Nie uda się ostatecznie w tym roku uruchomić Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Głownie. Na przeszkodzie stanął brak odpowiedniego lokalu. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości placówka nie powstanie.

Docelowo katolicka szkoła podstawowa miałaby się mieścić w budynku dawnego przedszkola. Fot. Jakub Lenart
Docelowo katolicka szkoła podstawowa miałaby się mieścić w budynku dawnego przedszkola. Fot. Jakub Lenart

Parafia św. Jakuba Apostoła chciałaby otworzyć szkołę podstawową, aby wyjść na przeciw oczekiwaniom rodziców, którzy dowożą dzieci do szkół poza Głowno, a chcieliby by ich pociechy uczyły się na miejscu, w szkole o charakterze katolickim. Podstawówka miałaby być szkołą kameralną, początkowo z jedną 15-20-osobową klasą pierwszą i może jedną klasą siódmą.

W toku dyskusji nad tą sprawą na posiedzeniach komisji oraz sesji Rady Miejskiej w Głownie, burmistrz Grzegorz Janeczek tłumaczył, że aby wydał on decyzję administracyjną pozwalającą na utworzenie w Głownie nowej szkoły publicznej, parafia musi przedłożyć szereg potrzebnych do tego dokumentów. Najważniejszym wymogiem jest udokumentowanie posiadania odpowiedniego lokalu, w którym szkoła mogłaby mieć swoją siedzibę. A z tym jest problem.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

1 komentarz

  1. niech miasto załozy i utrzyma a parafia spije smietanke ze to z jej inicjatywy, jaki sens otwierac szkołe dla 2 małych klas, niech sie ktos znajacy na oswiacie wypowie bo red. tylko relacjonuje, zero własnego zdania

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.