W czasie wiecu wyborczego Andrzeja Dudy, który 20 lutego miał miejsce na Nowym Rynku w Łowiczu, do prezydenta podszedł mężczyzna, który dziękował mu za program 500+. Nagranie, udostępnione na Twitterze przez Marcina Kędrynę – dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP obiegło wiele mediów. Komentowane było różnie – w zależności od poglądów politycznych.

Jacek N. dziękuje prezydentowi za Program 500+. Kadr z Twittera Marcina Kędryny

Mężczyzna powiedział: – Panie prezydencie, chcę panu tylko podziękować za program 500+. Jestem ojcem piątki dzieci, gdyby nie pański rząd, moja córka by nie studiowała. Jest na trzecim roku medycyny we Wrocławiu. Dziękuję za pomoc. Żaden rząd się nie interesował moimi dziećmi. Dziękuję.

Mówił to łamiącym się głosem, a w oczach miał łzy.

Udostępniający ten film (lub zrzuty z ekranu) internauci zadawali pytanie, kim jest ten mężczyzna. Sam Marcin Kędryna napisał o nim “mieszkaniec Łowicza”. Internet obiegł też fake news, że jest to Andrzej Górczyński – niegdyś działacz PSL, aktualnie związany z PiS działacz polityczny i społeczny, obecnie członek Zarządu Województwa Łódzkiego. To z pewnością nie jest on!

Żyjemy w małym środowisku nietrudno było się nam dowiedzieć, że faktycznie wzruszony ojciec to Jacek N. z gminy Kiernozia. Mężczyzna faktycznie ma kilkoro dzieci i jego córka studiuje. Jest znany m.in. z tego, że w czasie Dni Kiernozkiego Dzika, organizowanych w parku Łączyńskich w Kiernozi był bezkonkurencyjny w konkursach siłowych. Również przez kilkunastu laty, gdy Łowicz odwiedził strongman Mariusz Pudzianowski, pan Jacek chętnie zgłosił się do konkursów z udziałem publiczności. Nieźle sobie w nich radził.

Andrzej Górczyński jest dużo bardziej rozpoznawalną postacią, jego gospodarstwo położone jest Wola Kałkowej w gminie Bedlno, a częściowo w gminie Zduny. Był przez wiele lat prezesem Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, potem zastępcą dyrektora KRUS w Łodzi, jest członkiem OSP. Ma dwoje dzieci. 

Strażacy z OSP Wola Kałkowa z prezesem Cezarym Jarosem (z figurą św. Floriana), Andrzejem Górczyńskim wiceprezesem (trzeci od lewej) dziś również wicemarszałkiem województwa łódzkiego oraz naczelnikiem Grzegorzem Kucharskim (drugi od lewej) dziś radnym Gminy Bedlno. Fot. Dorota Grąbczewska
Strażacy z OSP Wola Kałkowa. Trzeci z lewej Andrzej Górczyński. Fot. Dorota Grąbczewska – Nowy Łowiczanin

206 komentarzy

  • A redakcja Łowiczanina taka sama wiarygodna jak rządowe Wiadomości!

  • Niebywała sztuka, nie pracuje , ma pieniądze, czas na relaks i udział w rożnych imprezach, rozwijanie umiejętności kulinarnych chociażby te kaczki nadziewane, można, można …..

 1. szlachta nie pracuje i pobiera 500+

 2. Wszystko pięknie, tylko mały paradoks wypowiedzi…. 500+ dostają rodzice na dzieci do 18roku, a studenci mają nieco więcej. Wobec tego jak program pomaga studentom??! Nijak! A szkoda….

  • Wystarczyłoby pomyśleć, ale po co. Dzięki 500+ ma mniejsze wydatki na młodsze dzieci i dlatego może sfinansować studia córce…

 3. Jak zwykły człowiek pobiera +500 to odrazu wyzywa się go od nie robów itd. Ale jeśli bogaci idą do mopsu po wniosek o pincet plus to się nikt nie odezwie, pi prostu mu się należy.

 4. Mam nadzieję że wyborcy którzy znają Jacka ocenią przekaż rządowej TVP i wyciągną wniosek..

  • Zdenerwowany

   Dokładnie. Bo to granda, draństwo i totalna obłuda. Jak tak można? Do tej pory uważałem PIS za “mniejsze zło”, ale po czymś takim nigdy w życiu nie zagłosuje na to coś.

 5. No nie wytrzymam...

  Zapraszamy do Kiernozi niezależną telewizję.

 6. No nie wytrzymam...

  Może wreszcie pani redaktor zabierze głos i napiszę jaka jest prawda? Nie wstyd Pani???

  • bo mnie zaraz coś trafi

   Dokładnie a po dzisiejszym materiale w tvp1 myślę że ten facet jest głupszy niż ustawy pisu on chce dzieci nauczyć kultury i tego żeby szanowały innych o kur…. zaraz pęknę ze śmiechu przecież to największy cham i prostak w całym państwie polskim i prawdą jest że dwie lepkie rączki to jego zródło utrzymania czemu to takie tvp1 nie poszło obejrzeć włości wielmożnego tylko na drodze chłopka przepytali i powiedzieli co wiedzieli a w rzeczywistości nic nie wiedzą

   • Ludzie przejrzyjcie wreszcie

    A co w tym dziwnego? TVP i Telewizja Korei Północnej powinny wymieniać się doświadczeniami.

