Odbiór śmieci z terenu gospodarstw z terenu gminy Kiernozia będzie od początku stycznia przyszłego roku kosztował sporo więcej niż do tej pory. Stawki za odbiór odpadów wzrosły o 55%.

Do tej pory mieszkańcy gminy Kiernozia płacili 10 zł miesięcznie za odbiór odpadów zbieranych selektywnie oraz 19 zł w przypadku gdy nie były one przez gospodarzy segregowane. Nowe, uchwalone przez radnych jednogłośnie, stawki będą wynosiły odpowiednio 15,50 zł i 31 złotych.

Podjęta przez radnych uchwała jest konsekwencją przetargu nieograniczonego na odbiór odpadów. Co prawda nie został on jeszcze ostatecznie rozstrzygnięty, ale po otwarciu ofert wiadomo, jakie ceny w nim zaproponował jedyny oferent, firma Tönsmeier Centrum.

Do tej pory gmina płaciła miesięcznie za odbiór śmieci z terenu gminy około 30 tys. zł, po zmianie stawek będzie płacić 45.400 zł.

Sesja Rady Gminy w Kiernozi
Sesja Rady Gminy w Kiernozi

– Możecie podjąć uchwałę (z nowymi, znacznie wyższymi stawkami – przyp. red.) albo zobligujecie nas do ogłoszenia drugiego przetargu, ale cena może być jeszcze wyższa. Niestety mamy w tej kwestii monopol – mówiła wójt Beata Miazek.

Radni, po krótkiej przerwie na wypracowanie opinii przez komisje, zdecydowali że podejmą uchwałę o podwyżkach. – Nie możemy nic z tym zrobić, nie mamy innego wyjścia – mówił m.in. przewodniczący Komisji Rewizyjnej Marek Kwiatkowski.

Głosowanie było jednomyślne, wszyscy radni zaakceptowali konieczność wprowadzenie podwyżek.

Gmina Łowicz: drastyczna podwyżka stawek za śmieci

W kolejnej gminie znacznie drożeją odpady, Tönsmeier tłumaczy

39 komentarzy

 1. Prośba do Subiektywnego.
  Proszę podać stawki w sąsiednich gminach to będzie jakieś porównanie. Może wtedy komentarze będą adekwatne do sytuacji.

 2. Niby pan subiektywny pisze że nie jest związany z gmina kiernozia ale sam regularnie jak pisze ma wgląd w urzędzie gminy i broni lizodupka każdy powinien wiedzieć o kogo chodzi

 3. Radni nowi dostali upominek od Pani wójt i zadowoleni . Pójdą odpierdolą sesje i na smieci jest. Zresztą co o nich mówic Barany to są nic sie nie odezwią na temat zarobków Pani wójt nic nie odezwią sie moze pomyslmy zeby te smieci tak nie były drogie pani wójt powiedziała ze nie mamy co negocjowac bo jeszcze wiecej bedziemy płacic to ciumoki sidedzą i niech sie dzieje . A Jaruzelski zadowolony aby okular zmienia tez nic nie powie bo Beatka by była zła i juz bliskosci by nie było;) Pozdrawiam;)

 4. Do Kingi.
  Proszę podać konkrety. 30 czy 40 procent to nie 55. Zresztą procent podwyżki nie odzwierciedla obecnej stawki. Proszę podać przykłady, nazwę gminy i aktualną stawkę pieniężną.

 5. Kolejne przetargi w kolejnych gminach kończą się podwyżkami opłat za odbiór odpadów. Podwyżki dla gmin kończą się wzrostem opłat dla mieszkańców o 30, 40 a nawet 80 procent.

 6. Szkoda, że o takich podwyżkach nie mówi się przed wyborami. Być może wtedy wynik wyborów byłby inny. Radni powinni bronić interesów mieszkańców którzy ich wybrali. To jest tak jak z PISEM. Gdy już wygrali, to robią co chcą.

 7. Po zapoznaniu się z nagraniem z pierwszej sesji nasuwa się na myśl jeden wniosek – obecnej Radzie zdecydowanie bliżej do określenia “Rada Marionetek”, aniżeli “Rada Gminy”…

 8. Z tego co pamiętam jak wchodziły płace xa śmieci to nie miały przekraczać 7.20 a teraz co 15.50 no bez przesady nie ma sue kto odezwać

 9. To w gminie lasy i pustkowia będą zawalone śmieciami po tych monopolistycznych podwyżkach, zlikwidujcie odbiór plastyków,szkła bo gmina biedna a odpady zielone to gdzie ma gmina . Przeczytajcie ustawę o gospodarowaniu odpadami

 10. Subiektywny! Jak jesteś taki obeznany to proszę napisz jakie będą stawki w sąsiednich gminach. Będzie wtedy jakaś skala porównawcza.

