Na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury rozpoczął się montaż konstrukcji pod ekran do projekcji filmów w ramach kina plenerowego, które będzie bezpłatne. Pierwsze seanse są planowane na 29 i 30 maja po zmroku, czyli w ostatni piątek i sobotę miesiąca.

fot. ŁOK

Przypomnijmy, że kino plenerowe na dziedzińcu ŁOK funkcjonowało od kilku sezonów w ramach TURBOwakacji. W tym roku wystartuje dużo wcześniej, ponieważ w związku z epidemią, stanowi – póki co – jedyną możliwość uczestnictwa widzów w seansach.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami trzeciego etapu odmrażania gospodarki, od 18 maja mogą już funkcjonować kina plenerowe i samochodowe. – Tęsknimy za naszymi widzami i chcemy działać – powiedział nam dyrektor ośrodka Maciej Malangiewicz.

Kino na dziedzińcu ŁOK ruszy najpewniej w przyszły weekend. Dyrektor Malangiewicz chce jeszcze skonsultować z Sanepidem, jak mają wyglądać wytyczne sanitarne dla widzów. Prawdopodobnie trzeba będzie zachować odległość 2 metrów pomiędzy leżakami, widzowie będą musieli nosić maseczki, a od ich dyspozycji zostanie wystawiony płyn do dezynfekcji rąk. Podczas seansu nie będzie też wolno kręcić się bez potrzeby po dziedzińcu.

Dyrektor szacuje, że seans jednorazowo będzie mogło oglądać ok. 50 widzów, dlatego zostaną wprowadzone bezpłatne wejściówki lub zapisy na stronie. Wkrótce poznamy także repertuar kina plenerowego.

Kino Fenix przenosi się do sieci. Pierwszy wirtualny seans 21 maja

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.