Znany jest już kalendarz imprez miejskich na 2020 rok. Przypomnijmy, że największymi są ludowa część Bożego Ciała, Dni Łowicza i Księżackie Jadło. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

 

Najbliższą dużą imprezą, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, są Targi Pszczelarskie „Wiosna w pasiece” organizowane w parku Błonie przez Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu.

Targi Pszczelarskie „Wiosna w pasiece” na Błoniach

16 maja spotkamy się na kolejnej już Łowickiej Majówce grillowej, zaś na 23 maja zaplanowana jest Łowicka Majówka Motocyklowa.

11 czerwca w naszym mieście odbędą się tradycyjne obchody Bożego Ciała. Kilka dni później, 19 czerwca, rozegrany zostanie Puchar Polski Strongman w parach na stadionie OSiR. Z kolei 20 i 21 czerwca będziemy ponownie bawić się na Dniach Łowicza. Impreza będzie miała charakter dwudniowy: w sobotę na Starym Rynku odbędą się koncerty z udziałem gwiazd, zaś w niedzielę zaplanowano wystawę i koncert muzyki filmowej przy baszcie gen. Klickiego.

Boże Ciało w Łowiczu – na ludowo i rozrywkowo

W kalendarzu miejskich imprez znajdziemy także Księżackie Jadło – Festiwal Dobrej Żywności (6 września) i Choinkę Miejską (4 grudnia). W wakacje powróci do bazyliki festiwal organowy Jan Sebastian Bach w swojej 32. odsłonie. Z kolei 18 lipca warto będzie się wybrać na koncert w ramach wędrownego festiwalu Kolory Polski. 

ŁOK ma już podpisane dwie umowy z artystami na 2020 rok – na Księżackim Jadle wystąpi Urszula za 35 tys. zł, a na Dniach Łowicza Kombii (z Grzegorzem Skawińskim w składzie) za 40 tys. zł.

Trwa Księżackie Jadło, od 18.30 koncerty gwiazd: Weekend i Wilki

10 komentarzy

  1. Chylińska to ci rozgwiazda

  2. Ej ale kombi już było w Łowiczu czh nie można było kogoś innego zaprosic? Masakra!

  3. Znów to samo. Nie mogli zaprosić Podsiadło, lemon, Chylińska, tylko takie badziewie. Żenada!

  4. Czy mamy wystarczająco dużo płacht by zakryć “perełke” Burmistrza żeby nie straszyła w czasie procesji?

    • Jakby co to w sklepie pewnej sieci koło stacji PKP są ceraty, super promocja 22,95 za mb 🙂

  5. Nie no…. Urszula???? Kombi???? A nie zapomniałam przecież my mieszkamy w Łowiczu tu ludzie głosują ma Kalinskiego więc czego tu się można spodziewać????? 🥵

  6. Pogaństwo katolickie

  7. To raczej tzw. dinozaury a nie gwiazdy.