  • Obserwatorka

   Ten ktoś podając się za subiektywny można wywnioskować że jest związany z urzędem gminy po wypowiedzi stawiam że jest to pani…

 11. Wreszcie Ktos nazwał tego pana W okularach po imieniu lizodupek

 12. I bardzo dobrze mają wyborcy Co chcieli radni teź się nadaja nie mają własnego zdania tylko Co pani wòjt powie tak musi być brawo tak trzymajcie

 13. W pełni zgadzam z OBSERWATOREM .Monopol to ulubione słowo w Gminie Kiernozia.Problem polega na tym ze my wciąż wybieramy mniejsze zło.A to mniej sze zło urasta potem do giganata.Chęć podjęcia NEGOCJACJI wązała by się z tym że ktoś poprostu by stracił z szerokiego otoczenia ,,rękę reka myje,, Można się oburzać proszę bardzo ale proszę nie opowiadać ludziom głupot że się nie da. Jak odwolanone są te kawałki dróg które zostały wyremontowane w cudysłowie oczywiście …myśle że lepiej już było …A ludzie wcale nie są zaściankowi …O nie …poprostu widzą jak to wszysto wygląda …

 14. Do SUBIEKTYWNY tak ładnie piszesz aż się chce stwierdzić że jesteś pracownikiem UG Kiernozia,a co napiszesz jak ta sama firma zabierająca odpady z OSMOLINA gm.Sanniki miała stawkę 8zl.gdy na naszej gminie było 10zł.Wynika z tego,że cena zależy tylko od chęci podjęcia negocjacji z obu stron.

 15. Subiektywny

  Jakże niezwykle zaskakujące jest zaściankowe myślenie w XXI wieku. Ludzie prowadzący własne działalności gospodarcze, znające system podatkowy, procedury przetargowe i reguły obliczeń w myśleniu o kwestiach społecznych przejawiają stanowisko charakterystyczne dla… No właśnie. Ciężko stwierdzić kogo. Jakże łatwo jest krytykować nie znając odpowiednich danych. Jakże łatwo jest szkalowac przedstawicieli wybranych przez społeczeństwo, w tym „lizodupa w okularkach”, który dla tej gminy poswieca wiele godzin czasu, który mógłby poświecić na cele własne.

  • Subiektywny

   . Czemu nikt z Szanownych „Odważnych” nie postanowił choćby kandydować do Rady Gminy. Ordynacja RP daje raką możliwość każdemu obywatelowi, który ukończył 18 lat. Jednakże nikt nie decyduje się tego podjąć. Obserwując poczynania niektórych urzędników i radnych od wielu lat jako osoba zupełnie niezwiązana z gminą, śmiem twierdzić, że Rafa i Wójt kadencji 2014-18 odwalili kawał dobrej roboty. I nie jest to tylko moja subiektywna ocena. Jest to zauważane przez przedstawicieli władz powiatowych i wojewódzkich.

   • Subiektywny

    . I proszę Państwa, możecie mi uwierzyć na słowo, że z tej niedorzecznej podwyżki Urząd Gminy nie czerpie żadnych korzyści. Dokumentacja przetargowa jest dostępna dla każdego. Jeśli wpłynęła jedna oferta, to żadna oferta nie wpadła pod biurko. I niestety skutki monopolu tej firmy będą odczuwali wszyscy mieszkańcy nie tylko tej Gminy.
    Wystarczy kilka deko rozsądku… ale zdrowego

   • Tak tak..podobno pewien pan w województwie to widział najwiecej 😉 tzn. zauważył

   • Obserwatorka

    Czy ta osoba podając się za subiektywny to jest ktoś z urzędu gminy chyba po wypowiedzi można wnioskować że jest to pani…

 16. Trzeba było swoje wielkie d….. ruszyć i jechać negocjować a nie tylko się pindrzy. To nie tylko zakrapiane imprezy ale ciężka praca na rzecz mieszkańców.

