Zakrzaczenia i wysokie trawy na poboczach dróg publicznych, które ograniczają kierowcom widoczność mają zostać wykoszone jeszcze w czerwcu.

Mieszkanka Głowna, konkretnie – okolic Domaradzyna, interweniowała w redakcji “Wieści” w tej sprawie 4 czerwca. Mówiła m.in. o rejonie skrzyżowania drogi gminnej z Domaradzyna z powiatówką nr 5118E, gdzie wysokie trawy i krzaki na poboczach odpowiadają za ograniczenie widoczności. Jej zdaniem nawet te odcinki dróg, gdzie koszenie traw miało miejsce, zostały uporządkowane jedynie na wąskim pasku około 50 cm, co niewiele pomaga, bo i tak największe ograniczenie stanową bujne i rozłożyste krzaki. Niekiedy rolnicy po prostu sami wykaszają newralgiczne okolice, ale: – To nie jest nasze zadanie! Chciałabym wiedzieć, kiedy w końcu pobocza zostaną wykoszone tak, jak należy? – dopytuje czytelniczka.

Na sesji Rady Gminy Głowno 30 maja wójt Marek Jóźwiak wspomniał o ogłoszonym już wówczas w Biuletynie Informacji Publicznej zapytaniu ofertowym na koszenie poboczy dróg gminnych z terminem składania ofert upływającym dziś, 6 czerwca. Wmyśl warunków zamówienia, pobocza powinny zostać wykoszone do 20 czerwca. Również jeszcze w czerwcu, jak poinformowało nas Biuro Prasowe Starostwa Powiatowego w Zgierzu, mają zostać wykoszone pobocza dróg powiatowych.

Zarośnięte pobocze przy skrzyżowaniu drogi gminnej z powiatową. Fot. EWR

1 komentarz

  1. Ja tam bym poczekał do jesieni. Samo uschnie, a latoś jest sucho…