14 października w Łowiczu zbierze się już po raz 20. kongres wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z całej diecezji łowickiej.

Spodziewanych jest ok. 250 osób z diecezjalnych wspólnot, ale wstęp na wydarzenie jest otwarty dla wszystkich, także ludzi nie zaangażowanych w grupy odnowy, nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Dary Ducha Św. są przecież dla każdego, każdy może o nie prosić, każdy może je otrzymać – bo Duch tchnie, kiedy chce. Zaproszony jest więc każdy wierzący. Gospodarzem kongresu będzie zgromadzenie ojców pijarów.

O godz. 9.30 w kościele nastąpi zawiązanie wspólnoty, która przygotuje się do Eucharystii. Ta rozpocznie się o 10.30, a jej elementami będą też modlitwa uwielbienia i o uzdrowienie.

Główną prowadzącą drugiej części będzie Ida Niemirowska, od lat związana z odnową, absolwentka teologii na KUL, a prywatnie żona i matka. Współtworzy Centrum Formacji Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” w Magdalence, jest autorką m.in. programu rekolekcji „W szkole Ducha Świętego”. Na zakończenie konferencji poprowadzi modlitwę o chrzest w Duchu Świętym.

Więcej o zbliżającym się kongresie w najnowszym numerze NŁ, już w sprzedaży.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.