W strażnicy OSP w Gzince gospodynie KGW w Łyszkowicach przygotowały dzisiaj, 1 grudnia, spotkanie poświęcone zagadnieniom prawidłowego odżywiania. Składało się ono z wykładu teoretycznego, który wygłosiła dr Alicja Baska z Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia oraz degustacji dań przygotowanych według przekazanych w wykładzie wytycznych.

Prelegentka w przystępny sposób przedstawiła zależności pomiędzy tym, co ludzie jedzą i kupują, a stanem środowiska, klimatu i innymi globalnymi problemami. Wszelkie badania pokazują, że to co jest zdrowe dla pojedynczego człowieka, jest jednocześnie przyjazne dla planety. Największym problemem pod tym względem, co niestety dotyczy również polskiego społeczeństwa, jest nadmierna konsumpcja mięsa (w tym mięsa czerwonego) – przeciętny Polak spożywa go ok. 77 kg rocznie, a cukru 51 kg rocznie. Poza oczywistymi skutkami jak problemy z nadwagą i otyłością, jest to przyczyną przeróżnych schorzeń i zgonów, nie jest bez wpływu na masowe zachorowania m.in. na nowotwory, choroby układu krążenia czy cukrzycę.

O tym, że zdrowa dieta wcale nie musi być monotonna i mało wyrazista, można było się przekonać próbując dań i przekąsek przygotowanych przez szefową KGW w Łyszkowicach dr Beatę Koszewską-Jóźwiak we współpracy z pozostałymi koleżankami z koła.

22 komentarze

 1. Dlaczego KGW Łyszkowice korzysta z kuchni na Gzince jak ma swoją w Łyszkowicach !

 2. Łyszkowice

  Pisdzielce zobaczymy co z was zostanie za 4 lata.

 3. A czego chcesz od przewodniczącej mądra ładna i niegłupia a nie głosuj na nią mała strata psy szczekają a karawana idzie dalej nie bać się szczekaczy

 4. Jak kto się nauczył śpiewać na jedną nutę to nuci PiS i PiS i PiS nawet jedzenie jest niezdrowe bo pisowskie nie czepiać się jedzenia ani pań z koła gospodyń wiejskich tak trzymać pani doktor czekamy na więcej

  • Pani przewodnicząca popiera pis. Ja już nie zagłosuję na nią bo też się dziewczyna nie zna na tym co robi, ale jedzenie smaczne przygotowała nie ma co.

   • doktórka z łyszkowic nie lubi pisu chodzi na czarne marsze

   • Do WYBORCY

    Te wszystkie negatywne wpisy na temat Pani Przewodniczącej świadczą o zakompleksionym małym człowieczku, który najwyraźniej nie radzi sobie ze swoimi wewnętrznymi emocjami.

 5. Kto nie był niech żałuje.

 6. Co wy pisiory jeszcze wymyślicie? Smakowałoby bez partyjnego przekazu, a tak to tylko żygać się chce.

  • Dieta planetrna to typowo lewacka dieta wegańska. Nie wiem gościu jak niby Ci to do pisu pasuje…? Prawda jest taka, że KGW Łyszkowice tworzą osoby o różnych poglądach politycznych i działają dla wspólnego dobra ponad podziałami. Nie znasz osobiście, to się nie wypowiadaj!

   • Stawr0gin

    Określenie “lewacki” kojarzy mi się jednak z jakimś radykalnym odchyleniem. Jeżeli logiczne myślenie, opieranie się na wynikach badań naukowych i dbanie o siebie i środowisko uchodzi u nas za ekstremizm, to gratuluję temu naszemu społeczeństwu…

    • Owszem, słowo “lewacki” ma negatywny wydźwięk i aby cała moja wypowiedź miała zamierzony sens powinienem był napisać je w cudzysłowie – popełniłem błąd stylistyczny… Zamierzałem zwrócić uwagę, że dieta planetarna (wegańska) nie jest zagadnieniem, które wyraźnie wpisuje się w program polityczny PiSu. Ponadto pragnąłem wytłumaczyć niekulturalnemu przedmówcy i wszystkim innym trollom internetowym, że KGW Łyszkowice tworzą osoby o różnych poglądach politycznych, zarówno popierające PiS i nie popierające. Kto zna się osobiście, ten o tym wie.

  • Jaki pseudonim , taka mądrość w główce !

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.