Uczniowie klas II, III i IV Szkoły Podstawowej w Kołacinie w ramach Tygodnia Bibliotek wzięli udział w spotkaniu autorskim z Katarzyną Wasilkowską. Zaskoczyli pisarkę świetną znajomością jej “Królestwa jakich wiele”.

“Królestwo…” to zbiór zabawnych opowieści o losach rodziny panującej nad krajem, którego podstawowym dobrem narodowym są pola frytkowe.
Spotkanie, zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, odbyło się w siedzibie Gminnej Biblioteki w Dmosinie w czwartek 11 maja, a wpisało się w cykl łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami “Z książką na walizkach”. Katarzyna Wasilkowska najpierw trochę opowiadała o sobie i swoich książkach, a następnie odpowiadała na liczne pytania uczniów. Pisarka pochodzi z Gdańska, a aktualnie mieszka pod Warszawą. Swoją przygodę z literaturą rozpoczęła kilka lat temu, gdy zdecydowała się opracować zbiór opowiadań wymyślonych wcześniej dla syna i spisanych w komputerze. Tak powstała “Jowanka i gang spod Gilotyny”, jej debiutancka powieść, wydana w 2015 r. Pierwsza z pisanych w niej przygód tytułowej bohaterki to przygoda, którą w dzieciństwie przeżyła sama autorka.
Od momentu debiutu wydała jeszcze: “Mleczaka”, wspomniane “Królewstwo…” oraz napisała opowiadanie do zbioru “Czarownice są wśród nas”.
Na spotkaniu w Dmosinie można było nabyć jej dotychczasowe książki, które od razu podpisywała. W finale dzieci wraz z kierownik biblioteki Joanną Kucińską podziękowały Katarzynie Wasilkowskiej za wizytę wręczając jej bukiet kwiatów.

Spotkanie z Katarzyną Wasilkowską w Dmosinie. Fot. EWR
Spotkanie z Katarzyną Wasilkowską w Dmosinie. Fot. EWR

Komentowanie nie jest możliwe.