  • :-D :-D :-D

   Ludzie 😀 Jakie UW, tam nawet zawodowki nie ma.

 7. Mieszkaniec Sokołowa

  Jacek to najbardziej lubi pracować nocą..Wie ile kurek jest w kurnikach, ile jajeczek każda kurka zniesie,co sąsiad ma za stodołą i w garażu… A bardzo często można go spotkać na rynku w Kiernozi i Kozłowie jak zajmuje się sprzedażą….a czego to proponuję zapytać policji…bo ona dobrze go zna… chyba że Jacek ma immunitet?.

 8. Sołtys z Polanki

  Jutro Prezydent Duda będzie w Sochaczewie.Dajcie znać troskliwemu Ojcu z Sokołowa

 9. Obiektywny

  Poprzednie rządy rujnowały Polskę dla swojej prywaty(co obecnie robi opozycja okłamując ludzi) dieląc się zyskami i łapówkami między sobą,zaś obecny inwestuje w Polskę.Starcza na opiekę socjalną i na wszystko,na co tamci nie mieli pieniędzy.To jest zasadnicza różnica.Lepiej przestali by wojować i kłamać,ludzie są mądrzy i nawet zakłamany TVN na ich usługach im nie pomoże.

  • Jak ty piszesz o TVN?Przecież to stacja,należąca do koncernu amerykańskiego(sojusznika)Discovery!PIS już dawno by przejął TVN,lecz wujek Sam pogroził palcem!Sam Departament Stanu USA interweniował w tej sprawie!Oglądaj TV trwam i TVP info pis,a dobrze wyjdziesz na tym!

 10. Ot i nasza zawistna,obrzydliwa opozycja!Okradała Polskę i Polaków bez opamiętania,a teraz człowieka z błotem miesza tylko dlatego,że podziękował Prezydentowi za wykształcenie córki.

 11. My wybraliśmy i niech rządzą a komu się nie podoba to jest takie przysłowie…
  Po wyborach to pocalujta w dupę wójta

 12. Ja tam nikomu nie żałuję. Zapłaciłem rachunek za prąd. Zużyłem mniej, ale zapłaciłem 40 zł więcej. Moje 40+, twoje 40+ i jeszcze innych 40+ to właśnie 500+

 13. Do mieszkańców Sokolowa

  Hej,ludzie którzy znacie Pana Jacka.Czy to prawda że ten pan ciężko pracuje w cukrowni,jak to się chwalił w wywiadach?Zastanawia mnie,dlaczego nie zgłosił na policje zawiadomienia na osoby,które go rzekomo szkalują!Jaka jest prawda?

 14. Do redakcji: jak mam rozumieć treść ostatniego zdania “…OSP, a przede wszystkim na dwoje dzieci.”?

 15. No wyszło Szydło z worka a wystarczyło .
  2015 – Wystarczy nie kraść
  2016- My nie kradniemy nam się po prostu należy.
  2017 – Inni też kradli.
  2018 – Inni kradli więcej.
  2019 – Kradniemy zgodnie z prawem.
  2020 – Wygraliśmy i teraz my kradniemy i co nam zrobicie.
  DOTARŁO wyborco.

  • Dziwne to,że poprzednia ekipa rządząca krajem kradła na potęgę!Pokażcie mi chociaż jeden przypadek skazania kogoś,za te kilkaset miliardów,jak piszą trole Pisowskie!Przecież pis rządzi już ponad cztery lata,organy ścigania kontroluje szeryf Ziobro i jego ludzie!Podajcie Pisiory choć jeden przykład,zanim coś napiszecie!

   • Rozsądny

    Wiesz, tak na dobrą sprawę to NIKT nie kradł. Kradzież to przywłaszczenie sobie wbrew przepisom prawa cudzego mienia. Natomiast jeśli ktoś zgodnie z przepisami ciągnie państwową kasę np: z dotacji czy bycia w zarządzie spółek państwowych – cóż, to niestety nie kradzież, bo jest to w 100% legalne. Podobnie nie można skazać kogoś za to, że nie udało mu się zwalczać wyłudzania podatków np: zwrotów VAT na lipne faktury. Zarówno PO jak i PiS oskarżają się o ‘kradzież’ przez co poziom debaty publicznej pikuje w dół. Co najwyżej można dywagować nad tym, kto jest bardziej niegospodarny lub mniej efektywny w uszczelnianiu systemu podatkowego. Nieudolność (dopóki nie zostanie udowodnione, że było to celowe przymykanie oczu – co jest praktycznie niemożliwe) – NIE jest karalna.

  • A jeszcze nam tu jakaś JUDEOPOLONIE szykują i do wojny z Rosją pchają żeby jak najwięcej Polaków wykrwawic a później starszych braci w wierze tu przywiezc!

 16. Zanim został zaprzysiężony rząd, już było wycie totalnej opozycji, że Polska pod rządami PIS się zawali.
  Miało nie starczyć funduszy na program 500+,
  miało nie starczyć na obniżenie wieku emerytalnego.
  Wszystko pod rządami PIS miało być szkodliwe dla Polski.
  Miała też być łamana Konstytucja i niszczona demokracja.
  Minęły 4 lata i co mamy?
  Przywrócono wiek emerytalny z 67 lat na 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
  Program 500+ działa i to sprawnie.
  Ludzie w wieku ponad 75 lat mają większość lekarstw za darmo.
  Uruchomiono w Szczecinie program odbudowy stoczni.
  Odkupiono bank PKO SA.
  Przedsiębiorcy płacą nie 19 a 15% a teraz do 9% podatku CIT.
  Podniesiono płacę minimalną z 1750 zł do 2600 zł/Br.
  Podniesiono minimalną stawkę godzinową.
  Podniesiono emerytury i zwiększono dodatek dla matek dzieci inwalidów,
  jest odprawka 300 zł dla uczniów.
  Jest 13stka dla emerytów.
  Wprowadzono program Maluch+.

