W tym tygodniu wylano asfalt na odcinku ulicy Żeromskiego od Dąbrowskiego do Sienkiewicza oraz od Narutowicza do Sienkiewicza. Studzienki kanalizacji deszczowej tymczasowo zabezpieczono betonowymi płytami. Mieszkańcy z utęsknieniem czekają na to, kiedy z ulicy będzie można korzystać.

Asfalt na części ulicy Żeromskiego został już ułożony. Mieszkańcy czekają na udostępnienie ruchu w tej części ulicy. Fot. Dorota Grąbczewska

– W piątek mamy naradę z inwestorami i najprawdopodobniej wtedy zapadną decyzje dotyczące puszczenia ruchu w części ulicy Żeromskiego, choć na ulicy będzie wylana jeszcze warstwa ścieralna asfaltu. Te prace będą wykonane jednak na końcu, gdy wszystkie roboty w ul. Żeromskiego zostaną zakończone – mówi Robert Kaczmarek, właściciel firmy Elvis, wykonującej inwestycję.

Chodnik po obu stronach ulicy, aż za SP2, jest już ułożony. Do zrobienia zostały tylko wjazdy. Ten odcinek ulicy jest najbardziej newralgiczny, bowiem przy ulicy znajdują się markety: TESCO, Pepco, Rossmann i oczywiście szkoła, do której dojeżdża autobus dowożący dzieci.

Więcej o przebiegu inwestycji, która ma być zakończona do 16 listopada, przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.