Karmniki nieautomatyczne

Są to jedne z bardziej popularnych karmników wykorzystywanych przez akwarystów od lat. Karmniki tego typu zbudowane są zazwyczaj z tworzywa sztucznego i często występują w kształcie okręgu. Karminki takie łatwo unoszą się na wodzie, choć możemy je także zamocować do ścianki akwarium. Umożliwiają one łatwe pobieranie pokarmu przez zwierzęta, a co ważne, ograniczają problem z zanieczyszczeniami. Resztki niezjedzonego pokarmu nie osiadają na dnie i nie powiększają problemu brudu, przez co w konsekwencji nie musimy tak często wymieniać wody w zbiorniku. Jest to zatem bardzo przydatne i funkcjonalne rozwiązanie dla posiadaczy każdego rodzaju akwariów.

Karmniki automatyczne

Oprócz najbardziej standardowych karmników manualnych, na rynku znajdziemy także nieco bardziej skomplikowane urządzenia. Jest wiele rodzajów karmników automatycznych, a ich wspólną cechą jest fakt, że posiadają system, który samodzielnie wydziela rybkom odpowiednią ilość pokarmu. Istnieją karmniki, które posiadają systemy wydzielania pokarmu kilkukrotnie w ciągu doby, o określonych przez nas wcześniej godzinach. Takie rozwiązanie umożliwia nam spokojny wyjazd na urlop, wycieczkę, weekend u znajomych czy sprawdza się świetnie w biurach, gdzie akwariami zajmują się fachowcy z zewnątrz (którzy przecież nie mogą być wzywani codziennie do karmienia rybek.

Karmnik automatyczny do każdego akwarium z obudową JUWEL EasyFeed

Co ciekawe, znajdziemy modele karmników posiadające specjalne wiatraczki, które utrzymują pokarm w niskiej wilgotności, tak że nie psuje się on i nie pleśnieje.

Karmniki automatyczne dają nam dużą niezależność. Nie musimy być codziennie w domu, a nasze rybki dostają pokarm o regularnych porach, co jest ważne na przykład wtedy, gdy mamy zapominalską naturę.

Które rozwiązanie wybrać?

Nie ma nic złego w standardowych karmnikach, cechuje je duża skuteczność i niewielka cena. Jeśli zaś szukamy rozwiązań nieco bardziej kompleksowych, warto sprawdzić oferty dobrych sklepów akwarystycznych, które posiadają w ofercie karmniki elektryczne.

Komentowanie nie jest możliwe.