  • Super napisane…. A Polska miała być taka w,, ruinie,,? Jak to mówiła najlepsza premier po 89. A tu proszę na wszystko stać? Tylko tyle że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł aby rozdawać nie swoje….. Tylko obywateli pieniądze

   • Rozsądny

    Ale o co wy się kłócicie? 😀 Przecież to nic nowego, że opozycja – czy to w formie PO czy PiS czy SLD – zawsze neguje jakiekolwiek sukcesy rządu oraz wyolbrzymia porażki. Niestety takie są skutki 2-blokowego systemu, połączonego z wysokim progiem wyborczym i metodą liczenia głosów d’Hondta – promuje to system 2-blokowy, gdzie ‘ten co nie z nami to przeciw nam’ i nie opłaca się szukać porozumienia.

  • No i właśnie dzięki temu rozdawnictwu się zawali – socjalizm w natarciu

 17. PiS - Przeproście i Spi....e

  Dość okradania polaków przez PiS, same afery: PCK, GET BACK, SKOKI, srebrne wieże a pisowski działacz sutener bananan trzyma w domu 200 tyś zł. i mówi że tak robi bo nie wierzy bankom. Co więcej trzeba, nigdy więcej pis i złodziejstwa i afer.

  • Rozsądny

   A dlaczego nie może trzymać swoich pieniędzy w domu? Serio pytam. Czy to zakazane? NIE. Czy podejrzane? Trochę. Ale aby było przestępstwo to pieniądze muszą być z nielegalnego źródła, więc najpierw to trzeba udowodnić. Dopóki NIE jest ktoś za coś skazany prawomocnie – jest NIEWINNY.

 18. POstkomuna z PO-PSL nie ma moralnego prawa do rządzenia.
  8 lat rządziliście, dla dzieci, dla uczniów NIC nie daliście.
  Mafie watowskie i innej maści złodzieje czuli się jak rekiny w wodzie
  – ukradli ok. 250 miliardów (250 000 000 000) złotych.
  Przypomnijmy jakie za PO-PSL czy SLD-PSL było bezrobocie.

  • A gdzie tych złodzieji pozamykali??? Nic nie mówią, nic nie piszą. Tylko tymi swoimi się chwalą, PCK, NIK, itd

   • Rozsądny

    Już wcześniej to napisałem. Kradzieży w wykonaniu polityków nie było, nie ma i nie będzie. Wykorzystywanie legalnych dróg i mechanizmów by rodzinkę upychać na dobre państwowe posady nie jest przestępstwem. A aby nieudolność w walce z wyłudzeniami VATowskimi uznać za przestępstwo trzeba by udowodnić celowość takiej nieudolności oraz czerpanie korzyści finansowych z tego procederu.

    • Co nie zmienia faktu że chwalą się tylko swoimi… 4 Miśki z Wrocławia,Koguty, pokoje na godziny itd

 19. W czym są lepsze matki czwórki dzieci od tej,co ma troje,36lat pracy i pracując na pełny etat miała umowę śmieciową,tak że nawet do emerytury wylliczane ma z groszowej śmieciowej a nie z najniższej krajowej,gdyby wtedy nie pracowała,tak jak one?

  • Rozsądny

   W niczym. Po prostu urodzenie i wychowanie dziecka to nie jest ‘robienie bachorów na 500+’ jak to sugerują niektórzy. To ciężka praca, która hamuje rozwój zawodowy. Dlatego powinno być to inaczej rozwiązane np: dodatek do każdego dziecka wychowanego, a nie poprzez próg od 4+ dzieci.

 20. A kiedy wreszcie doczekamy się emerytur stażowych,żeby docenić tych,którzy naprawdę pracowali?

  • Rozsądny

   Brawo! Przecież właśnie TAK działają systemy prywatnych emerytur – aby uzbierać odpowiedni poziom emerytury to masz w umowie jak długo musisz odprowadzać składki o określonej wysokości. I jakoś ten system działa lepiej niż patologia z sztywnymi ramami wieku emerytalnego.

 21. Janie,według Ciebie nieroby pisowskie to ci,którzy chcą,aby pieniądze były inwestowane w rozwój Polski(widać,jak rozkwita i rośnie w siłę),czy ginęły w kieszeniach skorumpowanych złodziei i ubeckich zdrajców,jak za poprzednich rządów?Widzisz,jak,,ręka rękę myła”),chociażby po rozmowach Milera z Kulczykiem o Wałęsie,po wyłudzonych kamienicach w miastach,bo Sądy też są ich,jak sami powiedzieli.Tylko nie powrót do tego skorumpowanego bagna!

