZY TO JUREK OWSIAK TO SIĘ POGNIEWA LUB JUŻ TERAZ ZACZNIE FINAŁ WOŚP A DO STYCZNIA JESZCZE TROCHĘ CZASU.SĄDZĘ ŻE BĘDZIE DOGRYWKA W II TURZE;WOLSKI -KALIŃSKI.

  • byle nie Wolski – to tak jakby najgorszy zgoł klasowy został wybrany na przewodniczącego szkoły – bo się wystroił i założył nowe tenisówki

 18. Tylko Pan Kaliński to rozsądny kandydat na burmistrza.Przykro to stwierdzić ,lecz pozostali nawet wyglądu nie mają, nie wspominając o ich wiedzy i doświadczeniu,WYKSZTAŁCENIU!!!!To zaś co proponują w swoich programach to BAJKI (dla naiwnych).

  • Wyształcona Łowiczania ocenia kandydatów po wyglądzie…
   Dziewczyno weź się schowaj do meliny z której wypęłzłaś ;D

 19. Dlaczego Nowy Lowiczanin mowi tylko o trzech kandydatach na krzeslo burmistrza?
  Chyba kandydatow jest wiecej?

 20. Morawiecki prawdę powie: głosujcie na Wolskiego a wybieracie Kasiorka z kaliską. Taka dobra zmiana ??

 21. Kaliński wygra na spokojnie i tylko dlatego że pozbył się balastu takiego jak Kosiorek.

 22. PiS przegra, a dotychczasowy burmistrz będzie musiał ustąpić. Nastaną spore zmiany.

 23. Tylko Pan Kaliński jest poważnym kandydatem na Burmistrza,
  pozostali to śmieszni kandydaci.

 24. Tylko Mariusz Siewiera Siewiera wyciągnie to miasto z marazmu!!!!!

  • A niby w jaki sposób? Może i coś wie o księgowości, ale to za mało. Niby ma wykształcenie, ale tylko techniczno-księgowe, czyli tak naprawdę kursy zawodowe niesłusznie podniesione do rangi studiów, natomiast brak mu wykształcenia lub doświadczenia, które daje szersze horyzonty intelektualne. Wyciągnie Łowicz z marazmu analizą tabel budżetu?

 25. Będzie jakaś debata jak 4 lata temu? Nie wiem na kogo głosować, oprócz tego że nie na PiSarczyka.

 26. Przedstawiciel Łowickiego.pl
  Wczoraj na górkach pokazali na co ich stać i jakich ludzi mają u siebie na listach
  Odbyło się nawet głosowanie żeby przerywać i doprowadzić obrady do porządku.
  Mogło być pięknie ale po wczorajszym spotkaniu jestem rozczarowany.
  Jak Pan Siewiera dobierał by takie kadry do Ratusza to koniec Łowicza jest bliski i tej rzeczywistości już nie przekrzyczą.

 27. Mam nadzieję że w końcu Łowiczanie wybiorą swojego przedstawiciela. Kaliński już jest niewiarygodny. Dobierając sobie do pomocy bonczaka sam skazal się na to co teraz robi. Zakup kaliskiej 5 dla kosiorka i brak zainteresowania jednostka wojskowa. Wolski poplecznik kosiorka. Sobczak śmieszny psl. Kolos chyba przeczytał już wszystkie książki o szuka nowych. Tylko Siewiera który aktywnie i merytorycznie przygotowany jest do każdej sesji ma wyksztalcenie i zalazł za skórę kosiorkowi powinien zostać burmistrzem

 28. Nie mają inni startu do Kalina. Taka prawda.

 29. TYLKO JAKUB WOLSKI!.TYLKO PiS!!!.I W KOŃCU SŁOWA PREMIERA MORAWIECKIEGO -,,JAKI RZĄD TAKI SAMORZĄD”……..Będę przy urnie 21.10.2018r.

  • Afera taśmowa Morawieckiego wyklucza go z wiarygodności, a to on popierał Wolskiego. Jeśli ufacie bankierom i ich “prawdomówności” to głosujcie na “dobrą zmianę”, a potem nie dziwcie się gdy wam portfele schudną, po to aby inni mieli swoje 500+. Komuś trzeba zabrać aby ktoś miał.

 30. Czas na zmiany czas na Sobczaka.
  Wykształcony z porządnej rodziny co mogłem przeczytać w gazecie.
  Młody energinczny takiego Burmistrza
  Łowicz na obecne czasy potrzebuje.

 31. Burmistrz Kaliński bije ich na głowę doświadczeniem, ma też miasto w jednym palcu, zna jego problemy. Rozsądni ludzie będą za nim głosować. Nikt nie kupi haseł prawdziwej zmiany i innych. Ludzie poczytajcie co za bzdury Ci kontrkandydaci piszą i ile obiecują. Obiecują rzeczy nie do zrealizowania,albo nie będące w ich kompetencjach. Jednym słowem oddamy wszystko, wszystko za darmo….. Wierutne bzdury. Panie Burmistrzu Pan jest jedynym rozsądnym kandydatem

  • Dobry żart 😀
   Każdy, tylko nie on, czas na zmiany.

  • Masz rację:
   Burmistrz zachowuje się jak “typowy” nauczyciel- wszędzie był, wszystko widział, wszystko wie najlepiej…

  • A co obiecuje Pan Kaliński? Jego rzeczy są realne a innych nie ? 12 lat wystarczy. Do Burmistrza nic nie mam, ale ktoś musi wreszcie ruszyć to zasiedziałe towarzystwo, klepiące się nawzajem po plecach.

  • Głosować za burmistrzem Kalińskim będą rodziny osób przyspawanych do stołków w administracji. I zrobią to faktycznie z rozsądku aby nie stracić swoich stołeczków i przywilejów. Beata, a Ty siedzisz w którym wydziale urzędu ?

  • OJ agnieszka agnieszka

  • Kolas – rozsądny i merytoryczny. I popierają go mądre głowy też. A tak poza nim…… to każdy podobny/ale każdy lepszy od Kubusia.

 32. Tylko Sobczak , PSL musi kontynuować swoje dzieło . GoGOgo Panie Michale