Pięć samochodów zderzyło się przed godz. 9.00 na drodze krajowej nr 71 na wysokości Zelgoszczy w gminie Stryków. Ruch przez 2 godziny kierowany był objazdami, obecnie odbywa się już płynnie [wg stanu na godz. 11.00]

Do zdarzenia z udziałem czterech samochodów osobowych i jednego ciężarowego doszło przed godz.8.00.

Na godz. 9.45 od oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu Magdaleny Nowackiej dowiedzieliśmy się, że w zdarzeniu poszkodowane zostały 2 osoby, które zostały zabrane do szpitali w stanie niezagrażającym ich życiu.

Teraz, po 11.00, wiemy nieco więcej. Poszkodowani to kierowca i pasażerka Volkswagena, w którego uderzył ciężarowy Mercedes, który jechał w kierunku Zgierza.  To zapoczątkowało “efekt domina”, bo VW uderzył z kolei w poprzedzającego go innego Volkswagena, a ten w Opla. Ciężarowy Mercedes, którym kierował 25 letni łodzianin,  zahaczył jeszcze Skodę jadącą w przeciwnym kierunku. 

Wszyscy kierujący byli trzeźwi. 

Droga krajowa była zablokowana przez około 2 godziny, ruch kierowano objazdami.

Fot. Policja [źródło FB: Policja Województwa Łódzkiego]

9 komentarzy

 1. Kierowca grzebał w dokumentach albo w telefonie.

  • Może w nosie? Wszechwiedzący.

   • Gdyby tak było, widziałby co się dzieje na drodze i hamowanie by było w odpowiednim momencie,a nie wjechał w stojące już !! samochody.

   • Może zasłabł lub kichnął?

   • świadek

    Jestem świadkiem tego zdarzenia i wszystko widziałem. Kierowca sam przyznał się,że “pracował” na skanerze. Tak to jest jak kierowca robi inne rzeczy, a nie patrzy na drogę i trzyma kierownicę. Chłopak ma szczęście, że nikt nie zginął,a mało brakowało.

 2. tak to jest jak się da prawo jazdy młodemu

  • Zdał egzamin, to dostał.

  • A jaka to różnica czy staremu czy młodemu? Młody może i nie ma tak dużego doświadczenia (chociaż tutaj raczej nie czas się liczy, tylko liczba przejechanych kilometrów), a starszy za to nie ma już takiego refleksu.

  • Anka Skakanka

   HAHAHA to od ilu lat powinno być prawo do jazdy? OD 40? lat Tu chodzi o doświadczenie, nie wiek xD Zrobisz prawko w wieku 40 lat to też nie jesteś przecież doświadczony.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.