 22. Za rok ponownie rozdanie OSCARÓW, mamy pewną nominację.

 23. Pamiętam rządy Milera i jego kliki.Człowiek pracował na umowę za 100zł.mies.i cieszył się,że ma pracę(oczywiście na cały etat),bo trzeba było z czegoś żyć.Dawid niech zacznie szanować ludzi,to pracowników miał będzie bo niektórzy pracodawcy żyją w tamtych latach i mają się za ekonomów

 24. Masz rację Znam samotną matkę trojga dzieci,która zarabiała najniższą krajową(dochód na cztery osoby i nic więcej),a syn na politechnice nie dostał stypendium socjalnego ani akademika.Dostał natomiast syn wójta jednej z podłowickich gmin,w dodatku handlującego po rybkach końmi(socjalne),taki miał mały dochód.Nawet takie przekręty za tamtych rządów były możliwe.Dlatego mamy wykształconych nieuków.Brawo PiS.

 25. Wreszcie będziemy mieć wykształcone kadry.nie mongołów po mazowieckich,bo kształcili się tylko ci,których było na to stać

 26. Lepiej dać naturalnym rodzicom,niż odbierać jak,za PO-PSL i 20tys.płacić na utrzymanie jednego siecią w domach dziecka(a były to głównie pochodne pensji pracowników-premie itp.)lub ogromne pieniądze płacić rodzinom zastępczym,które robiły z tego źródło utrzymania i katowały dzieci

 27. Pisior z krwi i kości

  PO zapowiadali że gdyby doszli do władzy to 500 plus by zostało i 13 sta emerytura więc po co “szczekacie”

  • POdszywaczu POstkomunustyczny,
   8 lat rządziliście, dla dzieci, dla uczniów NIC nie daliście.
   Mafie watowskie i innej maści złodzieje czuli się jak rekiny w wodzie
   – ukradły ok. 250 miliardów (250 000 000 000) złotych.
   Przypomnijmy jakie za PO-PSL czy SLD-PSL było bezrobocie.

   • Wymień choć jednego z tych”winowajców”którzy ukradli te250 miliardów(!?)który został skazany przez pisowski wymiar sprawiedliwości!Z checią poczytam!

  • Rozsądny

   Cóż, bo to działa tak. NIE ważne co zrobi dany rząd. Ważne KTO rządzi. Czyli: Sytuacja A: PO rządzi i wprowadza 500+ do każdego dziecka – wyborca PO: ‘super program! pomaga rodzinie!’; wyborca PiS: ‘omg nie stać nas, zadłużacie kraj’./ Sytuacja B: PiS rządzi i wprowadza 500+ do każdego dziecka – wyborca PO: ‘omg, patologia przepija moje pieniądze, zadłużają kraj nie stać ans’; wyborca PiS: ‘wspaniale, rodziny dostają pomoc, stać na edukacje nas etc’. Naprawdę chciał bym aby było inaczej w Posce 🙁 Aby dyskutowano nad konkretami, skupiano się na pomyśle, a nie tym, czyjego jest autorstwa…

 28. Nieroby pisowskie, darmozjady, pincetplusowicze – do roboty dziady

 29. dno i patolagia to ci co krytykują tego gościa chciał to podziękował żal dupe ściska że po z psl nie umieli rządzić by w polsce żyło się lepiej moje dzieci są dorosłe to wiem jak było ciężko i nigdy razem na wczasach z nimi nie byłem jak już to jechały same na kolonie uczciwie pracuję 36 lat mówi wam to coś niestety uczciwie

 30. Jasiek z Łosin

  On jest nierób i złodziej i kosę w kieszeni ma,normalny człowiek to nie zgodził by się na ten cyrk a ten zadanie wykonał.

 31. Naprawdę to się dzieje??

  Do tej pory Kiernozia mogła pochwalić się Marią Walewską, a tu proszę jaki celebryta nam się objawił. Tylko ci niedobrzy mieszkańcy gminy nie dostrzegli do tej pory tego potencjału. Sztab wykorzystał nagranie i puszczal je non stop, bo było medialne. Szkoda tylko, że nie sprawdził wcześniej kogo promują. Więc trudno się dziwić oburzeniu tych którzy mieszkają w Kiernozi i znają temat. Ale zawsze można ich zdyskredytowac nazywając “trollami”, “kodowcami” i nie trzeba nic wyjaśniać. To było żenujące na początku, teraz już jest absurdalne.

  • Kłania się Stasiek że Stachlewa

   No prowda, tyro ślachta sie dowartościuje w netach na łonym.

   • Debil pisowski

    • Raczej ktoś kto zwraca uwagę na zawiść w komentarzach. Czemu tak boli ludzi w Polsce coś co jest normalne w całej EU? Że z części podatków bogatszych finansowane jest wsparcie dla biedniejszych? Przecież wszyscy są obywatelami i nie można zostawiać części społeczeństwa w gorszej sytuacji. EU to jest projekt gdzie dużą rolę odgrywają programy socjalne i jeśli umiarkowany socjalizm się wam nie podoba – powinniście wręcz rozważyć albo POLexit albo emigrację z Polski do kraju bez socjalu. Zrozumiecie do czego prowadzi koncentracja bogactw w rękach garstki milionerów. Kraj taki przypomina rozsiane fortece-osiedla bogaczy w morzu biedy, gdzie podróż z jednego miejsca do drugiego to wielkie ryzyko. Bo ludzie biedni nie dość, że nie mają wiele do stracenia, to jeszcze są zdesperowani i nienawidzą bogaczy i nie zawahają się porwać/szantażować/obrabować. To są realia krajów z wielkim rozwarstwieniem społecznym.

