Zespół Pieśni Ludowej „Kiernozianie” oraz kapela przy nim działająca wznowiły próby. Został też uruchomiony nabór do zespołu.

Kiernozianie podczas poprzedniej edycji Mixera Regionalnego
Kiernozianie podczas poprzedniej edycji Mixera Regionalnego, fot. GOK Kiernozia

Osoby zainteresowane wstąpieniem do „Kiernozian” i mające już – przynajmniej podstawowe – umiejętności wokalne, powinny przyjść na jedną z piątkowych prób o godz. 17. – Nabór do zespołu prowadzimy w sposób ciągły, z wakacyjną przerwą. Zapraszamy osoby w różnym wieku, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe – zaprasza kierowniczka zespołu Bożena Olczak.

W najbliższym czasie zespół i kapelę będzie można obejrzeć m.in. podczas dożynek wojewódzkich w Piątku, w niedzielę, 28 sierpnia oraz w niedzielę, 4 września na Scenie Regionalnej Piotrkowska – Pasaż Schillera w ramach dużej łódzkiej imprezy Mixer Regionalny.

Tego dnia będzie można obejrzeć na scenie regionalnej występy innych zespołów z naszych okolic. O godz. 11.00 wystąpi Dziecięcy Zespół Ludowy Krzewina z Bobrownik, o 12.00 Zespół Pieśni Ludowej „Kiernozianie” wraz z kapelą, a o 13.15 Estradowa Orkiestra Miasta – Gminy Stryków.

Poprzedniego dnia (27 sierpnia) na scenie regionalnej zaprezentuje się o godz. 13.00 Zespół Dziecięco Młodzieżowy „Tęcza” działający przy GOKiS w Łyszkowicach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.