Już w najbliższy weekend 24 i 25 marca na Starym Rynku w Łowiczu zostanie zorganizowany pierwszy w naszym mieście Kiermasz Wielkanocny. A zaraz po jego zakończeniu na rynku stanie, mierząca aż 4 metry pisanka w łowickie wzory.

W weekend poprzedzający Święta Wielkanocne na Starym Rynku ma stanąć 12 drewnianych domków, w których od godz. 10.00 do 18.00 swoje wyroby będą prezentować przedsiębiorcy i twórcy rękodzieła artystycznego. Nie zabraknie na nich m.in. pisanek, palemek i świątecznych wypieków.

Dwudniowy kiermasz został wypełniony atrakcjami dla mieszkańców Łowicza. W sobotę 24 marca od godz. 12.00 zostanie otwarta strefa animacji dla dzieci, w której będą m.in. dmuchany zamek i tor przeszkód. Na rynku ma pojawić się pokaźnych rozmiarów babka wielkanocna, która będzie pokrojona i rozdana między mieszkańców. W programie jest też występ kapeli góralskiej. Atrakcje powrócą na Stary Rynek w niedzielę.

A już następnego dnia po zakończeniu kiermaszu zostanie na nim ustawiona nietuzinkowa, bo mierząca aż 4 metry podświetlana ledowo pisanka. Jajko ma być ozdobione łowickimi wzorami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.