Kiedy zależy nam na obniżeniu kosztów

Dbanie o czystość i porządek w lokalu czy obiekcie związanym z prowadzoną działalnością jest konieczne ze względów higienicznych, praktycznych i wizerunkowych. Prace związane ze sprzątaniem muszą być wykonane – tego faktu nie da się ignorować. Można za to zminimalizować koszty utrzymania czystości w firmie. Uda się to zrobić, nawiązując współpracę z zewnętrznym wykonawcą. Wówczas płacimy wyłącznie za te usługi sprzątające, które rzeczywiście zostały zrealizowane. Z kolei sprzątaczkom i innym pracownikom zatrudnionym na etat wypłacamy miesięczną pensję bez względu na liczbę i rodzaj wykonanych zadań. Zdarza się, że przez większość czasu zajęciem personelu jest odkurzanie, wynoszenie śmieci i podlewanie kwiatów. Bardziej wymagające czynności takie jak mycie okien czy pranie wykładzin wykonywane są dość rzadko i niezależnie od wynagrodzenia.

Kolejną kwestią są sprawy rozliczeniowe. Za pracowników zatrudnionych na etat trzeba odprowadzać należne składki i podatki. Inaczej dzieje się wtedy, gdy zdecydujemy się na współpracę z podmiotem, którego główną działalnością jest sprzątanie firm. Wtedy fakturę za opłacone usługi można wrzucić w koszty, dokonując tym samym optymalizacji podatkowej w swoim przedsiębiorstwie. Ponadto zlecając sprzątanie zewnętrznej firmie, unika się kosztów związanych z wypłacaniem pensji w czasie zwolnień lekarskich i płatnych urlopów.

Gdy liczy się profesjonalizm

Korzyści finansowe nie są jedynym powodem, dla którego warto zdecydować się na profesjonalne sprzątanie firm. Inną zaletą tego rozwiązania jest profesjonalizm świadczonych usług. Utrzymanie czystości opłaca się zlecić zatem również wtedy, gdy zależy nam na skuteczności działania oraz estetyce i porządku we wszystkich sprzątanych pomieszczeniach. Zatrudnienie zewnętrznej ekipy wiąże się z tym, że prace zostają wykonane szybko, sprawnie i zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i higieny. Gwarantuje też wykorzystanie specjalistycznych preparatów i sprzętów, znacznie poprawiających jakość sprzątania. Prace wykonywane są efektywniej i przez personel umiejący dobrać najlepsze techniki i środki czystości.

Profesjonalne usługi sprzątające można zamówić poprzez stronę https://czystyefekt.pl. Pod tym adresem poznasz zakres prac, którymi zajmują się specjaliści od utrzymania czystości. Sprawdzisz proponowaną ofertę i korzyści wynikające z przekazania obowiązku sprzątania zewnętrznej firmie.

Co ważne, personel pracujący w takich ekipach regularnie bierze udział w szkoleniach zwiększających jego wiedzę. Posiada też niezbędne uprawnienia pozwalające na realizację trudnych czynności porządkowych takich jak prace wysokościowe.

Kiedy trzeba przestrzegać restrykcyjnych norm higieny i bezpieczeństwa

W gastronomii, hotelarstwie, szpitalach, laboratoriach czy w halach produkcyjnych czystość jest często warunkiem bezpieczeństwa i zdrowia pracowników oraz innych osób odwiedzających obiekt. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej będzie dobrym pomysłem przede wszystkim wtedy, gdy działamy w branży, w której obowiązują rygorystyczne wymagania względem higieny i porządku. Aby wyeliminować ryzyko powstania zagrożeń biologicznych i chemicznych, specjaliści stosują atestowane środki czystości i wielofunkcyjny sprzęt dopasowany do specyfiki konkretnego zadania, skracający czas pracy. Firmy świadczące usługi sprzątające zatrudniają wykwalifikowany personel, który wyposażają nie tylko w odpowiednie przybory, urządzenia i specjalistyczną chemię, ale i w odzież ochronną. Dzięki temu niezależnie od rodzaju obiektu czy zleconych prac, są w stanie zagwarantować efekt, którego nie uzyska konserwator czy sprzątaczka.

Bez względu na charakter prowadzonej działalności i zakres koniecznych do wykonania prac porządkowych zatrudnienie firmy sprzątającej jest korzystniejszym rozwiązaniem niż tworzenie osobnego etatu dla sprzątaczki czy zlecanie rozmaitych zadań pracownikom, którzy powinni skupić się na obowiązkach ściśle związanych z ich stanowiskiem. Przedsiębiorcy ceniący profesjonalizm, szukający sposobów na optymalizację kadrowo-płacową oraz Ci działający w branżach o restrykcyjnych normach względem higieny i bezpieczeństwa, powinni rozważyć współpracę z profesjonalną ekipą, szczególnie jeśli zarządzają sporymi obiektami. Zatrudnienie zewnętrznej firmy będzie opłacalne, w dodatku zapewni należytą czystość w miejscu pracy.

Komentowanie nie jest możliwe.