    • W punkt. Rodacy nie pojmują, że w innych krajach socjal finansowany jest z podatków, a nie z łupienia karawan. Zdecydowanie łatwiej Polakom przychodzi powtarzanie populistycznych haseł, niż myślenie.

  • Nieistotne kto co napisał w mediach, ludzie w okolicy się znają i wiedzą najlepiej o człowieku ze swojej wsi czy gminy. Okazuje się , że media mogą wypromować i zrobić z niego przysłowiowego człowieka roku ale najpierw wypadałoby sprawdzić tego człowieka czy jest godnym reprezentantem owego programu 500 +. Teraz zrobiła się burza na internecie a mieszkańcy gminy i tak wiedzą swoje. Może wypadałoby zrobić jednak rzetelną publikacje a nie przekrzykiwać się na forum zamieszczając swoje nieuzasadnione przekonania o dawniejszym ograbianiu kraju nie widząc zupełnie co się dzieje obecnie .

 32. Lepiej było za PO. Nie było 500+ i patologia musiała pracować to i pracownika było łatwo za grosze znaleźć. Teraz nieroby siedzą w chałupach biora 500 a do roboty isc im się nie opłaci. Już 2 miesiące szukam ludzi bo teraz to by chciały zarabiać jak dyrektory

  • Co ty facet pierdzielisz Z twoich słów wynika że jesteś takim zwykłym typowym nowobogackim dorobkiewiczem z plecami a ludzi masz głęboko i daleko typowy postkomunistyczny brak szacunku dla człowieka. Czy kiedykolwiek pracowałeś u kogoś podobnemu sobie? Jak chcesz mieć ludzi do pracy zacznij ich szanować i doceniać a nie zionąć pogardą.

  • To zawijaj rękawy i do roboty dorobkowiczu .I nie obrażaj innych 😌

   • Jak było troche bezrobocia to ludzie prace szanowali i o robote się prosili a teraz to się ze wszystkimi trzeba obchodzić jak z jajkiem.Coś źle powiesz to bedzie strasxył że się zwalnia bo i tak mu PIS płaci za nic. Do czego to prowadzi?

   • Pracownik to.się musi troche bać że robote straci to i ją troche szanuje a teraz to się ludzie niczego nie boją. Jak tu prowadzić normalnie firme. i nie jestem zadnym dorobkiwiczem jak wam sie wydaje że to takie proste to se same firmy pozakładajta i się z ludzmi co maja 500 za nic użerajta

    • Dawid – to wyjedź i przenieś firmę do Niemiec, Francji, Włoch czy Grecji. Widząc twoje podejście do pracownika to tam jakby się Inspekcja Pracy wzięła za twoją firmę to byś dopiero płakał. Jeżeli dla kogoś 500+ jest warte więcej niż płaca na etacie u ciebie to najwyraźniej TY płacisz tak słabo, że nikt do ciebie nie chce przyjść. Co ty sobie myślisz, że ludzie, którzy w każdej chwili mogą wyjechać do Holandii na truskawki czy cokolwiek i po 4-5 miesiącach tyrania tam żyć w PL przez resztę roku będą chcieli pracować u kogoś, kto rzuca ochłapy?! Jesteśmy w EU i pracownicy z Polski nie muszą wcale pracować w Polsce, mogą iść do pracy w całej EU i to jest największy ból tyłka dla januszy biznesu! Bo skończyły się czasy wyzysku i warcholstwa!

  • No to samemu czas się wziąć do roboty a nie dyrektorować i ludzi obrażać.

  • Rozsądny

   Dawid – ‘pracownika było łatwo za grosze znaleźć’. Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego nie masz pracowników. Poza tym pewnie dla ciebie kwoty powyżej 3k zł brutto to już kosmos, co? To ogarnij, że tyle na wjazd dają zagraniczne sieci handlowe… Więc nie dziw się, że ‘nieroby’ wolą pracować tam gdzie płacą lepiej. Ah i za 500+ nie da się utrzymać – więc oni nie rezygnują z pracy zawodowej bo mają socjal. Ale dzięki temu, że brakuje pracowników – wybierają lepszych pracodawców. A niegospodarni lub pazerni janusze biznesu – cóż – albo się nauczą płacić uczciwie albo splajtują. Nikt za nimi płakać nie będzie. Tym bardziej, że władze EU zamierzają wprowadzić regulacje, by płaca minimalna w danym kraju EU wynosiła co najmniej 60% mediany wynagrodzenia w tym kraju.

 33. Rodzina Pisowska

  Za robote niech sie wezmie a nie doic innych Polakòw na 500+

 34. Nikt nie kazał mu 5-ro dzieci płodzić. Co za bezmyślność!. Płodzi się tyle , ilu da się radę zapewnić byt i wykształcenie.

  • Na kontakt 24 piszą że wywiad z nim był i twierdzi nierób że po 12 h w cukrowni zapierdziela śmiech na sali po 12 h w nocy chyba robotę robi

   • @Jaaaa a co Ty nie wiesz, że ludzie często zapierdzielają po kilkanaście godzin dziennie żeby zarobić na życie? Dano oderwałeś się od rzeczywistości?

   • Mieszkaniec Kiernozi

    Ha ha ha ha…. Hit roku 😀 Ciekawe, czy dyrekcja cukrowni o tym wie 🙂

   • Ja przez 5 lat pracowalem po 12 h na dobe jeszcze jak dzieci nie mialem, teraz jestem kierowcą zawodowym i pracuje po 15 h. a nawet jak nie jade to i tak siedze poza domem. Nie potrzebuje 500 +. Sam daje rade tyle że rodziny nie widze. ale przecież biore 500 bo dlaczego mam nie brać jak to i tak z moich podatków

  • DURNA BABO, PEWNIE JESTEŚ LEZBIJKĄ.