 17. Za rządów wójta Kaźmierczaka przynajmniej część radnych była przeciwko podwyżkom. Teraz wszyscy są zgodni, nie ma żadnego sprzeciwu. Co to za rada? Czy po to was wybieraliśmy, żeby teraz nie było nas stać na chleb ze smalcem.

 18. Kto dostanie 500 plus, ten wie , że żyje. A cała reszta składa się na to 500 plus i im nikt nie dołoży do podwyżek śmieci czy podatków.

 19. Ta nasza rada to wogóle pajace a lizodup w okularkach niech sie zajmie robotą w okół sie bo gdzie sie nie obejrzysz to jest, Jeszcze troche to by w dype zajrzał;) Pozdrowienia dla nich wszystkich a Pani wój to pierdoli bo ona w łowiczu płaci mniej podejrzewam a zresztą ją stac. Druga jak by była rosądniejsza to by powalczyła i wynegocjowaława ale jak sie palanty zgodziły to teraz mamy. Jeszcze niech dojebią podwyzke za scieki to juz wogóle bede miał na utrzymanie rodziny Pozdrawiam Panią wójt i jej rade 😉

 20. Śmieci śmieci ale od przyszłego roku wzrost prądu o statystycznie 30% paliwo w górę. Podziękujmy PiS niech tak dalej rządzą, ale ludzie nie martwcie się dostaniecie 500+

 21. Było wybrać Kordiana.Prosioki by wam misił za darmo.Tera nie płaczta.

 22. Kiernozianka

  Taki mały bonus….powyborczy….
  Ciekawe co będzie dalej….

 23. Kubuś Puchatek

  Tak wysoka podwyżka to zwyczajny skandal. Czy koszty Toensmaierowi też wzrosły o 55 procent? Świadczy ta podwyżka też o tym, że niemieckie biznesy w Polsce coraz lepiej się kręcą. A co na to dyrektor Toensmaiera w mieście Łowiczu, jednocześnie szef biura posła Bejdy? Za przyzwoleniem co poniektórych pseudopatriotów stajemy się coraz bardziej krajem neokolonialnym.

 24. Mieszkaniec

  A z czego by sie bawili przecież na imprezy musi być. To jest chore żeby tyle płacić za śmieci.

  • Subiektywny

   Dokumenty z postępowania przetargowego są do wglądu w Urzędzie. Polecam odwiedzić (sam robię to regularnie) i sprawdzić jakie są koszty. Urząd z tego tytułu nie ma dochodów

 25. A i żeby jeszcze na bankiety i bankieciki wystarczyło …bo bawić się i pić trzeba… a teraz musimy my mieszkańcy nadrobić deficyt…porażka

 26. Brawo,, Rada ,,pojeła, ,Rada,, uchwaliła i,, Rada,, będzie się za to chwaliła.Tłumacząc swym wyborcom że jest monopol…i oni nic nie moga zrobić tylko uchwalić i podnieść stawki !!! A Rada będzie radna i bezradna…Można podnieść stawki ale bądżmy rozsądni !!!zaraz zostaną podniesione podatki pewnie też o 50% bo trzeba przecież nie zapomnieć o podwyżkach dla osób które tak bardzo wykazują się żeby nam ułatwić życie w naszej małej ,,ojczyżnie,,

 27. Płatność od ilości osób jest bardziej sprawiedliwa niż od gospodarstwa domowego. Wieksza liczba osób w gospodarstwie produkuje przecież więcej śmieci. Nie do przyjęcia jest natomiast skala podwyżki. Rok temu podniesiono z 8 na 10 zł, co już nie spodobało się mieszkańcom, no ale teraz 15,50 to już chyba przesada. Komu rosną pensje lub emerytury w takim tempie?

 28. Mieszkaniec

  Zaraz nie tylko śmieci pójdą w górę brawo

 29. To zaczyna być poprostu śmieszne śmiecie powinny być płacone od gospodarstwa domowego a nie od osoby.Takie ceny są nie adekwatne do ilości śmieci!!
  Nowa kadencja zaczyna się od wkur… mieszkańców gminy!Brawo…

  • Subiektywny

   Tyle, że stawka została wyliczona na podstawie oferty. Niestety te kwestie nie są zależne od Rady. Żaden inny oferent się nie zgłosił i to prosta matematyka, czyli przeliczenie kwoty miesięcznej na mieszkańca, spowodowała taką różnicę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.