Kilkanaście razy interweniowali strażacy w związku z intensywnym wiatrem, który wczoraj (30 września) występował w naszym regionie. Na szczęście, nie były to zdarzenia poważne.

Powalone drzewa oraz nadłamane konary – z takimi zdarzeniami najczęściej borykali się strażacy. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w Strykowie, gdzie ok. godziny 15.00 przewrócone drzewo uszkodziło dwa samochody osobowe zaparkowane w okolicy ul. Kościuszki.

Skutki wichury przy ul. Kościuszki w Strykowie

Sporo czasu druhowie poświęcili również na usuwanie nadłamanych konarów ogromnych topoli, które utrudniały komunikację na ul. Starowiejskiej w Dobrej.

Straty ponieśli także mieszkańcy jednego z budynków przy ul. Zgierskiej w Głownie, gdzie nadłamany konar drzewa upadł na ścianę, wybijając okno.

Przez cały dzień strażacy usuwali skutki wichury na terenie niemal całego naszego rejonu, m.in. w Kadzielinie, Sierżni i Anielinie (w tych miejscowościach dwukrotnie), a także na wielu ulicach Głowna oraz Strykowa.

1 komentarz

  1. Straż pożarna zasilała również w energię elektryczną urządzenia medyczne w szpitalu w Glownie.Powodem interwencja straży byl niedziałający agregat prądotwórczy szpitala.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.