  • bzdura !!!

  • Dokładnie klepią dzieci na ilość a nie potrafią zapewnić podstawowych rzeczy

 35. kiernoziak

  Napisze tak
  Ja z żoną pracujemy w państwowych firmach( w Łowiczu ) (kokosów tam nie ma )jak mieliśmy dzieci zabrano nam rodzinne około 76 zł , bo zarabialiśmy o 2,74 za dużo i dzieci wychowałem. bez tych 500+ To niech ta ciota weźmie się za robotę nawet w kamieniołomach bo na święcie dzika szalał jak by miał wszystkich w D……….

 36. Prawda jest taka że przez te 500+ na każdym kroku są podwyżki cen , ponieważ każdy burak na stołku myśli że każdy Polak otrzymuje kasę i go stać by dać więcej, zamiast dawać bezmózgowi te 500+ powinni zdjąć akcyzę na benzynę i każdy polak wyszedł by na plus ponieważ byśmy płaci mniej za żywność czy też inne produkty

 37. Zdzisław

  Proszę Państwa, dla wielu rodzin 500+ było i jest potrzebne, a nawet niektóre rodziny powinni dostać więcej. Ale dostają takie pieniądze rodziny niepotrzebujące ich. To samo jest z tą tak zwaną ” trzynastą” emerytury. To wszystko jest robione na potrzeby wyborów. A jak podaje Dziennik Gazeta Prawna na podstawie międzynarodowych niezależnych agencji biznesowych, Polska spada od 2016 roku we wszystkich dziedzinach.
  To znane powiedzenie : ” a po nas choćby potop”. Ale nasze dzieci i wnukowie będą musiały żyć.

 38. PiSowskie draństwo i obłuda! Wyparł się siebie i swoich dzieci!

 39. Wiem co mówię!!!!

  No pewnie że nierób a do tego menda jakich mało nikt dobrego słowa o tym elemencie nie powie.Siedzi w gminie na zasiłku i się cieszy że dostanie pieniądze na dzieci może niech chałupę swoją pokaże bo syf i ubustwo a sam chodzi w markowych ciuchach i rżnię pana a w rzeczywistości ostatni element!!!!

 40. Do Pani Redaktor

  Droga Pani Redaktor,jeżeli jesteście wiarygodną gazetą to napiszę pani prawdę!Czy ten pan jest rzeczywiście”nierobem i pijakiem”jak go określają mieszkańcy tej wioski?Ten filmik ma 160 tysięcy wyświetleń na fb. Wy,jako dziennikarze powinniscie napisać,jak to jest w rzeczywistości! Inaczej nie będziecie wiarygodni!

 41. i za PIS i przeciw Pis

  ale jestescie obłudni!!!! 90% z komentujacych wyzej krytykuje PIS, wyśmiewa i poniża ,ale w wiekszosci kazdy z Was po te 500 leci i łapska zaciera!!! tak czy owak,wielu nomalnym rodzinom to duzo pomaga, ale tego zaden nie powie

  • Słuchaj ekonomiczna upośledzona polaczkowa mała istotki to dlaczego nie zwolnią z 500 zł podatków gdzie by ludziom 700 zpstało tylko zabierają 700 zł z czego zwracają 500 ? A wiesz że to jest niewiarygodne ale 500 plus nie jest warte tyle co 500 minus, bo 500 minus jest tak naprawdę 700 plus. Ale twoja bańka tego nie ogarnia tylko szydzi z ludzi co po swoje ciężko zarobione pieniądze się schylają. Mi jak do kibla spadnie 700 i niechcący wpuszczę wodę to zostanie 500 to się po nie schylam.

 42. Niedzwiedz jablka oddaj ludziom co Żukiem wywiozles i Karuzele na złom z Luszyna

 43. Niedzwiedz jablka oddaj ludziom co Żukiem wywiozles z sadow i Karuzele na zlom z Luszyna

 44. Eee! wy wszystkie zazdrosne pracusie, do Lachy!

 45. Zamiast siedzieć z dupskiem na rynku w Kiernozi to ruszył by dupę do roboty dobrze że dają 500+ ale nie nierobom takim jak on niczego poza tym nie umie.Teraz o nim mówi cała Polska i to jak właśnie tak jak sobie na to zasłużył!

 46. Głosujcie na PO. Dadzą wam uchodźców i dopiero będziecie mieć co płacić. 500+ nie wystarczy będzie 500 ale euro bo żaden nygus z Syrii czy innego gówna nie przyjedzie tu pracować. Ale brać z iPhone m w ręku. Więc przemyślcie sobie które zlo jest mniejszej zamiast nazywać wszystkich patologia.

 47. Ja tam swoje 1000 plus przepijam i przepalam. Jestem prawdziwym patriota 8)
  Zawsze PiSDa.

  • Kłania się Stasiek że Stachlewa

   To jezdyś Jasiek zuch i chwat! Popieram to,jak dajom to się bierze! PIS DA,bo ma!A PEŁO nie dawało nygusom!

   • Tak jest, niech robia na moje 500 a nie tu komentarze pisza.
    Zara przelewik i cyk do monopola ide, jutro muszę wczesnie wstac, by moc dłużej nic nie robic.

