W sobotę 12 stycznia łowiccy policjanci skontrolowali prawie 230 kierujących w ramach ogólnopolskiej akcji „Alkohol i narkotyki”. Jej celem było ujawnienie i ukaranie osób, które prowadzą pojazdy w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem substancji psychoaktywnych, ale przy okazji wyszły na jaw także inne przewinienia kierowców.

Tuż przed godz. 8.30 w Jamnie, kierujący Fordem 54-letni mieszkaniec powiatu łowickiego miał 1,4 promila alkoholu w organizmie, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

0,4 promila alkoholu miał 51-latek z powiatu łowickiego, zatrzymany o godz. 12.30 w Goleńsku, trochę więcej wydmuchał 46-latek z powiatu łowickiego, zatrzymany w Kocierzewie Południowym przed godziną 16. Kierujący stracili prawa jazdy, grozi im kara aresztu albo grzywny.

Podczas akcji „wpadł” także nietrzeźwy rowerzysta. Policjanci zatrzymali także dwa uprawnienia do kierowania z innych przyczyn, tj. utrata ważności oraz przekroczenie prędkości. 49-latek z powiatu łowickiego w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 61 km/h, jadąc przez miejscowość Wrzeczko po godz. 21.00 z prędkością 111 km/h.

Podczas działań wyszło też na jaw, że podróżujący Toyotą Yaris 28-latek z powiatu sochaczewskiego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentowanie nie jest możliwe.