30 stycznia 2019 roku to nowy termin otwarcia Miejskiego Żłobka w Głownie. Taką decyzję na swym posiedzeniu 5 grudnia, podjęła Rada Miejska.

Żłobek będzie się mieścił w budynku Gimnazjum Miejskiego.

Choć uchwałę w sprawie utworzenia instytucji radni przyjęli jednogłośnie, a niektórzy nawet z nieukrywanym entuzjazmem, byli i tacy, których wątpliwości wzbudził termin realizacji tego przedsięwzięcia.

Wśród nich znajdowała się przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia i Kultury, Maria Furga, w opinii której z jednej strony prace zbyt się przedłużają, z drugiej zaś trudno będzie taką jednostkę powołać do życia w czasie, który do końca stycznia pozostał, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania prac.

– Czemu tak długo to trwa? Czy jest już osoba, która byłaby za prowadzenie żłobka odpowiedzialna? Co z kadrą? – pytała.

Jak na te pytania odpowiedział burmistrz Grzegorz Janeczek przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

7 komentarzy

  1. A u nas po gimnazjum kolejna biblioteka zamiast przenieść żłobek miejski do tego budynku aby wszystkie dzieci z listy rezerwowej mogły być przyjęte do zlobka…by już nikt nie był odrzucony i poszkodowany…by nie trzeba było czekać na przyjęcie latami…

  2. Co za bzdury wypisujecie? Trendy jakieś? Został budynek po gimnazjum, to burmistrz wymyślił żłobek, a kasa na adaptacje poszła z miejskiej, nawet bez przetargu.

  3. Jest tyle możliwości pozyskać fundusze na takie i inne cele. Dlaczego stolica powiatu tego nie robi? Ludzie co jest z wami? Odstajemy od Skierniewic Kutna Sichaczewa… ale że Głowno wytycza trendy? Panie Kalinski zrob pan przed świetami rachunek sumienia i zacznij pan pracować. Może jeszcze uratujesz te stracone lata. Weź kartkę i napisz.

  4. Święta racja…nie mogę się doczekać kiedy mój maluch zostanie przyjęty do zlobka w Łowiczu…jest na liście rezerwowej…ale chyba się tego nie doczekam…prędzej skończy 2.5 lat i przyjmą go do przedszkola niż coś się ruszy z tym miejskim żłobkiem.

  5. Takie Głowno potrafi pozyskać kasę na żłobek a w Łowiczu liczy się tylko imprezowanie.