 48. Kłania się Stasiek że Stachlewa

  Oj tam oj tam.Co wy nieroby chceta od bidnego chlopiny! Un nic nie zepsuł,zeby robił(pracował)PIS DA pinindze za darmo.A do roboty niech idą głupcy!

 49. Czytając ten artykuł,nie dowiedzieliśmy się czy ten pan,który tak się uzalał przed prezydentem to niezaradny życiowo człowiek czy alkoholik,jak go opisują mieszkańcy Sokolowa.Jaka jest więc prawda?

  • Ale w tekście jest mowa o “mieszkańcu gminy Kiernozia”, więc skąd masz takie dane? Czyżbyś znał go lepiej niż autorka tekstu?

   • Na portalu Łowicz 24 są komentarze mieszkańców Sokołowa.Oni tam piszą że to ich ziomek.Dlatego się pytam czy to co piszą to prawda?

    • W gminie zna go każdy, Pani redaktor też, więc niech może rzetelnie uzupełni artykuł.

  • Mieszkaniec

   Prawda jest taka, że jest bardzo zaradny życiowo. Tu coś ukradnie, tu coś sprzeda. Nigdy nie pracował legalnie. Cała rodzina żyje na koszt państwa i śmieje się z pracujących.

 50. Artykuł to chyba jakiś analfabeta pisał!!! Błędów co niemiara!!!

 51. Pan J. zasługuje na kasiążke, a nie tak marny artykuł. Szkole skończył z wyróżnieniem jak sam mówi na UW, czarnego chleba kosztował, biedy zaznał bo pracy nie ma, rodzinę założył po Bożemu, niesprawiedliwosci tyle go spotkalo, PiS ukochał, a tu naród taki zazdrosny nie wiadomo o co. 500+ dla wszystkich medycyna również. Wezcie się sami za robotę.

 52. Zirytowana

  Żaden rząd nie interesował się tego Pana dziećmi, bo nie miał takiego obowiązku. To on jako ojciec i glowa rodziny powinien zapawnic byt swoim dzieciom, nie czekając na zasiłki. Spłodzić to NIE WSZYSTKO!!!!

 53. Nie znam gościa osobiście ale czlowiek nie budzi zaufania, źle i fałszywie mu z oczu patrzy

 54. Brak słów

  No i zabrał głos bohater 🙂 Proponuję zrobić reportaż o “wzorowej polskiej rodzinie”. O pracowitości, pasjach i zainteresowaniach. I pokazać wreszcie prawdę na co idą pieniądze z podatków tych pracujących.

 55. A ja mam 3 dzieci w wieku 3 5 6 lat. Za 500 + wspomagam zakup juz 2 mieszkań . Nie przepijam tych pieniędzy ani nie przeżeram, nie czuje się też patologią. Choć teraz 500 + nie podnosi mi bezpośrednio komfortu życia teraz , w przyszłości dzieci będą miał łatwiejszy start. Dziekuje za program 500+

  • Ptawdziwa patologia to może dostać i 1000 + niskie ceny w sklepach dobrxe płatną prace a i tak wszystko obróci w gówno

 56. Czytajac ten artykul wyglada na to ze ta sytuacja taka wiarygodna jak swiadek jehowy.

 57. Żygać się chce czytając większość wpisów, żal wam dupe zciska że macie jedno a nie pięcioro dzieciaczków, brawo Jacek, brawo Polsko, brawo PIS! Większość tych ludzi gardzących nami nie ma nawet polskich nazwisk i chleją wóde w domach przy swoich rodzinach bo do baru nie wejdzie wykształcony inteligęt.. NIE WSTYDZMY SIĘ PIS-u POLACY!

  • Najgorszy jest wiatr...

   Mądrego to aż miło posłuchać. Nie wstydźmy się promować takich pracowitych, wrażliwych ludzi. Jacek do “pytania na śniadanie”! Opowiedz o swojej pracy, ciągłej walce z instytucjami państwowymi i gminnymi. Takich celebrytow i wzorców potrzebuje ten kraj.

 58. Ludzie tu chodził o wyjaśnienie tematu kim jest ten człowiek z filmu. Nie oceniajcie człowieka, bo nie o to chodzi.
  We wszystkich krajach jest socjal dla każdego i to jest normą ale u nas się krytykuje wszystkich i obraźliwie nazywa ludzi pobierających 500+ patologią, to obraża nas wszystkich.
  Jak sie czują dzieci z rodzin z trudną sytuacja materialną – “patole” słychać wszem i wobec.
  Przestańcie krytykować i spójrzcie na siebie

  • Tylko po co wyjaśniać nam kim jest człowiek ze zdjęcia? Dość hejtu wylało się na niego, a teraz już prawie personalia podane, wieś gdzie mieszka, co jeszcze? Po co grzebać komukolwiek w życiorysie? Czy wy byście tego chcieli?

  • Dlaczego nie idą do pracy tylko żyrują na dzieciach szanuje tych co pracują im się należy 500 a tym co nie pracują nie dałabym ani grosza i socjal też bym zlikwidowała jest praca tylko trzeba chcieć pracować

   • Kłania się Stasiek że Stachlewa

    Jak to dobze Łola,ze ty na dzieciach nie żyrujesz, bo ło zyranta tobie rozchodzi sie?

