Nie zapadła jeszcze decyzja co do otwarcia żłobka i przedszkoli w Łowiczu, placówki te muszą najpierw zapewnić warunki do bezpiecznej opieki nad dziećmi wobec zagrożenia wirusem. Raczej niemożliwe jest, by nastąpiło to już w środę 6 maja, kiedy teoretycznie pozwolą na to ostatnie rządowe zarządzenia.

fot. zastępcza z archiwum NŁ

Burmistrz Krzysztof Jan Kaliński w rozmowie z nami dzisiaj, 4 maja, powiedział, że rozmowy z dyrektorami placówek w tej sprawie prowadzone były już od końca poprzedniego tygodnia. 6 maja raczej nie zostaną one otwarte, ale możemy się spodziewać (z dużym prawdopodobieństwem), że tego dnia poznamy już dokładną datę otwarcia. 

Burmistrz potwierdził, że wśród rodziców wielu deklaruje chęć posłania dzieci do placówek, w niektórych z nich jest to większa liczba, niż pozwalają obecnie obowiązujące przepisy (15 mkw na jedno dziecko).

Łowicz nie jest wyjątkiem, wiele przedszkoli samorządowych w całym kraju nie jest jeszcze gotowych na to, by 6 maja przyjmować dzieci.

13 komentarzy

 1. Wrócić do normalności bo kasy nikt wiecznie nie będzie rozdawał tych pracujących dla tych co nie pracują. Fajnie powiedzieć boję się i kasę dostanę. Ale kto inny pracuje za 5 takich co się boi. Wirusy zawsze były i będą. Jelitówka Bostonka Trzydniówka itp zawsze były i będą. Nie jeść tych paskudnych sztucznych kiełbas wędlin smarowanych posmakiem wędzonki i nie pić sztucznych napojów barwionych to i wirus nie dopadnie.

 2. Pani Mostowska może odpowie Pani publicznie na pytanie:
  Czy uważa Pani, że w przedszkolach i żłobku jest tak bezpiecznie że wysłałaby Pani tam swoją wnuczkę?
  To pytanie retoryczne bo wszyscy wiemy, że nie

 3. Szkoda Panie Burmistrzu że wyszedł Pan przed końcem spotkania i nie miał Pan wątpliwej przyjemności oglądania pokazu chamstwa i arogancji.

  • Może ktoś wrzuci do internetu nagranie? Wiem, że kilka osób nagrywało…bo chcą mieć tak w razie czego jakieś zabezpieczenie…

 4. Jeszcze panuje wirus, nie wiadomo co będzie dalej jak można posyłać dziecko do żłobka? Bala bym się na miejscu rodziców a skąd wiadomo kto jest chory?

 5. Jak można przekładać bezpieczeństwo opiekunek ponad to żeby dzieci zaczęły chodzić do żłobka czy przedszkola,skoro zasiłek jest płacony do 24 mają,rodzice zadajcie sobie pytanie czy aż tak te dzieci wam przeszkadzają w domu,nie macie sumienia,gdzie teraz jest największy przyrost zachorowań,lepiej oddać dziecko a samemu się wywalić w domu,bo nie wierzę że aż tak wam zależy na pracy aniżeli na bezpieczeństwie przede wszystkim opiekunek waszych dzieci i rodzin.Nie macie w ogóle skropulow.

 6. Dziś w Kiernozii na targowisku stłoczone tłumy.
  Nikt tego w żaden sposób nie kontroluje.
  Gdzie są urzędnicy gminy Kiernozia????

  • ALARM, daj już spokój tej biednej Kiernozi. Ludzie muszą zarabiać. Jak się boisz to nie wychodź z domu i tyle.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.