Sukcesem łowickiego Pelikana zakończył się sparingowy mecz rozegrany w sobotę, 18 lutego 2017 roku, przed własna publicznością. Podopieczni trenera Piotra Zajączkowskiego pokonali TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzkie 2:1.

To było bardzo dobre spotkanie. Biało-zieloni nie pozwolili nudzić się swoim kibicom i wielokrotnie przeprowadzali akcje kończące się strzałem na bramkę rywala. Inicjatywa łowiczan przyniosła efekt już w 9. minucie po celnym trafieniu w wykonaniu Rafała Parobczyka.

Kolejna wykorzystana sytuacja miała miejsce dopiero po przerwie. W 48. minucie Mateusz Majewski pokonał bramkarza Sokoła i Pelikan prowadził 2:0. Goście jednak nie odpuszczali i w końcówce meczu wykorzystali nadarzającą się okazję zdobywając bramkę kontaktową w 87. minucie gry.

– Generalnie zadowolony jestem ze sparingu. Do przerwy, oprócz strzelonej bramki, mieliśmy jeszcze trzy bardzo dogodne sytuacje. Po przerwie też pojawiło się kilka okazji. Graliśmy z solidnym zespołem, który grał agresywnie, twardo i to był bardzo dobry sprawdzian, zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny – skomentował po spotkaniu trener Zajączkowski.

Sparingowy mecz piłki nożnej:

KS Pelikan ŁowiczTS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzkie 2:1 (1:0); br.: Rafał Parobczyk (9) i Mateusz Majewski (48) – Michał Michałek (87).

Pelikan: Michał Nowak (75 Patryk Orzeł) – Piotr Gawlik (46 Eryk Padzik), Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Arkadiusz Mroczkowski (46 Mateusz Kasprzyk) – Tomasz Bogołębski (46 Krystian Mycka), Przemysław Bella – Kamil Kuczak (46 Dominik Maluga), Wojciech Wojcieszyński (46 Habib Cissoko), Rafał Parobczyk (46 Fabian Woźniak) – Mateusz Majewski (58 Wojciech Wojcieszyński).

Zima 2017:

2017.02.25 (s), godz. 12.00: KS Pelikan Łowicz – KKS Kalisz (III liga – OSiR Łowicz lub Sierakowice)

2017.03.04 (s), godz. 12.00: KS Pelikan Łowicz – KS Bzura Chodaków (IV liga – główna płyta)

Kadra:

Pierwszy trener: Piotr Zajączkowski, drugi trener: Robert Szwarc, asystent trenera: Norbert Smorawski, menedżer klubu: Mariusz Łaski,  kierownik drużyny: Andrzej Miziołek, trener odnowy biologicznej: Michał Brzózka i Radosław Brzeziński. Prezes klubu: Zbigniew Czerbniak, wiceprezesi: Wojciech Piorun i Grzegorz Wojciechowski, członkowie: Mariusz Dymek, Wojciech Kunat i Andrzej Piorun.