Praktycznie w każdy piątek i sobotę, gdy na łowickim targu jest najwięcej handlujących i kupujących, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu karzą mandatami kierowców, którzy zaparkowali swoje samochody na chodniku i ścieżce rowerowej przy ul. Piłsudskiego.

Interweniujący policjanci na ul. Piłsudskiego w Łowiczu.

W sobotę, 3 czerwca nie było inaczej. Około południa widać było patrol policji, który wystawiał mandaty kierowcom łamiącym zakaz. Dotyczyło to kilku aut. – Rozumiem, że kierowcy chcą zaparkować samochód jak najbliżej targowiska, ale ścieżka rowerowa jest dla rowerzystów, ma poprawiać bezpieczeństwo jadących jednośladami, tu w sąsiedztwie tagu w dzień handlowy jest niezbędna – skomentował tę sytuację na co dzień poruszający się głównie na rowerze Adam Skomiał z Łowicza.

Opinia części kierowców pojazdów jest zupełnie inna. – Policjanci wykazują się nadgorliwością, przecież w sąsiedztwie trwają prace, część parkingów jest zamknięta, bo powstały tam głębokie wykopy – powiedział nam pan Zygmunt z Łowicza.

A jakie jest zdanie naszych czytelników? Czekamy na komentarze.

6 komentarzy

 1. Zwolennik chodników dla pieszych

  Powinno być jak w Niemczech bezwzględny zakaz parkowania na chodnikach a ile tam mają samochodów więcej jak u nas ibyło by po sprawie sam jestem kierowcą i nie pamiętam kiedy bym stanął na chodniku autem !!! Chodnik to chodnik wg przepisów 1.5metra od krawędzi chodnika ma być wolne dla pieszych a kto tak parkuje wystarczy zobaczyć na ulicy Sikorskiego czy Konopacki ego cóż się dzieje na chodnikach nie mówiąc o Zduńskiej czy krakowskiej a gdzie jest policja i mandaty za źle parkowanie???!!!! Może się to wkońcu zmieni

 2. Skoro samochody stoją rządkiem na chodniku na Sikorskiego od Gimnazjum nr 1 do świateł, to dlaczego Ja Piechur nie mogę sobie postać na jezdni??? Wniosek jeden: samochody i wszelkie inne pojazdy na jezdnię, piesi na chodniki i sprawa załatwiona. A na Kaliskiej parking świeci pustkami. Wystarczy przejść parę kroków.

  • Ale tylko wtedy ten parking jest wolny kiedy skończą się zajęcia szkolne. Spróbuj wjechać w czasie zajęć szkolnych. Zapomniałeś jak chodziłeś do szkoły, chyba jej wyjątkowo niel ubiłeś. Nauk jest potęgą.

 3. Niestety wielu kierowców parkuje gdzie chce i jak chce niezwazajac na znaki nie ważne jest czy to chodnik czy ścieżki rowerowe im wolności parkować gdzie im się podoba najlepiej by więc wjechali do sklepu.Problem jest nie tylko na Piłsudskiego ale też na Tuszewskiej przy kościele Chrystusa Dobrego Pasterza

 4. A co za różnica skoro rowerzyści w Łowiczu i tak wolą jechać po jezdni? Niech stoją, przynajmniej widać ze ktos korzysta….

 5. To że w dni handlowe w piątki i soboty jest dużo kupujących, to normalne.
  Czy sprzedający nie mogliby wszyscy wjechać na plac targowicy?
  O możliwości ustanowienia lub dobudowania nowych miejsc nie wspomnę.
  Oczywiście możnaby parkować na ul. Sikorskiego na chodniku w kierunku Agrosu.
  Ale hrabiostwo z bloku załatwiło znak zakazu parkowania.
  Miasto powinno na targowicy zarabiać, ale wszyscy pozostali są przeciwni i policjanci skrupulatnie to wykorzystują. A święte krowy rowerowe utrudniają jeszcze bardziej i na jezdni robią sobie pogaduszki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.