  • Nie każda rodzina pobierająca 500+ nazywana jest patologią. Tu chodzi o jednego konkretnego człowieka z którego zaraz zrobią bohatera narodowego. Wzruszony ojciec? Mieć dużą i ciepłą rodzinę to sukces. Tylko czemu zdrowy, silny facet – uważany za lokalnego strong-mana jest zbyt słaby żeby podjąć stałą pracę? Ok.. Wyciśnijmy z państwa co się da, weźmy co się nam należy. Ale czy tylko na tym polega rola mężczyzny i głowy rodziny?

 59. To jest jakiś artykuł z serii dziennikarstwo śledcze? Naprawdę nie rozumiem po co drążyć kim jest ten człowiek, ile naprawdę ma dzieci, gdzie mieszka, brakuje tylko zdjęcia domu i traktora. Myślę, że są to zupełnie niepotrzebne informacje.

  • Cała Polska o tym trąbi. Z choinki się zerwałeś?

   • No i co, że trąbi? Owszem słyszałem o tym, co nie zmienia faktu, że wystarczyło napisać ogólnie, że mężczyzna dziękował prezydentowi. A nie widzę sensu żadnego, żeby pisać tyle szczegółów, któe nic nie wnoszą, bo czego nie napisali w NŁ to ludzie dopisali w komentarzach. Tylko PESELU jeszcze nie podali. Jedni go znają, inni plotkują i powstała kupa niedomówień (z przewagą kupy).

 60. To ile ma w koncu dzieci ? Bo pismoki na samym wstepie pisza kilkoro, a na koncu artykulo dwojke – czy ktos wie co tu sie odpitolilo ??!

 61. To ile ten Pan ma dzieci to jego sprawa. Są ludzie którzy lubią dzieci czy dużą rodzinę. Należy się raczej pochylić nad tym ile ów MŁODY jeszcze Pan w swoim życiu przepracował. Ile odprowadził składek, ile z “jego” podatków przeznaczone jest na plusy, nawet jeśli nie dla jego dzieci to dla innych. Lokalsi wiedzą..

 62. A można pisać po polsku z odmiana końcówek ? Wiem że dla NŁ polska mowa trudna mowa a końcófkuf się nie odmienia

 63. Szkoda, że autorka tekstu nie napisała z czego tak naprawdę jest znany pan N. w gminie Kiernozia.

 64. Żyjemy w czasach trudnych. Każdy masz ruch jest oceniany.

 65. Niedźwiedź,ile Ty s swoim życiu przepracowales legalnie??stały bywalec kiernozkiej pijalni

  • A teraz celebryta będzie się szczycił że był w telewizji kto go nie zna może pozazdrościć ale to pajac

 66. Mieszkaniec

  500+ powinno być tylko dla rodzin, gdzie co najmniej jedna osoba pracuje. Obecny system pozwala żyć całym rodzinom na koszt państwa. I do tego jeszcze uważają, że im się to po prostu należy.

 67. Gadasz bzfury.Bo dzieci kiedy dorosna beda placily podatki panstwu(rowniez na ciebie)Dlaczgo wiec panstwo nie mogloby pomoc teraz takim rodzinom.?zPrzeciez i ty mozesz miec wiele dzieci.Ale wiadomo platformierca sie nie przekona !

  • W moje poglądy polityczne się akurat pan nie wstrzelił. A dla dzieci to jest piękny przykład ze można ani dnia nie przepracować a pieniążki mieć. Jednemu zapłaci pracodawca, drugiemu mops i opieka…

  • Jasne najlepiej narobić dzieci i niech inni na nie płacą…. podatki placi kazdy kto pracuje a takie dzieci nierobów biorac przyklad z rodzicow pewnie tez beda siedzialy na socjalach i zywily sie z panstwowych pieniedzy bo przeciez tak jest lepiej… chcesz dzieci to sobie je rob ale na nie pracuj a nie zebraj od innych pieniedze na nie. Ja jakos nie jestem platformerca a mam takie zdanie w temacie rozdawania nie zwoich pieniedzy. Nie pracujesz to nic ci sie nie nalezy od panstwa poniewaz nie odprowadzasz zadnych podatkow, jestes jak huba na drzewie… PASOŻYT i tyle.

 68. Jedni uczciwie pracują, po to żeby ten pan nie musiał pracować w ogóle…

 69. Analizator

  Haha też narób jak masz czym

 70. dzieci narobił to niech na nie zarabia a nie na państwo liczy jak żebrak a inni muszą na niego robić

  • Mk

  • Jego dzieci będą pracowały na Twoją emeryturę Durniu

   • Nie prawda, jego dzieci będą pracowały żeby oddać kredyt jaki jest zaciągnięty na 500+. Oni będą pracować na to co teraz dostają ich rodzice

   • Mieszkaniec

    Albo nie będą pracowały wcale. Wezmą przykład z ojca i będzie im się żyło dobrze.

  • Zaloze sie ze krytykujacy to glownie pezelowcy lub platformiercy.Odpowiem wam krotko : to lepiej bylo za rzadow popezel jak bogacili sie tacy jak pan kul.zyk .Zapewne dorobił sie tych miliarfow 10-ma palcami dwoch rak.Ludzie puknijcie sie !

   • Krytykujacy to poprostu Polacy którzy chcą WOLNEJ POLSKI a nie zydokomuny z Kalksteinem na czele! Wprawdzie kim byli wujaszkowie Kaczyńskiego i ile wyroków śmierci wydali

  • Zgadzam się z tym wszystkich powinni tak traktować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.