– Mija kolejna sobota, a wiaty nie ma, na targu jest o jedną alejkę mniej i musimy się wszyscy jakoś zmieścić – narzeka jeden z handlujących warzywami na łowickim targu. Inny dodaje, że miasto deklarowało szybkie przeprowadzenie prac, tuż po ułożeniu kostki miała się rozpocząć budowa wiaty.

Układanie kostki brukowej pod wiatę targową. fot. tb

Inwestycję wykonuje firma Am-For z Włocławka, jej koszt to 1 mln. 715 tys. zł. Firma 12 grudnia 2018 roku wygrała przetarg na prace, ale z ich rozpoczęciem zgodnie z porozumieniem z ratuszem zwlekano, aby wykonawca miał czas skompletować materiały. Roboty ruszyły 4 maja tego roku, gdy podwykonawca, firma Wig-Kost spod Łowicza, rozpoczęła wymianę nawierzchni na betonową kostkę na pow. ponad 2 tys. m2 i budowę fundamentów pod montaż konstrukcji nośnej budowli.

Firma zeszła z placu budowy 6 czerwca, od tamtej pory na placu nic się nie dzieje. Naczelnik wydziału inwestycji w ratuszu Grzegorz Pełka powiedział nam, że z firmą Am-For z Włocławka ustalono, że kolejne prace przy budowie mają być tak ułożone w harmonogramie, aby następowały kolejno po sobie, bez większych przerw. Sęk w ty, że Wig-Kost wywiązał się ze swego zobowiązania szybciej niż zakładał to główny wykonawca.

– Ponaglamy wykonawcę, aby jak najszybciej wszedł na plac budowy – mówi naczelnik, dodając, że ma obawy oto czy firma zdąży w terminie zakończyć roboty, ten mija 28 sierpnia.

Udało się nam skontaktować z kierownikiem budowy w Łowiczu z ramienia firmy Am-for, Konradem Maciejewskim. Powiedział nam, że firma jest gotowa rozpocząć roboty. Jej pracownicy pojawią się na placu budowy w najbliższy poniedziałek 5 sierpnia.

– Montaż konstrukcji potrwa dwa tygodnie, potem zajmiemy się montażem poszycia dachu, świetlików, orynnowania i sieci elektrycznej. Zamierzamy zmieścić się w ustalonym terminie – deklaruje. Zaznaczył, że nie jest to jedyne zlecenie realizowane aktualnie przez firmę.

18 komentarzy

 1. Panie burmistrzu trzeba wydzielić cześć targowiska dla producentów czyli sprawdzić co sadzi i to moze sprzedawać i jako atrakcje za symbolicza opłatę oddać cześć targowiska producentom zdrowej żywności i tym ktorzy sprzedają z produktu z przydomowych ogródków !!!

 2. Łowiczak trzeźwo myślący

  Będzie wiata tylko bliżej wyborów

 3. Nie było wiaty – źle, będzie wiata też źle to może od razu wybudować jeszcze jedno centrum handlowe a nie się tak czaić jakieś 20 – 30 lat.

 4. Sto razy bardziej wolę zrobić zakupy na targowicy niż w sklepie, świeże warzywa czy mięso ze sprawdzonych miejsc a nie zdechłe rzodkiewki czy wątpliwej jakości mięso

 5. Dlaczego w Łyszkowicach wiata już stoi ponad 10 lat? Bo tam jest gospodarny Wójt i jego urzędnicy.
  A w Łowiczu tak jak za czasów carskiej rosji.

 6. Na tym terenie powinny powstać bloki mieszkalne. Ścisle centrum! Idealna przestrzeń na hanel jest przy ul. Kaliskiej. Czy ktokolwiek jeszcze myśli w tym mieście?

  • Metalowiec

   Absolutnie nie! Targ jest potrzebny!

  • Dla kogo niby te bloki? Miasto się wyludnia i udawanie, że tak nie jest to dopiero naiwność. 30 tysięcy mieszkańców to już przeszłość. Teraz jest już mniej niż 28 tysięcy, ale to też bajka, bo wiele osób żyje na stałe np. w Warszawie, inni budują domy w okolicznych wsiach.

 7. Na targowisku mniej ludzi bo drogo. Większość chodzi do Kauflandu po zakupy.

  • drogo to handlarze mają !!! zmowa na miejsca !!! Rolnik dostaje dużo mniej a oni marżę mają nawet po 100% jak rolnik co nie ma rezerwacji chce stanąć we alei z warzywami to przeganiają bo im cenę psuje. WIEM CO MOWIĘ BO MNIE OSOBIŚCIE PRZEPĘDZILI NA K,,,,,,, MAC !!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Na targu jest coraz mniej ludzi. Taka wiata była potrzebna 10 lat temu a nie teraz. Przespany temat.

  • Bywam i widze

   Chyba Pan żartuje, Panie Jacku. Ludzi na targu jest dużo i wcale nie ubywa. Idź Pan w sobotę rano albo jeszcze lepiej w piątek. Wtedy targ jest pełen ludzi. To chyba lepiej, że nie będzie ludziom padało na głowę jak będzie wiata? Tylko żeby nie było jaj, że podniosą ceny placowego, bo wtedy to rzeczywiście mogą zamykać ten targ.

   • Były bywalec

    Zgadzam się z Jackiem – coraz mniej ludzi chodzi na rynek. Kiedyś mogłem spotkać tam pół swojej parafii, teraz dużo, dużo mniej osób i to głównie tych starszych. I to właśnie w piątek lub sobotę rano. Bo później nie ma sensu iść coś kupić bo każdy się już zwija. Także to, że w piątek lub sobotę rano jest dużo ludzi nie jest żadnym wyznacznikiem.
    A sama modernizacja jak najbardziej na +, jednak znów zgodzę się z Jackiem – spóźniona o co najmniej o 15-20 lat…

  • Słusznie ! Bez sensu jeździć na targ i przepłacać , świeżo tanio w Lidlu i Biedronce ! Warzywa pierwsza klasa, a nie uschnięte stare czasami badyle !

 9. Targowisko XXI wieku miało być. Buahahahaa!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.