Z udziałem biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby odbyła się w czwartek, 21 grudnia, uroczystość poświęcenia nowej kaplicy w szpitalu Centrum Zdrowia ABiS w Głownie.

Kaplica, której patronką została św. Rita z Cascii, powstała na parterze, w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się pokój lekarski. Została ona wyposażona we wszystko, co niezbędne jest do odprawiania mszy i nabożeństw: ołtarz, tabernakulum itp.

Mszę świętą koncelebrowali z biskupem Andrzejem Franciszkiem Dziubą również inni duchowni, na czele z dziekanem dekanatu głowieńskiego, proboszczem parafii św. Jakuba Apostoła ks. dr. Stanisławem Banachem. Obecni byli także proboszcz parafii św. Augustyna w Bratoszewicach ks. Mateusz Cieplucha czy też proboszcz parafii św. Barbary Andrzej Kapaon.

Biskup Dziuba poświęcił nową kaplicę, ołtarz, drogę krzyżową oraz przekazane dary, w tym kielich i patenę. Relikwie błogosławionego ks. Ignacego Kłopotwskiego przekazały na rzecz kaplicy siostry Loretanki.

Na koniec harcerze z hufca ZHP im. Kornela Makuszyńskiego w Głownie przekazali ks. biskupowi Betlejmskie Światło Pokoju.

Więcej na temat uroczystości w kolejnym wydaniu Wieści z Głowna i Strykowa.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.